PDA

View Full Version : مبتدی: غیر فعال شدن یک تکست باکس در صورت وارد کردن عددی در تکست باکس دیگر و برعکس

محمد2020
یک شنبه 24 آذر 1392, 10:51 صبح
باسلام،
میخوام بطور مثال با وارد کردن عددی در تکست 1 ، تکست 2 غیرفعال بشه و برعکس با وارد کردن عددی در تکست 2 ، تکست 1 غیر فعال بشه و تا وقتی عددی در یکی از تکست 1 یا 2 وارد نشده ، به رکورد جدید نره. (یعنی میبایست در یکی از دو تکست باکس حتماً عددی وارد شود).
نمونه فایل رو پیوست کردم ممنون میشم که جواب سوالم رو بدید. باتشکر

محمد2020
یک شنبه 24 آذر 1392, 20:57 عصر
کسی نمیخواه مشکل منو حل کنه.:افسرده:

محمد2020
دوشنبه 25 آذر 1392, 11:52 صبح
تو رو بخدا یکی جواب سوال ما رو بده:گریه:

hamid-nice
دوشنبه 25 آذر 1392, 19:19 عصر
دوست عزیز سوالت را درست مطرح نکردی ، توی نمونه ات که تکست 1 و تکست 2 نداری !!!!
موفق باشید

محمد2020
دوشنبه 25 آذر 1392, 21:59 عصر
سلام،
درست میفرمائید اینقدر فکرم مشغول بود که متوجه این سوتیم نشدم. درخواستم رو دوباره مطرح میکنم، امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه.
میخوام بطور مثال با وارد کردن عددی در فیلد bed ، فیلد bes غیرفعال بشه و برعکس با وارد کردن عددی درفیلد bes ، فیلد bed غیر فعال بشه و تا وقتی عددی در یکی از فیلد bed یا bes وارد نشده ، به رکورد جدید نره. (یعنی میبایست در یکی از دو تکست باکس حتماً عددی وارد شود). منظور از فیلد bed و bes ، همون بدهکار وبستانکار توی حسابداریه که در زمان صدور سند، دریک ردیف، همزمان یه حساب نمیتونه هم بدهکار باشه و هم بستانکار.
و فکر میکنم چنانچه دستورش رو کسی بنویسه به درد خیلیها میخوره با توجه به اینکه خیلی سرچ کردم ونتونستم نمونه ای پیدا کنم.
ممنون میشم جواب سوالم رو بدید. باتشکر

hamid-nice
سه شنبه 26 آذر 1392, 22:59 عصر
فایل ضمیمه را ببین
اگه کسی این کار را با صرفا کد نویسی انجام بده ممنون میشیم ( منظورم قسمت conditional Formatting آن هست )
موفق باشید

محمد2020
پنج شنبه 28 آذر 1392, 14:38 عصر
فایل ضمیمه را ببین
اگه کسی این کار را با صرفا کد نویسی انجام بده ممنون میشیم ( منظورم قسمت conditional Formatting آن هست )
موفق باشید

hamid-nice ممنون از زحمتی که کشیدی ولی نمیدونم چرا دوستان کمک نمیکنن تا مشکلم حل بشه.

محمد2020
جمعه 29 آذر 1392, 18:05 عصر
:ناراحت::افسرده::گریه:

hamid-nice
جمعه 29 آذر 1392, 20:01 عصر
مشکلت چیه ؟!!!!!!

محمد2020
شنبه 30 آذر 1392, 07:02 صبح
مشکلت چیه ؟!!!!!!
حمید جان دستت درد نکنه مشکلم رو یکی از دوستان حل کرد.
ممنون که پیگیر بودی.

محمد2020
شنبه 30 آذر 1392, 15:04 عصر
فایل اصلاح شده رو آپلود میکنم تا هر کی دوست داشت استفاده کنه

114235

hamid-nice
شنبه 30 آذر 1392, 15:23 عصر
فکرکنم فایل را اشتباه گذاشتی چون فایل ربطی به عنوان تاپیک نداره ؟!! منظورت کدام مشکل بود ؟

محمد2020
یک شنبه 01 دی 1392, 10:33 صبح
فکرکنم فایل را اشتباه گذاشتی چون فایل ربطی به عنوان تاپیک نداره ؟!! منظورت کدام مشکل بود ؟

چرا ربط نداره، اتفاقاً دقیقاً جواب سوالم بود.

hamid-nice
یک شنبه 01 دی 1392, 11:59 صبح
اشکال در اینجاست که وقتی در تکست باکس 1 مقداری وارد کنی برای همه رکوردهای بعدی دیگه اجازه نمیده که برای تکست باکس 2 بتونی مقداری وارد کنی
ولی در فایلی من برات گذاشتم این قفل شدن فیلد دقیقا به رکورد جاری وابستگی دارد
در ضمن خواسته بودی که "تا وقتی عددی در یکی ازاینها وارد نشده ، به رکورد جدید نره."
درصورتی که در فایلی که گذاشتم این هم لحاظ شده بود ولی در فایل شما چنین عمل نمی کنه
به هر حال اگه کارت راه افتاده که نیازی به ادامه مطلب نیست
موفق باشید

محمد2020
یک شنبه 01 دی 1392, 12:26 عصر
حمیدجان
با سلام وخسته نباشید:
1-دقیقاً توی سوالم به این موضوع اشاره کرده بودم که وقتی در یک رکورد، در تکست1 عددی وارد میکنیم، تکست2 غیر فعال بشه و همچنین اگر در تکست2 عددی وارد کنیم تکست1 غیر فعال بشه. حتی این را هم گفته بودم که چنین فرمی به درد برنامه حسابداری میخوره که در یک رکورد نمیشه هم بدهکار داشته باشیم و هم بستانکار.
2- تا وقتی که در همان ردیف عددی در تکست1 و2 وارد نشده به رکورد بعدی نره.
3-در نمونه ای که شما زحمتش روکشیدید در تکست ردیف وشرح این موضوع صدق میکرد.
به هر حال من از شما سپاسگذارم که پیگیر رفع مشکل دوستانی هستید که به اینجا مراجعه میکنن.
موید باشید.

hasanhzd
دوشنبه 02 دی 1392, 11:56 صبح
درود
شما فرم سند حسابداری میخای
نباید چیزی enable یا disable بشه
کدهای زیر به کارتون میاد
Private Sub bed_LostFocus()
If Nz(bed) > 0 Then
bes = 0
End If
End Sub