PDA

View Full Version : برنامه نویسی یا cms

jafar2012
چهارشنبه 20 آذر 1392, 21:18 عصر
hi
یه مدت شدید تو فکرم افتاده برم تو کار طراحی سایت ولی هیچی بلد نیستم
یکی از دوستانم با جوملا سایت های خوبی میسازه من رو راهنمایی کرد و گفت ابتدا از cms شروع کن بعد برو برنامه نویسیش رو یاد بگیر
حالا سوالتم
1با زبان های vb.c++.assem تا به حال کار کردم نمیگم بلدم ولی یه چیزایی خوندیم حال به نظر شما بهتره از cms شروع کنم یا از برنامه نویسی
2اگر برنامه نویسی بهتره کدوم زبان البته با الویت سرعت و بعد امنیت

Jarvis
چهارشنبه 20 آذر 1392, 22:20 عصر
پیشنهاد میکنم وقتتون رو روی یاد گرفتن و کار کردن روی سیستم های مدیریت محتوای آماده مثل : وردپرس و جوملا و دروپال و... نزارید ! چون وقتی کد سیستم مدیریت محتوای شما دست هر هکری باشه امنیت وبسایت زیر سوال میره .. به علاوه این که وقتی سیستم رو از پایه خودتون بنویسید ، می دونید چی نوشتید و برای فلان کار کجا رو باید دستکاری کنید ... یا اگه باگ پیدا شد ، باید برید سراغ کدوم قسمت و...

البته این نظر شخصی من هست چون به امنیت پروژه اهمیت زیادی میدم و اساسا با سیستم های آماده حال نمیکنم ... شبیه لقمه ی آماده اس ...

برای کارتون هم به نظر من شما که ++C کار کردید برید سمت PHP ... چون اگه توی PHP به بن بست خوردید ، سورس PHP که به زبان ++C هست رو می تونید مطابق میل خودتون تغییر بدید.

شاد باشید.

jafar2012
چهارشنبه 20 آذر 1392, 22:36 عصر
پیشنهاد میکنم وقتتون رو روی یاد گرفتن و کار کردن روی سیستم های مدیریت محتوای آماده مثل : وردپرس و جوملا و دروپال و... نزارید ! چون وقتی کد سیستم مدیریت محتوای شما دست هر هکری باشه امنیت وبسایت زیر سوال میره ..

برای کارتون هم به نظر من شما که ++C کار کردید برید سمت PHP ... چون اگه توی PHP به بن بست خوردید ، سورس PHP که به زبان ++C هست رو می تونید مطابق میل خودتون تغییر بدید.

1منظور شما از کد سیستم همون pass هست:متفکر:
2یکی از دوستانم گفت با asp.net کار کن، چون سرعت و امنیتش بیشتره و در حال گسترشه
حالا نظر شما چیه؟ یه سوال کوچیک دیگه همین سایت با چی نوشته شده؟

omidabedi
چهارشنبه 20 آذر 1392, 22:43 عصر
پیشنهاد میکنم وقتتون رو روی یاد گرفتن و کار کردن روی سیستم های مدیریت محتوای آماده مثل : وردپرس و جوملا و دروپال و... نزارید ! چون وقتی کد سیستم مدیریت محتوای شما دست هر هکری باشه امنیت وبسایت زیر سوال میره ..

با این قسمت صحبتتون کلا موافق نیستم اصلا.
برعکس مزیت سیستم های open source همین امنیت بیشترش هست.

اما جواب دوستمون
بنظر من (من ابتدا با طراحی سایت و بعد cms شروع کردم)
هر روش مزیت خاص خودش رو داره.
تعاریف و مفاهیمی رو که من در cms یاد گرفتم کمکم کرده که هم اکنون که php کار میکنم خیلی کمتر به مشکل بر بخورم و جواب سوالاتمو خودم پیدا کنم.
مطالعه ی سیستم های اماده خیلی به درک مفاهیم php کمک میکنه.در ابتدا اصلا نمیدونی فلان مبحث کجا بدردت میخوره و ... اما وقتی سورس اماده ای رو مطالعه میکنی جوابتو میفهمی همچنین
ذهنت باز میشه و ابتکارت بالا میره.
بر اساس تجربه ی شخصی خودم خیلی به تئوری کار کمک میکنه.

کلا هر چیزی رو از پایه بخونی بیای بالا عالیه و حرف نداره سعی کن از همین ابتدا پایه ای چیزارو یاد بگیری.استاندارد کد بنویسی با اسم های خاص اشنا بشی و درکشون کنی.

ابتدا باید html و css یاد بگیری یکم که تجربه کسب کردی میری سراغ php (مقایسه ی php و asp هر جایی میتونی پیدا کنی)

php هیچ کاری نداره میشه 1 هفته ای یادش گرفت در صورتی که منبعت خوب باشه.اما خب توابع زیاد و گسترده ای داره که در طول چند سال با همش اشنا میشی

و من توصیه میکنم در کنارش یک cms هم یاد بگیری و پیشنهادم وردپرس هست چون از لحاظ سادگی و قابل درک و فهم بودن نظیر نداره

سعی کنید اول خود زبان ها رو یاد بگیرید و بعد برید سراغ خرده کاریاش مثل بهینه سازی کد و امنیت و سرعت اینجور چیزا چون هر کدومش یک مبحث وسیع و جداگانست

موفق باشید

omidabedi
چهارشنبه 20 آذر 1392, 22:52 عصر
1منظور شما از کد سیستم همون pass هست:متفکر:
2یکی از دوستانم گفت با asp.net کار کن، چون سرعت و امنیتش بیشتره و در حال گسترشه
حالا نظر شما چیه؟ یه سوال کوچیک دیگه همین سایت با چی نوشته شده؟

منظور از کد سورس برنامه هست.
دوستتون قطعا اشتباه میکنن.
سرچ کنید حداقل تو هر انجمنی 100 بار بحثش شده
بیشتر برنامه های اینترنتی با php نوشته شدن
همچنین این سایت که از یک cmsای بنام vbulletin ساخته شده که با php هست

qartalonline
چهارشنبه 20 آذر 1392, 23:06 عصر
یکی از دوستانم گفت با asp.net کار کن، چون سرعت و امنیتش بیشتره و در حال گسترشه

بستگی به خودت داره من با php آشنا هستم و فعلا هم که بصورت اجباری دارم (asp(.net یاد میگیرم بهتون php رو پیشنهاد میکنم.
تو php همه چی دست خودته (امنیت، سرعت و ... ) ولی در بخش asp.net خیلی خیلی محدود میشی.
ایجاد سایت با asp.net خیلی خیلی راحتتر از php هستش با دابل کلیک و درگ کردن میتونی دیتابیس ایجاد کنی و امکانات بسیاری رو بدون نیاز به کدنویسی اضافه کنی ولی تو php باید خودت زحمتشو بکشی.
...

بصورت شفاف بگم اگه میخوای واقعا برنامه نویس باشی برو سمت php.
اغلب کسایی که (اطرافم دیدم) رفتن سراغ asp.net آینده درست و حسابی نداشتن.

در مورد گسترش هم بگم که برعکس زبان php در حال گسترش هستش.