PDA

View Full Version : سوال: باز شدن همه فرم ها در یک فرم اصلی

mohammad5593
دوشنبه 18 آذر 1392, 21:15 عصر
سلام بر همه اساتید لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم مثل این نرم افزار همه فرم ها را در فرم اصلی باز کنم.

113724113725113726

همونطور که می بینید با کلیک بر روی هر قسمت فرم مربوطه در همین صفحه اصلی باز می شود. لطفا راهنمایی کنید

sorena2000
سه شنبه 19 آذر 1392, 00:00 صبح
از MDIParent استفاده کن
.

mohammad5593
سه شنبه 19 آذر 1392, 07:16 صبح
از MDIParent استفاده کن
.
ممنون . اونم خیلی خوبه ولی توی این نمونه ای که گذاشتم روی هر کدوم از گزینه های سمت چپ کلیک کنم سمت راست فرم مربوطه فراخوانی میشه . و این عالیه

hamid_hr
سه شنبه 19 آذر 1392, 10:41 صبح
خب اينم همون mdiparent هستش
border فرمها رو برميدارن بعد تو صفحه اصلي لودش ميكنن

khokhan
سه شنبه 19 آذر 1392, 11:57 صبح
کسی راهنمایی نمی کنه؟
با سلام
کامپوننت DevExpress افزونه ای داره به نام XtraTabbedMdiManager که به آسونی می تونین به سلیقه خودتون فرمهای فرزند رو داخل فرم مادر مدیریت کنید
تصاویری رو که شما در پست اول قرار دادین با استفاده از افزونه XtraTabbedMdiManager و ریبون و همچنین یه ازونه دیگه به نام navBarControl بوجود آمده و همگی زیر مجموعه کامپوننت مذکور می باشند :لبخند:

113749

اگه می خوای اطلاعات بیشتری راجع به این افزونه داشته باشی به این لینک (http://documentation.devexpress.com/#WindowsForms/clsDevExpressXtraTabbedMdiXtraTabbedMdiManagertopi c) مراجعه کن
البته چون کامپوننت DevExpress فوق العاده سنگین هست توصیه می کنم از کامپوننت دات نت بار استفاده کنین چون هم به نسبت سبک تره و هم اینکه همه این امکانات رو داره و هم استفاده و به کار گیریش آسونتره:لبخند:
موفق باشی

mohammad5593
سه شنبه 19 آذر 1392, 22:45 عصر
خب اينم همون mdiparent هستش
border فرمها رو برميدارن بعد تو صفحه اصلي لودش ميكنن
میشه بیشتر توضیح بدین . بلد نیستم . اگه فایل بزارید که ممنون میشم

mohammad5593
سه شنبه 19 آذر 1392, 22:48 عصر
با سلام
کامپوننت DevExpress افزونه ای داره به نام XtraTabbedMdiManager که به آسونی می تونین به سلیقه خودتون فرمهای فرزند رو داخل فرم مادر مدیریت کنید
تصاویری رو که شما در پست اول قرار دادین با استفاده از افزونه XtraTabbedMdiManager و ریبون و همچنین یه ازونه دیگه به نام navBarControl بوجود آمده و همگی زیر مجموعه کامپوننت مذکور می باشند :لبخند:

113749

اگه می خوای اطلاعات بیشتری راجع به این افزونه داشته باشی به این لینک (http://documentation.devexpress.com/#WindowsForms/clsDevExpressXtraTabbedMdiXtraTabbedMdiManagertopi c) مراجعه کن
البته چون کامپوننت DevExpress فوق العاده سنگین هست توصیه می کنم از کامپوننت دات نت بار استفاده کنین چون هم به نسبت سبک تره و هم اینکه همه این امکانات رو داره و هم استفاده و به کار گیریش آسونتره:لبخند:
موفق باشی
ممنون از پاسخ خوبتون . میشه یه فایل نمونه از دات نت باز بزارید

khokhan
سه شنبه 19 آذر 1392, 23:13 عصر
ممنون از پاسخ خوبتون . میشه یه فایل نمونه از دات نت باز بزارید

البته این نمونه بدون کامپوننت و در عین سادگی ،عملکردش شبیه همون چیزیه که شما می خواین یه نگاه بهش بنداز :لبخند::لبخند: