PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم بصورت همزمان توی دو جدول جداگانه جستجو کنم؟

idocsidocs
دوشنبه 18 آذر 1392, 22:43 عصر
دو جدول داریم که اولی مطلاعات محصولات فروشگاهی و دومی مفالات رو ذخیره می کنه

می خوام موقع جستجو بتونم توی هر دو جدول جستجو کنم

کوئری باید به چه صورت نوشته بشه؟

MMSHFE
سه شنبه 19 آذر 1392, 10:58 صبح
فکر میکنم منظورتون این باشه:

SELECT * FROM `products` WHERE `name` LIKE '%{$name}%'
UNION
SELECT * FROM `articles` WHERE `name` LIKE '%{$name}%'

البته این حالت وقتی کار میکنه که اسامی و تعداد فیلدهای جداول products و articles یکسان باشه وگرنه باید دو کوئری جداگانه بنویسید.

idocsidocs
سه شنبه 19 آذر 1392, 12:02 عصر
البته این حالت وقتی کار میکنه که اسامی و تعداد فیلدهای جداول products و articles یکسان باشه وگرنه باید دو کوئری جداگانه بنویسید.
اسامی و تعداد فیلدهای دو جدول با هم تفاوت داره، می شه دو کوئری جداگانه استفاده کرد و مقادیر رو از دیتابیس بازیابی کرد اما چطور می شه اونها رو نمایش داد؟

MMSHFE
سه شنبه 19 آذر 1392, 13:07 عصر
نمایششون که دیگه کاری نداره. دوتا حلقه دارین برای پیمایش نتایج و تولید خروجی HTML موردنظر برای هرکدوم از جدولها. با توجه با سابقه و تجربه شما، متوجه نمیشم دقیقاً کجای این روند رو مشکل دارین.

idocsidocs
سه شنبه 19 آذر 1392, 18:41 عصر
نمایششون که دیگه کاری نداره. دوتا حلقه دارین برای پیمایش نتایج و تولید خروجی HTML موردنظر برای هرکدوم از جدولها. با توجه با سابقه و تجربه شما، متوجه نمیشم دقیقاً کجای این روند رو مشکل دارین.
بعد از ارسال پاسخ یادم اومد که باید نتایج دو حلقه رو توی یه آرایه ذخیره کنم و بعد طبق روال عادی کار رو انجام بدم اما متاسفانه اینترنت قطع شد و نتونستم پست رو حذف کنم و دیگه وصل نشدم تا الان

مرسی از راهنماییتون