PDA

View Full Version : سوال: تولید نامه از طریق اکسس 2010 در ورد

ملک نژاد
یک شنبه 24 آذر 1392, 00:37 صبح
سلام بر اساتید بزرگوار
یه سوال خیــــــــلی خیــــــــــــــــلی مهـــــــــــــم دارم لطفاً کمکم کنید خیلی فوریه.

من یک فرم به نام "مشخصات فردی" در اکسس 2010 دارم که مشخصات آدم های مختلف درونش هست. میخوام برای هر کدام از این آدم ها هر وقت نیاز شد با زدن یک کلید در آن فرم، نامه ای را در ورد تولید کنم.
لطفاً یک راه حل پیشنهاد کنید که از طریق VBA بتونم این کار رو انجام بدم.

amirkazem
سه شنبه 26 آذر 1392, 01:21 صبح
ازطریق ادغام پستی دروردهم میتونیداین کارروانجام بدید.برای هزاران نفرمیتونیدیک نامه راارسال کنید.

mohammadsaleh
جمعه 29 آذر 1392, 11:11 صبح
سلام از این نمونه استفاده کن

hamid-nice
جمعه 29 آذر 1392, 14:01 عصر
ازطریق ادغام پستی دروردهم میتونیداین کارروانجام بدید.برای هزاران نفرمیتونیدیک نامه راارسال کنید.
لطفا یک نمونه بذارید
با تشکر

mohammadsaleh
دوشنبه 02 دی 1392, 18:58 عصر
برادر نمونه را ضمیمه کردم. یک کم دقت کنید می بینید

hamid-nice
دوشنبه 02 دی 1392, 22:13 عصر
منظورم شما نبودید نمونه شما را دیدم منظورم آقای Amirkazem هست که گفتند از طریق ادغام .... برای هزاران نفرمیتونیدیک نامه را ارسال کنید.
با تشکر

amirkazem
چهارشنبه 04 دی 1392, 00:14 صبح
دوست عزیزآقایhamid-nice (http://barnamenevis.org/member.php?156506-hamid-nice) مراحل ادغام پستی در(Word)به شرح ذیل است.
1.ابتدابایدلیست افرادی که می خواهیدبرای آنان نامه ارسال کنیدراداشته باشید.(از1نفرتابی نهایت نفر)که بهتراست دریک فایل (Excle)این لیست راتهیه نمایید.
2.درمحیط (word)نامه ای که قراراست ارسال کنیدراتایپ کنید.
3.سپس ازقسمت نوارابزاربالاقسمت Mailingراانتخاب نمایید.
4.سپس تبstart mail mergeراانتخاب نمایید.
5.بعدازهمان تب بازشده گزینه ی lettersراانتخاب نمایید.
6.سپس درکنارآن تب Recipientsراانتخاب نموده وگزینه ی use exiting listراانتخاب نمایید.
7.سپس درپنجره ی بازشده فایل اکسلی راکه قبلاًتنظیم کرده ایدراانتخاب نمایید.
8.پس ازانتخاب همان فایل اکسل گزینه ی شیت موردنظررانیزانتخاب می کنید.
9.سپس درتب insert merg filed که گزینه های «نام» «نام خانوادگی»ومواردمشابهی راکه دوست داریدانتخاب می کنید.
دقت داشته باشیدمثلاً«نام »رابایددرجلوی کلمه ی «آقای» که درمتن نامه است قراردهیدوگزینه های بعدی رانیزدرهرجاکه لازم دارید.
10.سپس به تبprewiw resultکه شکل ذره بین هستش می رویدونتیجه ی کارامشاهده می کنید.
11.پس ازانجام می بینیدکه درهمان محیط (word)نامه موردنظربرای تمام اشخاصی که درلیست اکسل داشتیدتنظیم می شودکه می توانیدازهمان محیط پرینت بگیرید.
12.اگرهم خواستیدنامه ی تنظیم شده بانام اشخاص راذخیره کرده ودرجای دیگریازمان دیگرنیزپرینت بگیریدمی تونیدتب finish&mergراانتخاب کرده وهمان گزینه ی اولی راانتخاب نمایید که دراین صورت فایل شمارابه عنوان یک سندجدیدتنظیم نموده ومی توانیدآن رادرجای دلخواه خودذخیره نمایید.
امیدوارم موفق باشید.