PDA

View Full Version : سوال: دریافت ماتریس n*n

Faraz Mehraien
یک شنبه 01 دی 1392, 10:31 صبح
با سلام.من می خواستم شروع به نوشتن یه برنامه بکنم که کاربر تا کلمه ی end وارد نکرده بتونه سطر و ستون ماتریس (آرایه 2 بعدی)وارد کنه؟؟اگه می شه راهنمایی کنین. کدش نمی خوام ایده رو می خوام
با تشکر

hamedlll
یک شنبه 01 دی 1392, 13:18 عصر
اگه میخوای حتما با آرایه باشه باید چک کنی که اگه فضا کافی نبود دوباره همه خونه ها رو داخل یک آرایه بزرگتر کپی کنی که اگر تعداد بره بالا هم مموری زیاد میخواد هم طول میکشه اگه هم از c++ استفاده میکنی vector پیشنهاد میشه.

Faraz Mehraien
دوشنبه 02 دی 1392, 12:03 عصر
راه آسانتری کسی نمی دونه؟؟؟

Faraz Mehraien
چهارشنبه 04 دی 1392, 17:35 عصر
یعنی هیچ راهی به غیر از استفاده از vector نیست؟؟؟

mr-abbasi
پنج شنبه 05 دی 1392, 00:13 صبح
سلام بچه ها. دستم به دامنتون. من زیاد از سی++ سر در نمیارم و استادمون ازمون خواسته تا دو تا از برنامه های زیر رو به دلخواه انتخواب کنیم و بنویسیم. لطفا اگه کسی از شما میتونه بهم کمک کنه. فقط کد نویسی برنامش یکم آسون باشه که استاده گیر نده ها. مرسی.
1. برنامه ای بنویسید که اعداد کوچکتر یا مساوی n را چاپ کند.
2. برنامه ای بنویسید که مکمل دو عدد را محاسبه و چاپ نماید.
3. برنامه ای بنویسید که دترمینان 3*3 را محاسبه و چاپ نماید
4. حاصلضرب و حاصل جمع دو ماتریس n*n را چاپ نماید.
5. برنامه ای بنویسید که عدد n را دریافت و مشخص کند متقارن است یا نه؟
6. برنامه ای بنویسید که ب.م.م دو عدد را چاپ نماید.

فقط تا شنبه 7/10/92 وقط دارم تحویلش بدم. ممنون میشم کمکم کنید.

hariri
پنج شنبه 05 دی 1392, 11:26 صبح
اولا این که وکتور ترس نداره راحته
ثانیا اگه یه محدودیت کوچولو داشته باشی مثلا n کمتر از 100 (یا کمتر از 5000 !) دیگه نیازی به وکتور هم نداری بقیه ی آرایه رو خالی بزار
راه ها ی دیگه هم زیاد داره ولی از وکتور راحت تر نیست (مثل لینک لیست یا آرایه های داینامیک)

Faraz Mehraien
جمعه 06 دی 1392, 10:14 صبح
اولا این که وکتور ترس نداره راحته
ثانیا اگه یه محدودیت کوچولو داشته باشی مثلا n کمتر از 100 (یا کمتر از 5000 !) دیگه نیازی به وکتور هم نداری بقیه ی آرایه رو خالی بزار
راه ها ی دیگه هم زیاد داره ولی از وکتور راحت تر نیست (مثل لینک لیست یا آرایه های داینامیک)
اخه من هنوز چیزی در مورد vector نمی دونم ؟؟؟بعد هم n کمتر از 100 باشه؟؟؟چه کاری باید بکنم؟؟؟