PDA

View Full Version : سوال: درخواست کد log in

Khorshid Khanum...
پنج شنبه 28 آذر 1392, 17:02 عصر
سلام.اگه میشه یه کد log in برای من بگذارید...
داخل پایگاه داده ام یه جدول دارم برای مدیران که فقط فیلدهای نام کاربری و گذرواژه داره
میخوام مقادیر داخل text box رو با مقادیر داخل جدول پایگاه داده مقایسه کنه اگه درست بود وارد صفحه مورد نظر بشه
ممنون

ashkan.890
پنج شنبه 28 آذر 1392, 17:13 عصر
سلام
شما باید اون table از دیتا بیس رو select کنید و مقادیر داخل فیل ها با تکست باک ها مقایسه کنید
اگر درست بود login شه و اگر نبود اروور بده

با این توضیح بازم کد نیاز دارید ؟؟

Khorshid Khanum...
پنج شنبه 28 آذر 1392, 17:52 عصر
متاسفانه بله...:گیج:

rational unified process
پنج شنبه 28 آذر 1392, 19:18 عصر
کسی که به سوال اتو کامپلت من جواب نمیده .تو نصف روز 200 بازدید داشته ،دریغ از یه جواب:گریه: اما من به شما جواب میدم دوست من:لبخندساده:
http://barnamenevis.org/showthread.php?432474-auto-complete-%D8%A8%D8%A7-ajax-control-toolkit-%D9%88-ado
ابتدا یه شی از sql connection بساز بعد یه شی از sql command و یه شی از sql data reader .حالا name space های اونا رو هم یادت نره using کنی.
sql connection یه رشته اتصال میخواد که connection string بهش میگن. از web.config برش دار.
sql command سربارای زیادی داره؛تو فقط کوئری و نمونه ی sql connection رو بهش بده.
بعد یه کوئری مثل این:
select * from your _table_name where username=@username and pass=@pass
با استفاده از نمونه ای که از sql command داری ،به پارامترا مقدار بده.
برای خوندن دیتا ریدر از یه حلقه while استفاده کن.دیتا ریدر و کانکشنت رو با متد close ببندی ها.
داخل حلقه شرط رو بررسی کن.چه جوری؟ نمونه دیتا ریدر یه مشخصه داره بنام hasrow که اسمش مبین کارکردشه.
ببین ویژوال استودیو داره باهات حرف میزنه.فقط ترجمه کن.کنترل اسپیس بزن برو جلو. داخل ایف چی بنویسی؟ د دیگه نپرس اینو که:چشمک:
کار تمام است.دعام کن.یا امیرالمومنین.

ashkan.890
پنج شنبه 28 آذر 1392, 23:52 عصر
متاسفانه بله...:گیج:

با توضیح دوستمون بازم کد لازمه ؟

night-wolf
جمعه 29 آذر 1392, 15:42 عصر
سلام.اگه میشه یه کد log in برای من بگذارید...
داخل پایگاه داده ام یه جدول دارم برای مدیران که فقط فیلدهای نام کاربری و گذرواژه داره
میخوام مقادیر داخل text box رو با مقادیر داخل جدول پایگاه داده مقایسه کنه اگه درست بود وارد صفحه مورد نظر بشه
ممنون

با سلام مثالی که دوستمون زده مشکلی نداره میتونی از اون استفاده کنی اما یه کد میذارم که 5 6 خط بیشتر نیس و راحته البته با store procedure هم میشه نوشت حالا من کد داخل برنامه رو میذارم

sqlconnection con = new sqlconnection(datasource name);
sqlcommand com = new sqlcommand("select * from tablename where username=@username and password=@password");
com.connection = con;
sqldatareader ds =com.executereader();
if(ds.READ())
response.redirect("pagename");
else
this.title= "username or password is wrong";

در بالا اگه از storeprocedure استفاده نمیکنی به جای @username از تکست باکسی که نام کاربری درش قرار میگیره اسمشو بذار و واسه @password هم نام تکست باکس پسورد

Khorshid Khanum...
سه شنبه 03 دی 1392, 20:31 عصر
من نمیتونم یه شئ از نوع sql connection تعریف کنم:ناراحت::ناراحت:
چرا؟؟؟؟؟؟؟:گریه:

mohammad kafiyan
سه شنبه 03 دی 1392, 23:29 عصر
خوب باید فضای نمونه ش را آن بالا وارد کنید
using System.data.sqlclient فکر کنم باشه

چرا برای لاگین اینطوری اقدام می کنی
چرا از membership خود .net استفاده نمی کنی
خیلی داری برای امنیت وب سایت ضعیف عمل می کنی!!!