PDA

View Full Version : مبتدی: شرط where در دستورات sql

نسرین2000
سه شنبه 26 آذر 1392, 12:26 عصر
سلام .برای دریافت رکوردها از یک جدول که کلید خارجی آن برابر کلید اصلی جدول دیگری است چه دستوری باید بنویسم.دستور زیر را می نویسم ولی ارور می دهد. objdataadapter.SelectCommand.CommandText = " select first_name , last_name , nesbat from hamrah order by last_name , first_name where guest_id=guest.guest_id'"

Naghibi
سه شنبه 26 آذر 1392, 12:56 عصر
select first_name , last_name , nesbat from hamrah inner join guest on hamrah.guest_id=guest.guest_id order by last_name , first_name

نسرین2000
سه شنبه 26 آذر 1392, 13:24 عصر
دوست عزیز ممنون به خاطر راهنمایی ولی مشکل من اینه که می خوام رکوردهایی از جدول hamrah که فیلد guest_id آنها برابر فیلد guest_id از جدول guest است رو برام انتخاب کنه .
شرط بالا رو برای where می نویسم ولی موقع پر کردن dataset ارور می دهد که کلمه نزدیک where نادرست است .:گریه:

Naghibi
سه شنبه 26 آذر 1392, 13:44 عصر
دوست خوبم،، نیازی به where نیست خود join این کارو انجام میده

Hossis
سه شنبه 26 آذر 1392, 22:10 عصر
مشکل از این جاست که مرتب سازی باید بعد ا ز شرط باشه ولی شما قبل از شرط نوشتید
select from table where .... Order by ...

نسرین2000
چهارشنبه 27 آذر 1392, 08:32 صبح
دوستان مشکلم حل نشد !
بهتره سوالم را این طوری مطرح کنم من می خوام در بانک اطلاعاتی رکوردهایی که فیلد guest_id آنها برابر مقدار maxid است را برام انتخاب کنه .
maxid یک پارامتر است . حالا چه طوری باید کد بنویسم ؟
به صورت زیر می نویسم ولی باز هم خطا می ده .
تو رو خدا کمک

"select first_name , last_name , nesbat from hamrah where guest_id= val(maxid) order by last_name , first_name"

نسرین2000
چهارشنبه 27 آذر 1392, 08:49 صبح
هوراااا
مشکلم رو تونستم حل کنم
کد رو به صورت زیر تغییر دادم . از دیروز درگیر همین تیکه بودم
به هر حال از حضور دوستان و راهنماییهاتون بسیار ممنون
"
"select first_name , last_name , nesbat from hamrah where guest_id= '" & maxid & "' order by last_name , first_name"