PDA

View Full Version : جدا کردن محتوای یک فیلد

elina-a
یک شنبه 01 دی 1392, 21:59 عصر
سلام
من یه جدول دارم،که یکی از فیلدای این جدول نوعش nvarchar هست،که شامل اطلاعات مختلفی مثل آدرس،شماره تلفن و شماره موبایل و ... است.(لازم به ذکره که این اطلاعات هیچ ترتیبی نداره)چه جوری میتونم این اطلاعاتو دسته بندی کنم و هرکدوم از این اطلاعاتو توی یه فیلد بذارم

golnaz_a
یک شنبه 01 دی 1392, 22:44 عصر
این اطلاعات با هیچ seprator از هم جدا نشدند؟

elina-a
یک شنبه 01 دی 1392, 22:53 عصر
بعضياشون با 3 تا دش،بعضیا با 4 تا دش،یا چند تا Space ،بیشترشونم یا فقط شماره دارن یا آدرس(یعنی هردوش نیستند)

golnaz_a
دوشنبه 02 دی 1392, 12:00 عصر
بعید میدونم بشه کاری کرد!

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 02 دی 1392, 12:48 عصر
سلام.
شما باید نمونه داده های مختلف با فرمتهای مختلف رو بذارید تا براش یک الگوریتم مرتبط پیدا کنیم که بشه این جداسازی رو انجام داد.

elina-a
دوشنبه 02 دی 1392, 14:24 عصر
متاسفانه هيچ الگوریتم خاصی نداره،از این فیلد مثل یه فیلد توضیحات استفاده شده،اما اکثر رکورداش شامل 1 یا 2تا شماره تلفنه که با تعداد متغیری دش از هم جدا شده،برای اینکه حداقل این شماره تلفنا رو توی یه فیلد جدا بریزم راهی هست؟
تعدادی دیگه از رکوردا فقط شامل سمت افراده مثلا "رئيس اداره .... استان ....
اینارو میتونم تفکیک کنم؟

elina-a
دوشنبه 02 دی 1392, 20:56 عصر
به جز sql نميشه با C# كاري كرد؟

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 02 دی 1392, 22:43 عصر
دوست عزیز من نگفتم که ساختار داده شما الگوریتمی داره.
عرض کردم نمونه داده رو با شکل های گوناگونش رو اینجا قرار بدید تا ببینیم میشه برای اصلاحش الگوریتمی پیاده سازی کرد یا خیر.

elina-a
سه شنبه 03 دی 1392, 21:23 عصر
نمونه ای از داده ها که البته واقعی نیستند

elina-a
پنج شنبه 05 دی 1392, 23:49 عصر
سلام
من بالاخره تونستم تا يه جايي اطلاعاتمو دسته بندی کنم،حالا به یه مشکل دیگه برخوردم.
هرکدوم از این دسته هایی که من جدا کردم قراره یه فیلد باشه،یعنی اون یه فیلد تبدیل به چند تا فیلد بشه.
من هر کدوم از این دسته هارو توی یه جدول ریختم.و اسم فیلد اصلی رو به اسم دسته تغییر دادم.(مثلا اون رکوردایی که محتواش تلفن بود،توی یه جدول ریختم و اسم فیلدم به تلفن تغییر دادم.)این کارو برای بقیه هم انجام دادم.حالا میخوام یه جدول اصلی داشته باشم که مثلا اون 5 تا دسته به صورت 5 فیلد به جدول اصلی اضافه بشه و همه اطلاعات اون جداول رو توی این بریزم.اما نمیدونم چه طوری این کارو باید بکنم؟چون تعداد فیلدای جدول اصلی با تعداد فیلدای بقیه جدولا یکی نیست.
خیلی ازتون ممنون میشم اگر کمکم کنید.