PDA

View Full Version : سوال: کتاب اولین گام در دنیای برنامه نویسی با Python

FieldMarshal
پنج شنبه 28 آذر 1392, 18:21 عصر
سلام
خسته نباشید.
من دنبال کتاب اولین گام در دنیای برنامه نویسی با Python هستم
آیا کتاب فروشی یا شخصی رو میشناسید که این کتاب رو بفروشه
ممنون میشم که راهنمایی کنید.

محسن=0
پنج شنبه 28 آذر 1392, 19:15 عصر
این کتاب که مال سال 82 هست .این کتاب قدیمی برای چته؟
از اون موقع تا حالا دستورات تغییر کرده.
من هر چی خواستم با یه کتاب قدیمی , پایتون3.3 رو یاد بگیرم نتونستم.خطای ساینتکس(اسم دقیقش یادم نمیاد) میداد.

FieldMarshal
پنج شنبه 28 آذر 1392, 19:37 عصر
خطای syntax
من پایتون 2.7 کار میکنم.
بعد اینکه این کتاب خوبی هست.
بجز این کتاب کتاب دیگه ای نیست که فارسی باشه و به این اندازه خوب باشه.
من این کتاب رو دست یکی از دوستان بود که یکم خوندم. و بعد دادم بهش الان این دوستم ایران نیست و من نیاز به این کتاب دارم.
کتب pdf رو علاقه ندارم و کتاب خوندن بهتر میتونم یادبگیرم.

FieldMarshal
پنج شنبه 28 آذر 1392, 19:38 عصر
حال اگه کتاب دیگه ای بشناسید.
که در مورد پایتون آموزش بده
ممنون میشم که بهم معرفی کنید.

pcrlth0n
جمعه 29 آذر 1392, 17:50 عصر
همونطور که دوستمون گفتن این کتاب قدیمی هستش ولی اگه میخواید این کتاب رو تهیه کنید به سایت ناقوس که انتشارات این کتاب هستش مراجعه کنید که امکان خرید پستی نیز وجود داره.
درسته که ساینتکس برنامه تغییر جزیی کرده ولی مفهوم و بیس برنامه نویسی در این زبان تغییر نکرده و هنوز هم این کتاب قابل استفاده هستش..
موفق باشید.

mohammadhzp
چهارشنبه 25 دی 1392, 11:55 صبح
سلام
آقا کتاب byte of python3 به نظر من بهترین کتاب برای شروع کردن python هستش
این کتاب انقد عالیه که توس سازمان های بزرگ مثل ناسا هم از این کتاب شروع میکنند
من خودم با این کتاب و البته همزمان گوگل کمتر از ی هفته پایتون رو یادگرفتم و کلی کتابخونه های مهمشو هم شناختم !
خیلی خیلی کاربردی و سبک هستش(البته منظورم این نیست که کتاب سطحش پایینه,ولی انقد خوب توضیح داده شده که انگار سطحش پایینه)
خلاصه توصیه من به شماست
لینک مستقیم دانلود (http://files.swaroopch.com/python/byte_of_python.pdf) pdf bytes of python3

در مورد کتاب فارسی هم من ی کتاب خریدم به اسم آموزش برنامه نویسی پایتون نگارش ۳ که از انتشارات صانعی هستش,بعد از کمی خوندن کتاب متوجه شدم که کتاب دقیقا ترجمه آموزش های diveintopython هستش,برای یک روخوانی به نظر من خوبه,ولی کتاب خوبی نیست به نظر من(نظر شخصیمه) و اگه با من بود با منابع انگلیسی شروع میکردم چون که منابع فارسی خوب نداریم

موفق باشید

Salar Moghaddam
چهارشنبه 25 دی 1392, 13:08 عصر
سلام
آقا کتاب byte of python3 به نظر من بهترین کتاب برای شروع کردن python هستش
این کتاب انقد عالیه که توس سازمان های بزرگ مثل ناسا هم از این کتاب شروع میکنند
من خودم با این کتاب و البته همزمان گوگل کمتر از ی هفته پایتون رو یادگرفتم و کلی کتابخونه های مهمشو هم شناختم !
خیلی خیلی کاربردی و سبک هستش(البته منظورم این نیست که کتاب سطحش پایینه,ولی انقد خوب توضیح داده شده که انگار سطحش پایینه)
خلاصه توصیه من به شماست
لینک مستقیم دانلود (http://files.swaroopch.com/python/byte_of_python.pdf) pdf bytes of python3

در مورد کتاب فارسی هم من ی کتاب خریدم به اسم آموزش برنامه نویسی پایتون نگارش ۳ که از انتشارات صانعی هستش,بعد از کمی خوندن کتاب متوجه شدم که کتاب دقیقا ترجمه آموزش های diveintopython هستش,برای یک روخوانی به نظر من خوبه,ولی کتاب خوبی نیست به نظر من(نظر شخصیمه) و اگه با من بود با منابع انگلیسی شروع میکردم چون که منابع فارسی خوب نداریم

موفق باشید

برای آشنایی با اصطلاحات و معانی آن ها اول پیشنهاد میشه از کتاب های فارسی استفاده کنید، بنظر من کتاب برنامه نویسی به زبان پایتون جعفرنژاد برای شروع عالیه و اگر یکم از پایتون چیزی میدونید از آموزش برنامه نویسی پایتون نگارشچون نکات جالبی وسطاش میگه. در مورد بایت آف پایتون بنظرم خیلی سطحش پایین بود! وسطش ولش کردم ...

ehsan1362
یک شنبه 06 بهمن 1392, 05:19 صبح
سلام دوست عزیز.
برای یادگیری پایتون میتونی از کتاب فارسی " ازاین پس پایتون" استفاده کنی .
کتاب جامع و خوبی هست من خیلی ازش راضی هستم توی گوگل بزن pdf اون برای دانلود هست .
ولی اگرزبان انگلیسیت قوی باشه میتونی کتاب های قوی به زبان اصلی برای این زبان پیدا کنی.

کتابی که گفتم رو میتونی ازاینجا دانلود کنی.
http://p30download.com/fa/entry/39110/

:لبخندساده: