PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از رفلکت(reflect) برنامه

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 21 آذر 1392, 17:32 عصر
سلام
با تشکر از مدیران که تاپیک قبلی منو با همین موضوع بی دلیل پاک کردن !!!

در مورد رفلکت برنامه همه گفتن از تابع یا برنامه هایی استفاده کنیم که کدهارو میریزه به هم و وقتب در رفلکتور باز میکنیم کارکتر های در هم میبینیم ولی فایل dll یا exe برنامه های خارجی اصلا در رفلکتور باز نمی شوند و خطا می دهند !!!

چجوری میشه یه همچین فایل هایی ساخت ؟؟؟

plus
پنج شنبه 21 آذر 1392, 17:56 عصر
احتمالا اون فایل هایی که میگین با NET. ساخته نشدن.

xxxsenatorxxx
پنج شنبه 21 آذر 1392, 20:33 عصر
احتمالا اون فایل هایی که میگین با NET. ساخته نشدن.

آخه تمام فایلها و dll هاشون همینه .یعنی همه رو با .....؟!؟!؟!؟

خودتون امتحان کنید به عنوان مثال برنامه آی دی منیجر یا هر برنامه دیگه فایلاشو بندازید تو رفلکتور..........!؟!؟!؟؟!

من چند ماه دارم رو این قضیه تحقیق میکنم ولی هیچی.

sohil_ww
پنج شنبه 21 آذر 1392, 20:47 عصر
دوست عزیز خوب برنامه ی آی دم که با .net نوشته نشده که رفلکتور بتونه سورسشو نشونت بده !

habibb
پنج شنبه 21 آذر 1392, 22:04 عصر
باید رفلکتور از نوع C++ پیدا کنید

habibb
پنج شنبه 21 آذر 1392, 22:06 عصر
اگه می دونید رفلکتور از نوع C++ نام ببرید

alvandlinux
پنج شنبه 21 آذر 1392, 23:21 عصر
ببین این مشگلت رو حل میکنه IDA

اینم یه آموزش فارسی ازش
http://www.4shared.com/office/EHaw17iE/IDA.html

Nima NT
جمعه 22 آذر 1392, 00:24 صبح
باید رفلکتور از نوع C++ پیدا کنید
رفلکتور برای ++C مفهومی نداره ؛ این نوع بازنویسی و دسترسی به سورس کد به خاطر ساختار دات نت و مفهوم Reflection فقط و فقط برای برنامه های ساخته شده توسط دات نت قابل اجرا هستش

xxxsenatorxxx
جمعه 22 آذر 1392, 16:15 عصر
دوست عزیز خوب برنامه ی آی دم که با .net نوشته نشده که رفلکتور بتونه سورسشو نشونت بده !

ممنون ولی سوالمو کامل نخوندید. گفتم idm یا هر برنامه دیگه....

ای دی امو با دات نت نساختن بقیه برنامه ها چطور؟!؟!!؟ شما هر برنامه ی خارجی که فکرشو بکنید تو رفلکتور تست کنید.همشون خطا میدن

sohil_ww
جمعه 22 آذر 1392, 16:46 عصر
اول از همه اکثر برنامه ها کد هاشون مبهم می شه که راحت بهشون دسترسی نداشته باشیم یه برنامه بود که می گفت برنامه به چه زبانی نوشته شده که اسمشو یادم نیست

تو همین انجمن سرچ بزنی پیدا می کنی

xxxsenatorxxx
جمعه 22 آذر 1392, 17:36 عصر
اول از همه اکثر برنامه ها کد هاشون مبهم می شه که راحت بهشون دسترسی نداشته باشیم یه برنامه بود که می گفت برنامه به چه زبانی نوشته شده که اسمشو یادم نیست

تو همین انجمن سرچ بزنی پیدا می کنی

منظور من مبهم سازی نیست.مبهم سازی باز تو رفلکتور قابل نمایشه فقط به هم ریخته نشون میده ولی این فایل هایی که گفتم تو رفلکتور میندازیم اصلا خطا میده و باز نمیشه ....
امتحان کنید متوجه میشید

plus
جمعه 22 آذر 1392, 17:49 عصر
ممنون ولی سوالمو کامل نخوندید. گفتم idm یا هر برنامه دیگه....

