PDA

View Full Version : defaultpage در subfolder

ahmad156
جمعه 29 آذر 1392, 10:10 صبح
سلام دوستان
اگه صفحه پیش فرض سایت تو subfolder ها باشه چه جوری اون رو توی htaccess. قرار گرفته در root تنظیم کنیم
ممنون

desatir7316
جمعه 29 آذر 1392, 10:25 صبح
سلام
برو توی httpd.conf و این قسمت رو پیدا کن

<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.php index.php3 index.html index.htm
</IfModule>

حالا باید اینجوری تغیرش بدی:

<IfModule dir_module>
DirectoryIndex subfulder\index.php index.php3 index.html index.htm
</IfModule>

اگه لازم دونستی برای همه فایل های ایندکس که مشخص کرده این کار رو انجام بده
موفق باشی

ahmad156
جمعه 29 آذر 1392, 11:30 صبح
ممنون دوست عزیز
ولی الان همه فایل ها شامل css و script و image با وجود درست بودن آدرس خطای 404 رو میده.
در ضمن وقتی آدرس صفحه پیش فرض رو تایپ مبکنم درسته
در ضمن از این راه حل ها (http://stackoverflow.com/questions/550135/mod-rewrite-and-css?rq=1) هم استفاده کردم ولی جواب نداد

desatir7316
جمعه 29 آذر 1392, 12:24 عصر
سرعت اینترتم خیلی کمه و نمی تونم لینک هاتونو چک کنم، ببخشید
اون راهی که گفتم بعدش باید آپاچی رو ریست کنی
آدرس فایل هاتونم به صورت مطلق از ریشه تنظیم کنید و تست کنید ببینم چه نتیچه ای میگیرید
از روش خواصی استفاده می کنید توی برنامه نویسی؟

ahmad156
جمعه 29 آذر 1392, 18:30 عصر
چه طور میتونم از cpanel این کار رو بکنم؟

ahmad156
شنبه 30 آذر 1392, 21:03 عصر
الان 2 تا مشکل دارم
1-وقتی آدرس صفحه پیش فرض رو کامل مینویسم فایل های css و script و... رو نمیاره
2-توی cpanel چه جور بعد از تغییرات apache رو restart کنم

desatir7316
شنبه 30 آذر 1392, 22:41 عصر
سلام، یلدای همه دوستان مبارک باشه، امشب زیاد کد بزنید چون طولانی تره میشه بیشتر از وقت استفاده کرد!

وقتی آدرس صفحه پیش فرض رو کامل مینویسم فایل های css و script و... رو نمیارهنمی دونم مشکلتون اون چیزیه که من متوجه شدم یا نه!
ببینید اگه آدرس ها رو تغیر دادید باید یه جوری دوباره به اونها دسترسی پیدا کنید ، مثلا اگه فایلتون رو یه پوشه بردید داخل، باید با دونقطه برگردید عقب که بتونید به پوشه پدر پوشه ای که داخلش هستید دسترسی پیدا کنید
فرض کنید با دستور include فایل a.php رو خواستید فراخوانی کنید ، حالا فایل ایندکستون که دستور include رو توش استفاده کردید رو به داخل یه پوشه بردید ولی فایل a.php سر جای خودش یعنی یه پوشه بالاتر هست باید به صورت زیر بنویسید:

include '../a.php';

اگه هم تونستید آدرس دهی های فایل هاتون رو با / شروع کنید که به صورت مطلق باشن و که هم کمتر گیج کننده باشند و هم کمتر بعد از تغییر آدرس ها مشکل پیش بیارن، توی فراخوانی های تو در تو هم دردسر درست نکنن، البته یه جورای هم میشه آدرس های مطلق رو هم بازم داینامیک کرد به طوری که خاصیت خودشون رو کمتر از دست بدن
آدرس دهی مطلق برای دستور بالا میشه:

include '/../a.php';

امیدوارم موفق باشید.

ahmad156
یک شنبه 01 دی 1392, 00:23 صبح
دوست عزیز مشکل من با آدرس دهی فایل های css و javascript و image هاست.مشکلی که توی لینک بالا مطرح شده