PDA

View Full Version : مبتدی: اشکال در اتصال با بانک اطلاعاتی

yazahrayaali
شنبه 30 آذر 1392, 08:46 صبح
:متفکر: با سلام خدمت اساتید گرامی.
من محمد رضا هستم و دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات(تجارت الکترونیک) هستم.
سوالی که از حضور شما داشتم این است که من با کامپوننت create user wizard قسمت لاگین استفاده کردم و قبل از آن بانک اطلاعاتی را هم ایجاد کردم ولی در موقع رفتن به صفحه ادمین سایت از طریق کامپوننت و کلیک بر روی قسمت security با پیغام خطای عدم اتصال به بانک اطلاعاتی مواجه میشوم مشکل از کجاست.

با تشکر :لبخند:

ali.n93
شنبه 30 آذر 1392, 10:08 صبح
احتمالا sql express نصب نیست

yazahrayaali
شنبه 30 آذر 1392, 10:14 صبح
با سلام خدمت آقای ali n.93 برادر گرامی من دات نت و اس کیو ال 2012 نصب کرده ام و پروژه کنونی که دچار اشکال فوق شده در دات نت 2008 طراحی گردیده است.

ali.n93
شنبه 30 آذر 1392, 10:21 صبح
من هم دقیقا با این مشکل روبرو شده بودم. بانکی که اطلاعات کاربران در اون ذخیره میشه از SQL Express استفاده میکنه نه از SQL 2012 و یا ورژن های قبلی. برخی از نسخه های VisualStudio 2012 خودشون SQL Express رو نصب نمیکنن و باید جداگانه خودتون نصب کنید، اما Visual Studio 2008 همراه خودش SQL Express رو داشت و نصب میکرد. اگر فایل نصبی Visual Studio2008 رو دارید اجراش کنید و نصب رو به صورت دستی ادامه بدید و فقط SQL Express رو نصب کنید

ali.n93
شنبه 30 آذر 1392, 10:24 صبح
ببخشید اون جاهایی که گفتم VisualStudio2008 اشتباه گفتم :بامزه: شما 2010 بخونید

yazahrayaali
یک شنبه 01 دی 1392, 11:19 صبح
http://barnamenevis.org/images/icons/icon7.png اشکال در اتصال با بانک اطلاعاتی

:متفکر:با سلام خدمت اساتید گرامی.
من محمد رضا هستم و دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات(تجارت الکترونیک) هستم.
سوالی که از حضور شما داشتم این است که من با کامپوننت create user wizard قسمت لاگین استفاده کردم و قبل از آن بانک اطلاعاتی را هم ایجاد کردم ولی در موقع رفتن به صفحه administer site از طریق کامپوننت و کلیک بر روی قسمت security با پیغام خطای عدم اتصال به بانک اطلاعاتی مواجه میشوم. ضمناً: از دات نت و اس کیو ال 2012 استفاده میکنم مشکل از کجاست. در ضمن اگر vs.net express for web 2012 را نصب کنم مشکل حل میشود و آیا خود sql express 2012 هم با آن نصب میشود یا خیر ؟