PDA

View Full Version : سوال از سایز های مختلف صفحه نمایش گوشی

asgharjoon2
سه شنبه 19 آذر 1392, 13:29 عصر
اساتید من یه بر نامه دارم که اومدم واسه سایز های مختلف فولدر ساختم واسه هر سایزی هم عکس گذاشتم اما برنامه همیشه منبع عکس هارو از فولدر mdpi انتخاب می کنه. من روی تبلت lenovo a3000 که 600*1024 (170ppi) و روی گوشی xperia x8 که 320*480 (190ppi) تست کردم. تبلت 7 اینچ و گوشی 3 اینچ. اما روی هر دو میاد عکس هارو از فولدر mdpi میگیره ممنون میشم راهنماییم کنید.
میخوام مولتی اسکرین باشه برنامم. راستی به ppi ربط داره؟ چون من نگاه کردم مثلا galaxy s4 450ppi هست.
منظورم اینکه چون کیفیت تبلتم پایینه داره از این فولدر انتخاب می کنه یا ربطی به کیفیت نداره و فقط ربط به سایز داره؟
113754

rubiks.kde
سه شنبه 19 آذر 1392, 14:24 عصر
تنظیمات رو از توی manifest هم درست کنید.

<supports-screens
android:anyDensity="true"
android:largeScreens="true"
android:normalScreens="true"
android:resizeable="true"
android:smallScreens="true" />

asgharjoon2
شنبه 23 آذر 1392, 10:06 صبح
تنظیمات رو از توی manifest هم درست کنید.

<supports-screens
android:anyDensity="true"
android:largeScreens="true"
android:normalScreens="true"
android:resizeable="true"
android:smallScreens="true" />

این کار ها رو هم کردم. از جای دیگه تقریبا فهمیدم ایراد کجاست. این فولدر ها فقط بر اساس کیفیت هستند باید اندازه دقیق داد مثل ایجاد فولدر با نام layout-w600dp.
اما هر بار که یه سایز جدید میسازم بقیه سایز ها هم میریزه به هم. کسی نمونه برنامه نداره واسه دانلود؟

rubiks.kde
شنبه 23 آذر 1392, 11:13 صبح
بله درسته ، الان هر دو اندازه 170 و 190 در حالت mdpi محسوب میشن.

120 -> ldpi
160 -> mdpi
240 -> hpdi
320 -> xdpi

asgharjoon2
شنبه 23 آذر 1392, 13:32 عصر
اومدم از این حالت استفاده کردم اما روی تبلت لنوو یی که دارم اندازه رو یه سایز کوچیکتر تشخیص میده. ممنون میشم راهنماییم کنید.
113947
یه سوال دیگه الان دو سایز 480x800 داریم یکی 5.1 اینچ یکی 4 اینچ چطوری فولدری بسازم که بگم واسه کدومشه؟ من هر دو رو میخوام

rubiks.kde
شنبه 23 آذر 1392, 17:01 عصر
اندازه صفحه زیاد مهم نیست، رزولیشن تعداد پیکسل ها در صفحه هست، حالا مهم نیست که یه صفحه ۱۰ اینچی ۱۰۰۰ پیکسلی باشه یا یه صفحه ی ۳ اینچی، چون نسبت ثابت و مساویه و مثلا یه تصویر ۱۰۰ پیکسلی ده درصد از هر دو نمایشگر رو خواهد گرفت که از نظر بصری کاملا مساویه.

dpi صفحه هست که فرق ایجاد میکنه الان همین اندازه با 160 dpi میشه mdpi ولی با 120 dpi میشه ldpi.

asgharjoon2
دوشنبه 25 آذر 1392, 14:33 عصر
اندازه صفحه زیاد مهم نیست، رزولیشن تعداد پیکسل ها در صفحه هست، حالا مهم نیست که یه صفحه ۱۰ اینچی ۱۰۰۰ پیکسلی باشه یا یه صفحه ی ۳ اینچی، چون نسبت ثابت و مساویه و مثلا یه تصویر ۱۰۰ پیکسلی ده درصد از هر دو نمایشگر رو خواهد گرفت که از نظر بصری کاملا مساویه.

dpi صفحه هست که فرق ایجاد میکنه الان همین اندازه با 160 dpi میشه mdpi ولی با 120 dpi میشه ldpi.
اقا ممنون که کمکم می کنید.
من اومدم اول کار با همین فولدر ها رفتم که اول صفحه عکسشو گذاشتم اما تصاویر من تو تبلتم خوب بود اما تو گوشیه گالکسی اس 3 مینی بزرگ بود اومدم سایز عکس هارو کوچیک کردم تو گوشی خوب بود برای تبلت خیلی کوچک بود. امیدوارم منظوزم رو تونسته باشم برسونم.
تصاویر سایز ثابت دارن مثلا 72x72 پیکسل بودن اما تو یکی بزرگ بود تو یکی کوچک

rubiks.kde
دوشنبه 25 آذر 1392, 23:13 عصر
بله متوجه هستم چی میگید.

برای این کار هم شما بیایید mdpi و hdpi و ... رو بسازید و براون اساس تصاویر رو قرار بدید.
این کاری که شما کردید اصلا درست نیست و دلیلش رو هم بالا توضیح دادم.
بهتون پیشنهاد میکنم این صفحه رو بخونید ، کمک زیادی بهتون میکنه.

اینجا (http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html)

asgharjoon2
سه شنبه 26 آذر 1392, 07:58 صبح
بله متوجه هستم چی میگید.

برای این کار هم شما بیایید mdpi و hdpi و ... رو بسازید و براون اساس تصاویر رو قرار بدید.
این کاری که شما کردید اصلا درست نیست و دلیلش رو هم بالا توضیح دادم.
بهتون پیشنهاد میکنم این صفحه رو بخونید ، کمک زیادی بهتون میکنه.

اینجا (http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html)
این صفحه رو کامل خوندم. قبلا هم همین کار رو کردم اما تبلت من که کیفیت تصویرش پایینه به جای اینکه بیاد از hdpi عکس هارو برداره میره از mdpi بر میداره و گوشی موبایل هم میره از همین فولدر بر میداره با 4 اینچ. همین باعث میشه عکس ها درست نباشه سایزشون

asgharjoon2
سه شنبه 08 بهمن 1392, 11:56 صبح
کاری که اومدم کردم 2تا layout ساختم واسه 2 سایز بعد داخل کد اندازه صفحه دستگاه رو بدست اوردم و بعد بر اساس اندازه دستگاه گفتم که اگه سایزش مثلا 7 بود setcontentview را رو این فایل xml ست کن اگه 10 بود رو اون یکی