PDA

View Full Version : کمک در نرم افزار آنتی ویروس

mohammad5530
سه شنبه 26 آذر 1392, 18:55 عصر
سلام

من یک آنتی ویروس طراحی کردم که در قسمتی نیاز به کمک دارم

توی قسمت اسکن کردن یک پوشه ، من میخام که یک فایل dll داشته باشم که امضای انواع ویروس ها داخل باشه یا همون virus signature که موقع اسکن کردن بتونه از اون فایل dll استفاده بکنه . متاسفانه من توی اینترنت زیاد گشتم ولی چیزه خاصی پیدا نکردم .

لطفا راهنمایی کنید
مرسی

drsina
سه شنبه 26 آذر 1392, 20:28 عصر
چرا dll ?!
همه ی آنتی ویروس ها ، دیتابیس دارند .
از دی ال ال برا چی میخوای برای ذخیره سازی استفاده کنی !؟

mohammad5530
سه شنبه 26 آذر 1392, 22:17 عصر
هر راهی که بشه امضای ویروس ها توش ذخیره بشه و بتونم توسطش ویروس یابی بکنم

لطفا کمک کنید . خیلی ضروریه

drsina
سه شنبه 26 آذر 1392, 23:00 عصر
سلام .
ببین کل ویروس ها رو (امضاشونو ) تووی دیتابیس بزار ، بعد با محتویات دیتابیس مقایسه کن و روش حذف و جلوگیری از اونو هم توو دیتابیس بنویس .

با توجه به اینکه ویروس ها ، روش مقابله ی خاص با خود رو دارن ( مثلا وقتی که کامپیوتر کاملا ویروسی شده .) اونا رو به صورت تکست در دیتابیس بزار و اگه از سی شارپ استفاده می کنی با کامپایلر اون ، فایل مقابله رو کامپایل کن (فایل کامپایلر سی شارپ csc.exe توو اینترنت در موردش بخون . )
چون نمیتونه فایل درمان هر ویروس رو توو کامپیوتر نگداری ..... خیلی حجم می گیره @!!!!

حالا دیتابیس رو برای ویروس های جدید آپدیت کن .
موفق باشی

abbas.oveissi
سه شنبه 26 آذر 1392, 23:04 عصر
هر راهی که بشه امضای ویروس ها توش ذخیره بشه و بتونم توسطش ویروس یابی بکنم
لطفا کمک کنید . خیلی ضروریه
من نمیدونم ماهیت "امضای ویروس ها" چیه،اما برای ذخیره سازیش فکر کنم بهترین چیز براش SQLite باشه که برای راه اندازیش این دیتابیس فقط نیاز به یک DLL هست.

mohammad5530
چهارشنبه 27 آذر 1392, 10:47 صبح
من میتونم از دیتابیس sqlite استفاده کنم ولی نمیدونم چطور فایل ها رو با محتویات دیتابیس مقایسه کنم
در واقع نیاز به یک کد اسکنر دارم .
اگه کسی میتونه زحمتش رو بکشه ، سعی میکنم اسمش رو هم توی برنامه نویسان آنتی ویروس قرار بدم
امیدوارم که بتونید کمک کنید .
ممنون

drsina
چهارشنبه 27 آذر 1392, 18:07 عصر
سلام .
شما ابتدا باید فایل هایی که می تونن ماهیت ویروسی داشته باشند ، رو توو Table های مختلف مثلا ( exe , bat و ... ) .

حالا باید برای سرعت بخشیدن به کارتون فقط مشخصه های اولیه ( مثلا سایز ، و نام ) رو با دیتابیس مقایسه کنید . برای این کار می تونین هر فایل رو تووی متغیر بریزین و متغیر رو با مقادیر دیتابیس با یه سلکت ساده مقایسه کنید ، اگر اون مشخصه وجود نداشت که هیچی ولی اگه موجود بود ، با چیزهای دیگری (مانند امضای ویروس ) و اینها رو برای اطمینان بیشتر با فیلد های دیگر جدول مقایسه کنید . حالا اگه مطمئن شدید فایل ویروسه ، باید سراغ فیلد دیگه که درمان و یا پیشگیری ویروس هست رو اجرا کنید .

این اجرا می تونه شاملل عملیاتی مثه حذف ، و حذف مقادیر و کلا کارهایی که ویروس می کنه ، هست .
پیشنهاد می کنم ، ابتدا یه ER D برای دیتابیس کارتون بکشید .

mohammad5530
چهارشنبه 27 آذر 1392, 18:58 عصر
خوب این کار رو چطور میتونم انجام بدم ؟
مشکل من اینه که نمیدونم از کجا شروع کنم . مثلا چجور فایل ها رو از طریق حجم جستجو کنم و یا چطور فایل مورد نظر رو با دیتابیس مقایسه کنم

مرسی

habibb
چهارشنبه 27 آذر 1392, 20:10 عصر
با سورس کد توضیح بدید .هر مطلبی می گید دلیل برش بیارین . به این راحتی نیست!

mohammad5530
پنج شنبه 28 آذر 1392, 11:57 صبح
لطفا راهنمایی کنید

ممنون

mohammad5530
جمعه 29 آذر 1392, 13:01 عصر
کسی نمیتونه کمک کنه ؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

mohammad5530
جمعه 29 آذر 1392, 17:10 عصر
تنها راحی که داری Open Source اش کنی ؟ تا به جواب برسی ؟:خجالت:

چیو Open Source کنم ؟