PDA

View Full Version : باز نکردن برنامه های asp.net

papa_fal
یک شنبه 27 فروردین 1385, 19:05 عصر
سلام به دوستان عزیز
سوالی در مورد برنامه های .net مخصوصا asp.net دارم.
به چه علتی هنگامی که برنامه را کپی کرده و می خواهیم در سیستم دیگر باز و اجرا کنیم.حتی برنامه را باز هم نمی کند.تا بماند به خطاهایی که بعدا به پایگاه داده یا موارد دیگر بدهد.
معمولا پیغام خطایی به این صورت.
Visual studio.net cannot create or open the application.the likeliest problem is that required components are not installed on the local web server.run visual studio.net and add the web development component.
با این که تمام کا رها را انجام داده ام.
////////////
و یک نوع ذیگر این که وقتی می خواهم که یک فایل asp.net را با ز کنم.بعضی موارد به جای باز کردن در حالت design در حالت html باز می کند.و کد html آن را بازمی کند.

ممنون می شم که جوابمو بدهید .چون واقعا برام یک سواله بزرگی شده.

meandyouwith2003
یک شنبه 27 فروردین 1385, 20:24 عصر
عزیز جان من نمیدونم ASP2 کار می کنی یا نه ، ولی یه سوال ، آیا رو سیستمی که برنامه رو اجرا کردی و خطا نمایش داد IIS نصب هست(اگر با ASP.NET1.1 کار میکنی)

موفق باشی

Happy_davood
یک شنبه 27 فروردین 1385, 20:57 عصر
کپی کردن کافی نیست و باید روی سیستم جدید و از قسمت Administrative Tools و IIS پروژه رو تنظیم کنید .

mamadgmail
یک شنبه 27 فروردین 1385, 21:25 عصر
همونطوری که گفتن اگر از asp.net 1.1 استفاده می کنی باید اولا پروژه رو در دایرکتوری روت کپی کنی و بعد در IIS Administrative Tools برای پروژهت باید یک دایرکتوری مجازی ایجاد کنی

یک نوع ذیگر این که وقتی می خواهم که یک فایل asp.net را با ز کنم.بعضی موارد به جای باز کردن در حالت design در حالت html باز می کند.و کد html آن را بازمی کند.

دلیلش اینه که در صورتی که شما یک فایل به تنهایی باز کنید فقط سورس html آن به شما نمایش داده می شه و برای اینکه بتونید Desgin اون رو ببنید باید فایل Solution اون پروژه رو باز کنید.

خوش باشید.

papa_fal
دوشنبه 28 فروردین 1385, 07:56 صبح
با تشکر از همه شما دوستان عزیز.
اما باید بگم که من از .net 2003
استفاده می کنم که اگر اشتباه نکنم.همان asp.net 1.1
می شود.و IIS هم در سیستم نصب است .تمامی برنامه ها اجرا می شوند.جز برنامه هایی که از سیستم دیگر کپی شده!!!
اگر امکانش باشد بیشتر توضیح دهید.
آیا من باید برای هر برنامه یک دایرکتوری مجازی ایجاد کنم.؟؟؟
و فقط باید در پوشه روت کپی کنم.؟؟؟؟
ولی برنامه ها که به طور پیش فرض از پوشه ی visual studio projects
باز می شود؟؟؟
ممنون می شم که جوابمو کامل بدهید.
با تشکر.

mamadgmail
دوشنبه 28 فروردین 1385, 08:07 صبح
اما باید بگم که من از .net 2003

شما از asp.net 1.1 می کنید.

آیا من باید برای هر برنامه یک دایرکتوری مجازی ایجاد کنم.؟؟؟

بله شما باید تمام برنامه هایی را که بدون استفاده از Vs می خواین اجرا کنید باید یک دایرکتوری مجازی ایجاد کنید(توجه کنید که این دایرکتوری مجازی الزامی نداره که در روت باشه) و بعد پروژه رو در این دایرکتوری کپی کنید.

ولی برنامه ها که به طور پیش فرض از پوشه ی visual studio projects

خیر دوست عزیر در Vs2003 این طوری نیست اگر دقت کنید در پوشه ی visual studio projects فقط یک فایل از پروژه قرار می گیره و فایل های اصلی پروژه در دایرکتوری روت قرار دارند.

خوش باشید.

Behrouz_Rad
دوشنبه 28 فروردین 1385, 10:37 صبح
تمامی توضیحات دوستان غلط است!
قبلا به این سوال پاسخ دادم...
فایل myProject.vbproj.webinfo، نام پوشه ی مجازی ایجاد شده ی پروژه را در بدو ایجاد آن در خود نگهداری می کند.
نام این پوشه (که در IIS ایجاد می شود)، باید با نام پوشه ی مجازی ای که بر روی سیستم دیگری قصد باز کردن پروژه را دارید یکسان باشد.
فایل فوق رو در Notepad باز کن.
به عبارت جلوی Web URLPath دقت کن...
عبارتی که میبینی، مسیری است که پروژه بر روی سیستم مبدا در آن ایجاد شده.
نام پوشه ی مجازی شما در IIS باید همنام با کلمه ی بعد از localhost باشد.
مثال:

<VisualStudioUNCWeb>
<Web URLPath = "http://localhost/WebApplication1/WebApplication1.vbproj" />
</VisualStudioUNCWeb>

با توجه به عبارت فوق، نام پوشه ی مجازی ای که در IIS ایجاد می کنید، باید WebApplication1 باشد.

موفق باشید.

reza_rad
دوشنبه 28 فروردین 1385, 10:49 صبح
کاملا صحبت آقای راد درسته.
البته برعکس این کار رو هم می تونی انجام بدی.یعنی آدرس رو توی این فایل عوض کنی.
البته این رو هم اضافه کنم که اگه این راه رو انتخاب کردی علاوه بر اینکار باید یه فایل دیگه با پسوند sln رو هم با notepad باز کنی و همین تغییرات رو توش بدی.

Behrouz_Rad
دوشنبه 28 فروردین 1385, 11:08 صبح
باید یه فایل دیگه با پسوند sln رو هم با notepad باز کنی و همین تغییرات رو توش بدی.
درسته! البته در صورتی که VS.NET فایل sln برای پروژه درست کرده باشه...

موفق باشید.