PDA

View Full Version : سوال: ارتفاع DIV

IMANAZADI
جمعه 22 آذر 1392, 06:39 صبح
با سلام
دو تا سوال
1-آیا برای طراحی اولیه سایت مثل هدر و فوتر و محتوا و ساید بار ، باید واسه DIV ارتفاع بدیم یا باید طوری بنویسم که بر اساس اینکه اگر محتوا زیاد شد خود DIV ارتفاعش زیاد بشه

2-کدوم خاصییت توی CSS هست که میشه توسط اون زمانی که محتوای یک dIV زیاد شد خود بخود ارتفعش تنظیم بشه ؟

ateryad
جمعه 22 آذر 1392, 10:15 صبح
با سلام دوست عزیز
بهتر است برای ارتفاع، خاصیت کمترین ارتفاع min-height رو اعمال کنید و برای اینکه ارتفاع با اضافه شدن محتوا تغییر کنه height: auto رو اضافه کنید.

min-height: 150px;
height: auto;

IMANAZADI
جمعه 22 آذر 1392, 11:44 صبح
میشه بگی چرا ارتفاع رو با پیکسل دادی ؟
نمیشه از درصد استفاده کرد ؟

meysam1366
جمعه 22 آذر 1392, 11:52 صبح
میشه بگی چرا ارتفاع رو با پیکسل دادی ؟
نمیشه از درصد استفاده کرد ؟

سلام دوست عزیز

شما میتونید هم از درصد استفاده کنید و هم پیکسل

موفق باشید

حمید . ه
جمعه 22 آذر 1392, 16:59 عصر
سلام
بحث ارتفاع div ها به صورت اتوماتیک یکم اذیت میکنه تو مرورگرهای مختلف اما من خودم همیشه از دو راه استفاده میکنم و جواب هم گرفتم

1- زمانی هست که div شما داخلش عنصر دیگه ای که float گرفته نداشته باشه که در این صورت از این کدها استفاده میکنم :
di{height:auto;position:relative;padding-bottom:5px}

2- دوم وقتیه که شما یک عنصر داخل تگ div داری که مثلا float اون برابر با راست یا چپه که در این حالت تنها کافیه به کدهای قبلی اینو اضافه کنی :
div{overflow:auto}

اما در مورد اون سوالی که پرسیده بودی
در حالت استاندارد و معمولی نیازی نیست که ارتفاع عناصری که محتواشون ثابت هست رو اتوماتیک کنی و به صورت دستی بهشون مقدار بده مثل هدر
اما
زمانی که میخوای مثلا پست های وبلاگ رو داخل یک div نمایش بدی قطعا باید ارتفاع رو به صورت اتوماتیک تنظیم کنی

موفق باشی :چشمک: