PDA

View Full Version : استایل دهی به عناصر داخل فرم

Asalii
یک شنبه 24 آذر 1392, 10:08 صبح
سلام من یک Textbox داخل فرمم قرار دادم و مثلا میخوام لبه هاش گرد باشه باید از border radius در css استفاده کنم اما نمیدونم چجوری class رو به textboxam اضافه کنم میشه لطفا راهنمایی کنید
یک نمونه مثال بزنید ممنون میشم

ali.n93
یک شنبه 24 آذر 1392, 11:05 صبح
کنترل های ASP یه خصوصیت دارند به نام cssclass که باید اون رو عوض کنی
البته اول باید یه style توی تگ style تعریف کنی

<style>
.textbox
{
text-align: right;
border:1px solid black;
border-radius: 5px 5px 5px 5px;
text-indent: 5px;
}
</style>

TextBox1.CssClass = "textbox";

Asalii
یک شنبه 24 آذر 1392, 12:24 عصر
من از masterpage استفاده کردم و textbox داخل placeholder هست تگ style رو کجا باید قرار بدم

dbdbdb
یک شنبه 24 آذر 1392, 13:12 عصر
قبل هرکاری ClientIdCode کنترل مورد نظر را برابر Static قرار بدید
چون موقع رندر شدن Id کنترل عوض میشه مخصوصا اگه از MasterPage استفاده کنید.
حال میتونید با Id یا کلاس بهش Style بدین

ali.n93
یک شنبه 24 آذر 1392, 14:47 عصر
من از masterpage استفاده کردم و textbox داخل placeholder هست تگ style رو کجا باید قرار بدم
توی صفحاتی که از مسترپیج استفاده می کندد وقتی وارد source میشی دو تا تگ asp:Content داری که تگ style رو باید توی asp:Content اولی قرار بدی که معمولا ID اولی Content1 هستش.

اگه از خصوصیت CssClass استفاده می کنی نیازی نیست ClientIdMode رو Static کنی. البته در کل اگه ClientIdMode رو static کنی از همه نظر بهتره. هم حجم صفحات پایین میاد (البته اگه قراره سایت آپلود بشه) هم توی کدهای جاوااسکریپت و selectorهای Css کار راحت تر میشه. دقت کن که ID کنترل های مسترپیج کاملا متفاوت باشه از کنترل های بقیه صفحاتی که از مسترپیج استفاده می کنند.

chakameh_mr
یک شنبه 24 آذر 1392, 15:36 عصر
البته می تونی از ابزارهای AJAX TOOLKIT هم اگه نصب هست استفاده کنی که یگ کنترل آن به نام
ROUNDEDCORNERSEXTENDER گوشه های هر کنترلی را که بااین کنترل متچ می شه رو گرد کرد:لبخندساده: