PDA

View Full Version : سوال راجب انكد کردن سورس

tootro20
چهارشنبه 20 آذر 1392, 19:08 عصر
سلام ببخشید سوالی داشتم راجب اینکد کردن سورس که برنامه ای دارید تا سورسمو از دید کاربر مخفی کنم؟!

:قلب:

setroyd
چهارشنبه 20 آذر 1392, 22:06 عصر
از compress ها استفاده کن . مثل pe compact باز با نرم افزار هایی میشه کرک کرد نمیشه 100% کاری کنیکه نشی ولی با اون نرم افزار یا..... میتونی اینکارو سخت تر کنی برای بعضی decompiler ها .

mehran901
پنج شنبه 21 آذر 1392, 00:20 صبح
بهترین کاری که میشه برای مخفی شدن سورس کرد اینه ک با سی++ بنویسی ، در صورتی که از native ویژوال سی|| استفاده کنی سورسش رو نمیشه برگردوند دیگه ...
هرچند که دیسمبلری بود یادمه که کد اسمبلیش رو به خوبی برمیگردوند ...

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 21 آذر 1392, 03:22 صبح
سلام علیکم
شما میتونید از برنامه های protector استفاده کنید، به عنوان نمونه برنامه the enigma protector و ... که امنیت برنامه رو تا حدی بالا میبرند و از debug کردن برنامه و آنالیز کردنش جلوگیری میکنند.
هرچند اینکار باز 100 درصد نیست و فقط کار رو سخت میکنه و میشه دور زدش، اما protector تا حدودی از پکرها بهتر هستند.
موفق باشید

یا علی (ع)

setroyd
پنج شنبه 21 آذر 1392, 15:01 عصر
فرقی نداره هرچی میخواد باشه ! che pe compact چه انیگما که حجم یه برنامه رو از 30 کیلو بایت میبره رو 1 مگ به بالا ! و چه as pack و.............. اکثرا همه با decompile هایی که به زبان اسمبلی کد رو باز میکنن قابل رویت و دستکاریه در هر صورت . نمیگم نمیشه کرد میشه ولی بلاخره یه راهی پیدا میشه واسه کرک کردنش و.......

vbhamed
چهارشنبه 27 آذر 1392, 00:57 صبح
سلام
بچه ها ميگم شايد منظور دوستمون سورس برنامش در محيط وي بي بوده، چون فايل اجرايي كه سورس نداره تا مخفي بشه، صحبتي هم از ك.ر.ك نشده
در هر صورت اگر منظورشون سورس اصلي برنامه هست، برنامه اي به اسم Visual Source Safe همراه وي بي به صورت اختياري نصب ميشه (ظاهرا يك Add-In براي محيط ويبي هستش) كه كارش همينه، البته من باهاش كار نكردم ولي مي‌تونيد خودتون بررسي كنيد
البته اين دوستمون الان 10 روزه كه به تاپيكشون نيومدن !

mehran901
چهارشنبه 27 آذر 1392, 23:23 عصر
در مورد حرف دوست عزیز vbhamed ی مسئله ای به نظرم رسید گفتم بیان کنم

این visual source safe روی سورس رمزگذاری میکنه درواقع چیز خاصی نداره ولی ی برنامه هست ب اسم VB Anti crack ک سورس برنامه رو میگیره و پیچیده ترش میکنه تا به راحتی کرک نشه ... کسی کرکشم رو اگه پیدا کرد بذاره :لبخند:

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 28 آذر 1392, 04:04 صبح
در مورد حرف دوست عزیز vbhamed ی مسئله ای به نظرم رسید گفتم بیان کنم

این visual source safe روی سورس رمزگذاری میکنه درواقع چیز خاصی نداره ولی ی برنامه هست ب اسم VB Anti crack ک سورس برنامه رو میگیره و پیچیده ترش میکنه تا به راحتی کرک نشه ... کسی کرکشم رو اگه پیدا کرد بذاره :لبخند:
سلام علیکم
بخاطر قوانین نمیشه اینجا گذاشت.
خواستید پ.خ بدید براتون بفرستم، ورژن آخرش 1.6
موفق باشید.
یا علی (ع)

بهروز عباسی
پنج شنبه 28 آذر 1392, 04:37 صبح
در مورد پکر/پروتکتور ها باید یه نکته رو بگم: بهتره که خودتون یه نمونه کدباز رو شخصی سازی کنید چون محصولات مشهور نظر دوستان کرکر رو به خودش جلب میکنه وباعث میشه براش آن-پکر/پروتکتور بنویسن:شیطان: تا جایی که الان با وجود فریم ورک ها و ابزارهای مخصوص این کار با کمتر از 100 خط برنامه میشه برای یک پکر مشهور Generic Unpacker ساخت (Write Your Own Unpacker (http://www.codeproject.com/Articles/99873/Write-Your-Own-Unpacker))

:متفکر:

m.4.r.m
پنج شنبه 28 آذر 1392, 10:33 صبح
تا جایی که بنده اطلاع دارم هر کاری هم بکنی این کرکر ها و یا کسانی که کارشون درآوردن سورس برنامست در میارن مگه به ویندوز نفوذ نکردن ؟ بازم هر کاری بکنید این سورس رو اگه بخوان بر می گردونن مگر اینکه به قول دوستم مهران از C,c++ استفاده کنی

سید حمید حق پرست
پنج شنبه 28 آذر 1392, 10:54 صبح
تا جایی که بنده اطلاع دارم هر کاری هم بکنی این کرکر ها و یا کسانی که کارشون درآوردن سورس برنامست در میارن مگه به ویندوز نفوذ نکردن ؟ بازم هر کاری بکنید این سورس رو اگه بخوان بر می گردونن مگر اینکه به قول دوستم مهران از C,C++‎ استفاده کنی
سلام علیکم
برگردوندن کامل سورس اصلی تقریبا غیر ممکنه عزیز، کلا روی هر برنامه ای که بخواید میشه تغییر ایجاد کرد و لازم به برگردوندن سورس نیست چون کرکرها از زبان اسمبلی و باینری و ... برای کرک و دستکاری در برنامه ها استفاده میکنند.
این وسط برنامه هایی هستند و روشهایی که سعی در جلوگیری از دباگ کردن برنامه برای کرک هستند که اونا هم ناتوان میمونند.
موفق باشید.

یا علی (ع)

بهروز عباسی
پنج شنبه 28 آذر 1392, 14:39 عصر
تا جایی که بنده اطلاع دارم هر کاری هم بکنی این کرکر ها و یا کسانی که کارشون درآوردن سورس برنامست در میارن مگه به ویندوز نفوذ نکردن ؟ بازم هر کاری بکنید این سورس رو اگه بخوان بر می گردونن مگر اینکه به قول دوستم مهران از C,C++‎ استفاده کنی
به قولی میگیم: "اگه برنامه اجرا میشه، پس کرک هم میشه":شیطان:.

این وسط برنامه هایی هستند و روشهایی که سعی در جلوگیری از دباگ کردن برنامه برای کرک هستند که اونا هم ناتوان میمونند.
معمولاً بدافزارها در این زمینه پیش قدم هستن ! و همیشه روش های جدید رو ارائه میدن.