PDA

View Full Version : سوال: سوال سوال سوال مرجع برای ساخت بازی تحت وب با زبان php

capitan_nemesis
جمعه 29 آذر 1392, 13:32 عصر
با سلام به همه
من دنبال مرجع هستم حالا فرقی زیاد نداره کتاب باشه یا تصویری
که
ساخت بازی تحت وب با php باشه
حالا
کسی مرجعی را میشناسه که معرفی کنه
اگر
در کرج هم باشه که عالی میشه ( البه اون مرجع رو میگم );

capitan_nemesis
شنبه 30 آذر 1392, 14:49 عصر
کسی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Javidhb
یک شنبه 01 دی 1392, 17:03 عصر
برای خودم هم جالب بود که ببینم میشه با php بازی تحت وب ساخت یا نه...
ولی هرچی سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم...

php به هیچ عنوان برای همچین کاری توسعه پیدا نکرده و شما نمیتونید برای ساخت بازی ازش استفاده کنید...

در عوض شما میتونید از flash یا html5 استفاده کنید(که html5 آینده روشنتری داری!).

الان html5 بصورت ناقص از webgl پشتیبانی میکنه(البته هر روز مرورگرها دارن بطور گسترده تری امکانات بیشتری رو پشتیبانی میکنن). webgl برای رندر سه بعدی به کار میره.

یه بازی با webgl (http://www.gootechnologies.com/pearl-boy/indexBelow.html) (بهتره از نسخه های جدید کروم یا فایرفاکس استفاده کنید)

سرچ کنید، نمونه های زیادی رو میتونید پیدا کنید.

لیست کتابهایی که ممکنه بدرتون بخوره (http://it-ebooks.info/search/?q=html5+game&type=title)

webgl که در واقع موتور پردازشمون هست توی مرورگر گنجونده شده و سمت کاربر اجرا میشه.. ولی php سمت سرور اجرا میشه که نمیتونه به مرورگر و سمت کاربر (client) دسترسی داشته باشه.

capitan_nemesis
دوشنبه 02 دی 1392, 09:58 صبح
ممنون دوست عزیز
ولی
بازی هایی مثل جنگ خان ها یا کلاب فوتبال من اینا همش با php نوشته شده
و
html5 هم اره خیلی از بازی هاشو دیدم الان فقط html و css بلدم جاوا اسکریپت بلد نیستم بعد کلاس php حتمی میرم سراغ جاوا اسکریپت ;
و
فلش هم ( از دید من ) دیگه فلش بای بای با اون باگش یه زمانی خیلی فلش کار میکردم الان اصلا فایده نداره

capitan_nemesis
دوشنبه 02 دی 1392, 10:06 صبح
ممنون دوست عزیز
ولی
بازی هایی مثل جنگ خان ها یا کلاب فوتبال من اینا همش با php نوشته شده
و
html5 هم اره خیلی از بازی هاشو دیدم الان فقط html و css بلدم جاوا اسکریپت بلد نیستم بعد کلاس php حتمی میرم سراغ جاوا اسکریپت ;
و
فلش هم ( از دید من ) دیگه فلش بای بای با اون باگش یه زمانی خیلی فلش کار میکردم الان اصلا فایده نداره

Javidhb
دوشنبه 02 دی 1392, 11:28 صبح
جنگ خان ها با javascript/php/mysql هست (لینک (http://www.xs-software.com/viewproduct.php?id=2&go=browser))

شما مثلا میخاید یه سربازخونه توی بازی درست کنید... باید موس رو روی آیکون ببرید و اون رو بکشید روی جای مناسب... حرکت موس، کلیک موس، drag and drop و ... فقط از طریق جاوااسکریپت قابل تشخیصه و php این قدرت رو نداره.

از php فقط برای برقراری ارتباط بین جاوااسکریپت و بانک اطلاعاتی استفاده میشه... مثلا شما تو بازیتون بعد از یه مدتی 200 تا سرباز، 1000 واحد طلا و ... (تعداد و نوع ساختموناتون و ....) خواهید داشت، همه اینا توی دیتابیس ذخیره میشه... این کار رو جاوااسکریپت نمیتونه انجام بده... از ajax استفاده میکنه تا با php بتونه اطلاعات رو از دیتابیس بگیره یا ذخیره کنه.

فلش هم آخرین نفساش رو داره میکشه!:چشمک: خود adobe هم یواش یواش داره میره سمت html5.

بعد از اینکه php رو یاد گرفتید، میتونید جاوااسکریپت رو هم خیلی سریع یاد بگیرید...

capitan_nemesis
دوشنبه 02 دی 1392, 12:37 عصر
ایول دمت گرم