PDA

View Full Version : استفاده از progressBar برای آپلود یا دانلود فایل روی سرور

krasus
شنبه 23 آذر 1392, 18:36 عصر
سلام. من یه برنامه ساختم که به یه پایگاه داده MySql روی سرور اینترنتی وصل میشه و تو اون یه فایل (عکس) رو ذخیره می کنه.:تشویق: البته گاهی هم می خواهم این فایل (عکس) رو از پایگاه داده دریافت کنم و مشاهده کنم.:تشویق::لبخند:
خوب از اونجا که کاربر برنامه با اینترنت دیال آپ کار می کنه :خجالت:پس حتما کارش یه ۲ یا ۳ دقیقه ای طول می کشه.:کف:
(حجم فایل ها حد اکثر ۲۰۰ کیلو بایت هست):کف:
من هرچی سرچ کردم دیدم تو برنامه ، متناسب با پیشرفت کد مقدار ولوی پروگرس بار رو افزایش می دن. مثلا برای سرچ به ازای سطرهای سرچ شده افزایشش می دن یا ...:افسرده:
اما مشکل من این جاست که نمی دونم در هر لحظه چه حجمی از فایل من آپلود شده تا متناسب با اون پروگرس بارم رو پر کنم.:گیج:
کد INSERT رو پایین نشون دادم:
MySqlConnection con = new MySqlConnection("host=**********; user=*********; password=***********; database=*********;");
MySqlCommand cmdStrInsert = new MySqlCommand("INSERT INTO quiz VALUES(null, @ file, @FormateFile, @nameFormateFile)", con);

cmdStrInsert.Parameters.AddWithValue("@file", File.ReadAllBytes(MasireFile));
cmdStrInsert.Parameters.AddWithValue("@FormateFile", FormateFile);
cmdStrInsert.Parameters.AddWithValue("@nameFormateFile", NameFormateFile);

GereftaNameFormateFile(); // گرفتن نام نوع فایل

con.Open();
cmdStrInsert.ExecuteNonQuery();
con.Close();

بدبختی اینجاست که توی دو خط کارم طول می کشه یکی اونجا که می خواد کانکشن رو باز کنه و یکی هم
cmdStrInsert.ExecuteNonQuery:گریه:
یه راه مسخره رو هم امتحان کردم : بعد از هر خط یه مقدار به ولوی پروگرس بار اضافه کردم و دیدم که پروگرس بار کاملا هماهنگ با کارم پیش رفت ولی نحوه پرشدنش خنده دار بود.:قهقهه: دقیقا سر همین دو خطی که گفتم کلی وای میسه و بعد یهو پر می شه.:قهقهه: این که به درد نمی خوره.:گریه:
چطوری می تونم بفهمم که هر لحظه چه مقدار از فایلم آپلود شده تا بر اساس اون پروگرس بارو پر کنم؟:متفکر:

krasus
یک شنبه 24 آذر 1392, 17:09 عصر
ای تاپیک عزیز بیا بالا تا اساتید و رفقای من راحت تر تو رو ببینن و جوابی به من بدهند.:لبخند:

forodo
دوشنبه 25 آذر 1392, 09:06 صبح
منم می خوام بدونم چطوری می شه یه کاری کرد که پروگرس بار با برنامه منطبق بشه.
یهو زیاد نشه.
آروم آروم پر بشه و وقتی دانلود یا آپلود فایل تموم شد اونم تموم شه.