PDA

View Full Version : پردازش تصویر در ویژوال بیسیک

alibehroozi
شنبه 30 آذر 1392, 12:03 عصر
سلام

لطفا کمک کنید حتما

توی ویژوال بیسیک یک عکس رو لود میکنیم توی picture box میذاریم بعدش میخواهم برنامه بگرده مثلا از قبل بهش گفتیم نگاه کن ببین یک مربع 3 در 3 که توی تصویر هست در کدوم نقطه قرار داره و اون نقطه که x,y داره رو چاپ کنه

تورو خدا کمک کنید کارم گیره

ممنون

مصطفی ساتکی
شنبه 30 آذر 1392, 12:41 عصر
این سوال رو توی بخش پردازش تصویر مطرح کنید

m.4.r.m
شنبه 30 آذر 1392, 22:59 عصر
پردازش تصویر لازم نداره مگه نمیگی از قبل بعش گفتیم خوب شما توسط دو تا حلقه For تو در تو و توسط تابع Getpixel از نقطه اول تصویر پیمایش می کنی تا آخرین تقطه شما می تونی بایت مربوط به هر نقطه رو به برنامه بدی اگه مقدار Getpixel برابر مقدار شما بود مقدار X و Y رو از Picture بر گردونه

SlowCode
یک شنبه 01 دی 1392, 11:13 صبح
پردازش تصویر لازم نداره مگه نمیگی از قبل بعش گفتیم خوب شما توسط دو تا حلقه For تو در تو و توسط تابع Getpixel از نقطه اول تصویر پیمایش می کنی تا آخرین تقطه شما می تونی بایت مربوط به هر نقطه رو به برنامه بدی اگه مقدار Getpixel برابر مقدار شما بود مقدار X و Y رو از Picture بر گردونه
حالا چطوری میخوای مربع 3 در 3 رو تشخیص بدی؟
به نظر منم بهتره تو بخش پردازش تصویر بپرسی.
پیشنهاد میکنم با سی++ این کارو بکنی من که نمیدونم با وی بی چطوری میشه:لبخند: البته میشه یه کاریش کرد ولی دقیق نمیشه و آدمو اذیت میکنه.

رامین مرادی
یک شنبه 01 دی 1392, 19:55 عصر
چرا ميشه ولي به سختي
يه روش من ميگم : بهتره پيكسل هاي عكستو بريزي توي آرايه دوبعدي و بعدآرايت رو چك كني ببيني كدوم خونه هاي آرايت پيكسل شون با هم برابرند يعني يه رنگ مشخصي پشت سر هم قرار گرفتن .
ولي باز ميگم اين كار سخته
بهتره از الگوريتم هاي پردازش تصوير كه تو بخش پردازش تصوير دوستاي ديگه توضيح دادن استفاده كني

m.4.r.m
یک شنبه 01 دی 1392, 22:18 عصر
نه بابا سخت هم نیست اگه پیکسل های شما معلومه کدوم پیکسل ها هستند مثلا رنگشون با همدیگه یکیه میتونی کد RGB اونا رو با حلقه در بیاری بعد مربع رو پیدا کنی

mehran901
یک شنبه 01 دی 1392, 22:41 عصر
توصیه اکید میکنم در ابتدا اگه از فرمت rgb استفاده کردین ، سه ماریتستون رو به فرمت hsl , hsi... تبدیل کنین بعد به راحتی میتونین با پیکسل ها بازی کنین...

درضمن برای تشخیص دادن سه در سه کار زیادی نباید انجام بدین... فقط کافیه برای 3 ساینت مثلا چک کنی وقتی 85 پیکسل مثلا هم رنگ پشت هم بودن باید از نقطه شروع به صورت عمودی هم جاروب کنی 85 پیکسل همرنگ داشته باشی ... اونوقت بگی مربع 3 در 3 هست ...

من به شخصه خیلی با ویبی سر پردازش تصویر اذیت شدم ...