PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از نسخه های مختلف کامپوننت جانوس

khodaverdi1361
چهارشنبه 20 آذر 1392, 08:57 صبح
با سلام
من روی دو پروژه مختلف کار می کنم که در یکی از کامپوننت جانوس نسخه 4.0.18 و در دیگری از نسخه 4.0.38 استفاده شده است، سیستم عامل کامپیوترم نیز در حال حاضر ویندوز 8.1 است و از ویژوال استودیو 2012 آپدیت 4 استفاده می کنم.
همانطور که میدانید یا باید جانوس نسخه 4.0.18 روی ویندوز نصب باشد و یا نسخه 4.0.38، و اگر در پروژه از نسخه 4.0.18 استفاده کرده باشید ولی نسخه نصب شده روی ویندوز 4.0.38 باشد فرمها باز نمی شوند و همین طور بلعکس (یعنی اگر در پروژه از نسخه 4.0.38 استفاده کرده باشید ولی نسخه 4.0.18 روی ویندوز نصب شده باشد باز هم فرمها باز نمی شوند).
این مشکل در کامپوننت دواکسپرس وجود ندارد یعنی اگر کامپوننت دواکسپرس استفاده شده در پروژه نسخه 2011 باشد ولی نسخه ای که در ویندوز نصب شده 2013 باشد در اولین باری که پروژه توسط ویژوال استودیو باز می شود کامپوننت دواکسپرس سئوالی مبنی بر همین مضمون مطرح می کند و از کاربر می خواهد که در صورت تمایل با زدن یک کلیک ساده کامپوننت های استفاده شده در پروژه را به نسخه 2013 ارتقا دهد.

از شما دوستان تقاضامندم اینجانب را در این زمینه راهنمایی فرمایید چون مرتباً مجبورم یکی را uninstall کنم و دیگری را install.