PDA

View Full Version : سوال: یک مشکل عجیب در مورد پایگاه داده

saeid6366
سه شنبه 19 آذر 1392, 12:29 عصر
سلام دوستان.
من یک سایت با asp.net طراحی کردم و در هاست آپ کردم. ولی زمانی که دو کاربر همزمان در حال تغییر پایگاه داده در قسمت پنل مدیریت سایت بودند یکدفعه پایگاه داده خراب شده و دیگه سایت بالا نیامد.:متعجب: نمیدانم مشکل از کجاست و آیا راه حلی دارد که از تغییر همزمان در پایگاه داده جلوگیری کرد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.

saeid6366
سه شنبه 19 آذر 1392, 15:28 عصر
کسی چیزی نمیدونه که منو راهنمایی کنه؟ واقعا نمیدونم چطور از بروز مجدد اون جلوگیری کنم.

r_s1389@yahoo.com
سه شنبه 19 آذر 1392, 20:02 عصر
شما چجوری این قضیه رو متوجه شدین

saeid6366
چهارشنبه 20 آذر 1392, 10:23 صبح
شما چجوری این قضیه رو متوجه شدین
با من تماس گرفتن و گفتند وقتی هر دو مشغول تغییر یک موضوع در کنترل پنل بودند این اتفاق افتاده. دیگه سایت بالا نمیومد بدون اینکه اروری بده و من دوباره سایت رو آپ کردم ولی مشکل حل نشد. تا وقتی که پایگاه داده رو عوض کردم. در ضمن در این مدت اجازه تغییر در پایگاه داده رو نمیداد. تو رو خدا اگه راهی به ذهنتون میرسه کمکم کنید. یعنی باید از تراکنش ها استفاده کنم؟ استفاده از try و finally در برنامه در هنگام باز کردن و بستن اتصال مشکل رو حل نمی کنه؟

meisam3322
چهارشنبه 20 آذر 1392, 10:38 صبح
از کدام شرکت خدمات میزبانی گرفتید ؟؟؟ من پروژه هایی به این صورت که شما فرمودین دارم و همچنان داره کار میکنه !!!!

saeid6366
چهارشنبه 20 آذر 1392, 11:24 صبح
از کدام شرکت خدمات میزبانی گرفتید ؟؟؟ من پروژه هایی به این صورت که شما فرمودین دارم و همچنان داره کار میکنه !!!!
از ایران هاست. یعنی مشکل از میزبانیه؟

safa.net
چهارشنبه 20 آذر 1392, 12:14 عصر
به نظر من بايد قسمتي از کد که به پايگاه داده متصل ميشه رو بررسي کرد چون اين مشکل به خود sql server. و مديريت تراکنش هاي همزمان بر ميگرده و کاملا حل شده است.

Kamarian.Reza
پنج شنبه 21 آذر 1392, 01:09 صبح
به نظر من بايد قسمتي از کد که به پايگاه داده متصل ميشه رو بررسي کرد چون اين مشکل به خود sql server. و مديريت تراکنش هاي همزمان بر ميگرده و کاملا حل شده است.

در اینکه ایران هاست یکی از بهترین میزبان‌های وب رو داره، شکی نیست

اکثر این خطاها رو باید در منطق کدنویسی دنبال کنید

saeid6366
جمعه 22 آذر 1392, 21:19 عصر
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟ من بازکردن اتصال به پایگاه داده و خواندن و یا دیگر عملیات را در try نوشتم و بستن را در finally. و تمام اتصالات را چک کردم که حتما بسته شده باشند. دیگه چه چیزهایی رو باید بررسی کنم؟ آیا لازمه برای پایگاه داده تراکنش در کدنویسی تعریف کنم؟
لطفا کامل راهنمایی کنید