ای دی امو با دات نت نساختن بقیه برنامه ها چطور؟!؟!!؟ شما هر برنامه ی خارجی که فکرشو بکنید تو رفلکتور تست کنید.همشون خطا میدن
شما ایران رو نگاه نکن که به دلیل شرایط و نوع نرم افزارها اغلب با NET. نوشته میشن.در برنامه های Desktop توی دنیا #C و NET. سهم زیادی نداره.خیلی از برنامه ها با ++C و زبان های دیگه نوشته میشن.از جمله IDM، Firefox، Yahoo Messenger و ... .
خود مایکروسافت هم زیاد از NET. برای Desktop استفاده نمیکنه.البته این به این معنی نیست که NET. بدرد نمیخوره.در Web Application ها NET. و #C سهم خوبی دارن.

xxxsenatorxxx
شنبه 23 آذر 1392, 09:44 صبح
شما ایران رو نگاه نکن که به دلیل شرایط و نوع نرم افزارها اغلب با NET. نوشته میشن.در برنامه های Desktop توی دنیا #C و NET. سهم زیادی نداره.خیلی از برنامه ها با ++C و زبان های دیگه نوشته میشن.از جمله IDM، Firefox، Yahoo Messenger و ... .
خود مایکروسافت هم زیاد از NET. برای Desktop استفاده نمیکنه.البته این به این معنی نیست که NET. بدرد نمیخوره.در Web Application ها NET. و #C سهم خوبی دارن.

تو برنامه های روز دنیا به جز سی بیشتر از چی استفاده میکنن مثلا VB , delphi یا..... ؟ برای ظاهر گرافیکیشون از چه برنامهایی استفاده میکنن؟

با این اوصاف چه جوری میشه برنامه ای که با سی شارپ نوشته شده c++ هم توش دخیل کرد که توی رفلکتور باز نشه؟

با تشکر

habibb
شنبه 23 آذر 1392, 09:47 صبح
اسم رفلکتوری که شما استفاده می کنید چیه؟

habibb
شنبه 23 آذر 1392, 09:50 صبح
یک فایل مبهم شده کسی داره ببینم توی رفلکتور چه جوریه؟ با سی شارپ باشه

mthreat.info
شنبه 23 آذر 1392, 10:08 صبح
یک فایل مبهم شده کسی داره ببینم توی رفلکتور چه جوریه؟ با سی شارپ باشه
.NET Reflector خودش بهم ریخته شدست :D البته فقط متغییر هاش

plus
شنبه 23 آذر 1392, 20:39 عصر
تو برنامه های روز دنیا به جز سی بیشتر از چی استفاده میکنن مثلا VB , delphi یا..... ؟ برای ظاهر گرافیکیشون از چه برنامهایی استفاده میکنن؟

با این اوصاف چه جوری میشه برنامه ای که با سی شارپ نوشته شده C++‎ هم توش دخیل کرد که توی رفلکتور باز نشه؟

با تشکر
آمار دقیقی فکر نکنم موجود باشه. اینجا (http://en.wikipedia.org/wiki/Measuring_programming_language_popularity)و اینجا (http://langpop.com/)رو ببینید.
ظاهر گرافیکی برنامه رو با هر زبانی میشه طراحی کرد.برای مثال توی همین ویندوز در زبان C با استفاده از Windows API به طور مستقیم و یا در زبان ++C با استفاده از Library هایی مثل MFC میشه کار گرافیکی رو انجام داد.
-
برای اینکه کار Crack نرم افزار سخت تر باشه میشه بخش هایی از نرم افزار رو با مثلا ++C نوشت (مثلا به صورت یک DLL) و از اون در برنامه #C استفاده کرد.البته این به این معنی نیست که چیزی که با ++C نوشته شده قابل کرک شدن نیست.ابزار های زیادی برای Disassemble کردن کدهای Native هست و البته ابزارهایی هم برای در هم ریختن اون کدها.ولی به هرحال سخت تر از Reflect کردن برنامه های NET. هست و البته خیلی چیزهای دیگه (مثل اسم متغیر ها و کلاس ها) معمولا قابل بازگشت نیست.