PDA

View Full Version : سوال: اجرای گزارشات بدون نصب کریستال ریپورت

mobinsaffarpour
پنج شنبه 21 آذر 1392, 13:27 عصر
دوستان سلام

با Vb.Net2008 یک برنامه درست کردم و برای گزارش گیری از کریستال ریپورت و برای دیتابیس از Sql استفاده کردم . حالا یک مشکلی دارم اونم این هست که اون سیستمی که میخواد این برنامه رو اجرا کنه ،قادر به مشاهده گزارشات نیست و تحت هیچ شرایطی هم چون یوزر ویندوزش Guest هست قادر به نصب Crystal Report Viewer نیست . البته فایل های Dll کریستال رو هم در کنار برنامه کپی کردم اما بازم پیغام خطا میده . حالا میخوام بدونم راهی برای اینکه گزارشات رو بشه اجرا کرد و نیازی به نصب Crystal Report Viewer نباشه وجود داره یا خیر .؟ اگر وجود داره لطفاً بصورت کامل و حدالمکان با درج سورس بهم توضیح بدین . باتشکر از تمامی اساتید محترم .

ضمناً اسم فایل های Dll رو که کپی کردم بشرح زیر هستند .

crystaldecisions.crystalreports.engine.dll

CrystalDecisions.ReportSource.dll

CrystalDecisions.Shared.dll

CrystalDecisions.Windows.Forms.dll

mobinsaffarpour
پنج شنبه 21 آذر 1392, 20:34 عصر
یعنی واقعاً هیچکس نمی تونه به من کمک کنه ؟ ؟ ؟ ما اینجا این همه با تجربه داریم ؟

damanpak
پنج شنبه 21 آذر 1392, 23:03 عصر
سللام
دوست عزیز اگه بخوای گزارشات نشون داده بشه باید کریستال رو نصب کنی
حالا چون سیستم Guest هست باید از مدیران بخوای که خودشون نصب رو به عهده بگیرند
اگه هم که نمیشه پس باید کارای چاپی رو با نرم افزار دیگه مثل Fastreport انجام بدی که با یک دی ال ال کنار برنامه کار میکنه

mobinsaffarpour
پنج شنبه 21 آذر 1392, 23:30 عصر
یعنی هیچگونه راهی دیگه ای نیست که بشه مثل Fast Report از Dll در کنار برنامه استفاده کرد

damanpak
جمعه 22 آذر 1392, 11:00 صبح
فکر نمیکنم که راهی جز نصب کریستال باشه
سعی کن ازین به بعد با همون فست ریچورت کار کنی که هم محطی قشنگی برای کار داره هم تنها با کپی دو سه تا دی ال ال به سیستم مقصد کارای چاپی همه انجام میشه

behrooz69
شنبه 23 آذر 1392, 00:26 صبح
دوست من شما وقتی کریستال ریپورت رو نصب میکنی 2تا موتور اجرا داره که بهش میگن Engin که 2 نسخست 32 بیتی و 64 بیتی . اگه به سیستم طرف دسترسی داره این 2 تا موتور رو نصب کن مشکلت حل میشه . نیاز هم به Dll و نصب کریستال ریپورت نیست .
تو سایت Soft98.ir هست . سرچ کن داداش

mmbguide
شنبه 23 آذر 1392, 20:39 عصر
میشه با برنامه ساخته شده با vb.net نصب بودن این Engine رو بررسی کرد و در صورت نصب نبودن اون رو از فایل های همراه برنامه نصب کنه؟

mobinsaffarpour
شنبه 23 آذر 1392, 21:46 عصر
دوستان عزیز من مشکلم با نصب برنامه هست . سیستم ها چون دولتی هستند مرکز رایانه این شرکت مجوز نصب هیچگونه برنامه ای رو به من نمی ده

behrooz69
شنبه 23 آذر 1392, 22:32 عصر
آره . Setup پروژتو یا با خود وی بی بساز یا با Install shield بساز و Engin های کریستال ریپورت رو بنداز توش بذار نصب بشه. وقتی بهت اجازه میدن برنامه رو نصب کنی نصب موتو کریستال هیچ خطری نداره

mobinsaffarpour
یک شنبه 24 آذر 1392, 21:08 عصر
دوستان عزیز مرسی از راهنمائیتون اما من همون اول هم گفتم تحت هیچ شرایطی اجازه نصب به من نمیدن الان هم یک بحثی بین من و مرکز رایانه پیش اومده و اونا میگن خودت برو مشکل رو حل و تجربت هم بیشتر میشه . در حال حاضر من نرم افزاری که درست کردم رو بصورت Portable هستش .

