PDA

View Full Version : مشکل با فونت فارسی

ali865
پنج شنبه 21 آذر 1392, 19:55 عصر
سلام
من وقتی سایتمو آپلود میکنم توی هاست تمام مطالبی که به صورت فارسی داخل کدهای پی اچ پی نوشتم به صورت کد درمیاد.میشه کاری کرد که اینطوری نشه؟مثلان
فرم پیشنهاد

hamedarian2009
پنج شنبه 21 آذر 1392, 21:26 عصر
در این مورد قبلا جواب داده شده اینجا مراجعه کنید :
http://barnamenevis.org/showthread.php?356992-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C

ali865
جمعه 22 آذر 1392, 12:39 عصر
دوست من منظور من داده های داخل پایگاه داده نیست.بزار یه مثال برنم.

$a='فرم پیشنهادات'
حالا فایل php که $a داخلش هست رو آپلودش میکنم.بعدش که فایلم رو داخل اینترنت برای ویرایش بازش میکنم مقدار $a با کد مربوط به کاراکترها پر شده.میخام مقدار $a همون فرم پیشنهادات باقی بمونه نه اینکه تبدیل به کد بشه.

p30online
جمعه 22 آذر 1392, 12:45 عصر
به نظر من یک بار دیگه باید بنویسی

MMSHFE
جمعه 22 آذر 1392, 13:51 عصر
فایلتون باید با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره بشه و توی کد خروجی هم با کمک تگ متا، کدگذاری صفحه رو UTF-8 تنظیم کنید:

<meta http-equiv="conten-type" content="text/html; charset=uft-8" />
یا اگه از HTML5 استفاده میکنید:

<!doctype html>
<meta charset="utf-8" />

ali865
جمعه 22 آذر 1392, 19:57 عصر
فکر کنم نتونستم خوب منظورمو برسونم.تمام کاراییو که گفتید انجام دادم ، ولی نشد.ببینید دوستان منظور من اون چیزی نیست که کاربر داره میبینه.منظور من اینه:وقتی یه صفحه داریم که داخل کدش از حرف فارسی استفاده میکنیم و بعد از آپلود داخل هاست ،برای ویرایش بازش میکنیم تمامی حروف فارسی داخل ادیتور به صورت کد در میان.میخام یه کاری کنم که داخل محیط ادیتور به جای کد،خود حروف فارسی رو ببینم.بازم مرسی

MMSHFE
جمعه 22 آذر 1392, 20:28 عصر
آهان این شد یک مسئله دیگه. شما نباید خروجی ادیتورها رو موقع نمایش یا موقع ذخیره کردن، Escape (ازنظر کدهای مخرب HTML) کنید. فقط باید با strip_tags تگهای خطرناک مثل <script> رو از داخلشون حذف کنید تا حروف فارسی به درستی ذخیره و دیده بشن. ضمناً اگه میخواین توی دیتابیس ذخیره کنید، حتماً ;(''\mysql_query('SET NAMES \'utf8 رو بعد از اتصال به MySQL و انتخاب دیتابیس و قبل از هر کوئری دیگه اجرا کنید تا حروف فارسی در زمان استفاده از mysql_real_escape_string و Escapeهای توکار در PDO یا MySQLi از بین نره.