mmbguide
دوشنبه 25 آذر 1392, 01:03 صبح
البته من اطلاعات زیادی ندارم. ولی فکر کنم تا Dll رو Register نکنی نمیتونی ازش استفاده کنی. به نظر من تنها راه حل برای ساخت گزارش استفاده از دستورات خود vb.net هستش که برای اینکار باید بسیار کد نویسی کنی

mobinsaffarpour
دوشنبه 25 آذر 1392, 17:19 عصر
Dll ها رو هم ریجستر کردم اما هیچ فایده ای نداشت . منظورت از دستورات VB.NET چی هست . یعنی با انجام این کار که میگی نیازی به نصب هیچ برنامه ای واسه اجرا کردن گزارشات نیست

mmbguide
دوشنبه 25 آذر 1392, 18:22 عصر
بله دقیقا. همه چیز توسط کدهای vb.net تعریف میشه. سعی میکنم یک نمونه ساده بسازم و نمونه را ارسال کنم

vb341
دوشنبه 25 آذر 1392, 19:53 عصر
خوب اگر اجازه نصب نميدن چطور اجازه نصب خود برنامه رو دادن . در هر صورت طبق فرمايش دوست عزيزمون در پست هاي بالا شما بايد انجين 32 و يا 64 رو نصب كني

mobinsaffarpour
دوشنبه 25 آذر 1392, 20:18 عصر
دوست عزیز من واسه برنامه ای که نوشتم Setup درست نکردم . چون نیازی به انجام این کار نبود که بخوام انجام بدم . سیستم خودم چون Admin هست مشکلی باهاش ندارم اما روی سیستم های دیگه این مشکل رو دارم .

behrooz69
دوشنبه 25 آذر 1392, 20:48 عصر
دوست من شما یه نرم افزار تجاری داری مینویسی . در این صورت که نمی تونی نسخه Portable برنامه که تو Debug هست رو بهشون بدی . باید نسخه Setup شده پروژه رو بهشون بدی . که در این صورت هم می تونی با Install shield موتور ها ( Engine ) هارو چک و نصب کنی دوست من.

یا حق

mmbguide
پنج شنبه 28 آذر 1392, 18:44 عصر
سلام

ببخشید از اینکه دیر شد. این نمونه بسیار ساده است و باید دنبال مطالب زیادی جهت ساخت گزارشات بهتر با خود کدهای vb.net بگردید.

mobinsaffarpour
پنج شنبه 28 آذر 1392, 21:47 عصر
دست گلت درد نکنه داداش . اما خیلی این کار کد نویسی رو زیاد میکنه و سرعت اجرای گزارشات و نرم افزار رو پائین میاره و حجم فایل اجرائی خیلی بالا میره . خیلی خیلی زحمت کشیدی یک کار جدید رو بهم یاد دادی . امیدوارم که بتونم تلافی کنم . راهی دیگه نداری که بتونم گزارشات رو که طراحی کردم رو اجرا کنم

mmbguide
جمعه 29 آذر 1392, 14:32 عصر
دقیقا دست میگی این کار وقت زیادی میبره و باید کلی کد نویسی کنی. اگه چیزی به ذهن من چسز جدید رسید اطلاع میدم. ولی یه جورایی هیچ نیازی به نصب dll و برنامه های جانبی در ویندوز نداری.

mobinsaffarpour
جمعه 29 آذر 1392, 18:00 عصر
درسته اما خیلی زمان بر هست

shahryari
شنبه 30 آذر 1392, 14:05 عصر
از استیمول ریپورت استفاده کن
کد نویسی کم
و برای اجرا در سیستم مخاطب نیاز به چند تا دی ال ال داره