PDA

View Full Version : سوال: ایجاد پرسشنامه در برنامه تحت ویندوز با زبان سی شارپ

shamim57
یک شنبه 01 دی 1392, 23:03 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه پرسشنامه تحت ویندوز با زبان سی شارپ ایجاد کنم. تعداد سوالات این پرسشنامه زیاده و می خوام در هر صفحه فقط تعداد محدودی سوال وجود داشته باشه و کاربر با کلیک کردن مثلا روی یک دکمه به صفحه بعد بره و بقیه سوالا رو جواب بده. کسی می تونه پیشنهاد بده این کار رو چه جوری باید انجام بدم؟
در ضمن کاربر بتونه هر موقع خواست سوالات قبلی رو با جوابایی که داده ببینه و در صورت تمایل اونا رو ویرایش کنه؟ ایجاد صفحات رو اگه کسی بتونه برام توضیح بده ممنون می شم.
البته نمی خام تمام سوالا توی یک صفحه باشه که اونو اسکرول کنه و حوصله بیننده سر بره.
با تشکر از راهنماییتون.

maythamahmadi
یک شنبه 01 دی 1392, 23:10 عصر
سوالاتو می تونی تو جندتا فرم جداگانه طراحی کنی

abbas.oveissi
یک شنبه 01 دی 1392, 23:29 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه پرسشنامه تحت ویندوز با زبان سی شارپ ایجاد کنم. تعداد سوالات این پرسشنامه زیاده و می خوام در هر صفحه فقط تعداد محدودی سوال وجود داشته باشه و کاربر با کلیک کردن مثلا روی یک دکمه به صفحه بعد بره و بقیه سوالا رو جواب بده. کسی می تونه پیشنهاد بده این کار رو چه جوری باید انجام بدم؟
در ضمن کاربر بتونه هر موقع خواست سوالات قبلی رو با جوابایی که داده ببینه و در صورت تمایل اونا رو ویرایش کنه؟ ایجاد صفحات رو اگه کسی بتونه برام توضیح بده ممنون می شم.
البته نمی خام تمام سوالا توی یک صفحه باشه که اونو اسکرول کنه و حوصله بیننده سر بره.
با تشکر از راهنماییتون.

میتونی از TabControl هم استفاده کنی.مثلا بطور موضوعی یا هر10تا سوال رو توی یک Tab درست کن

shamim57
دوشنبه 02 دی 1392, 13:16 عصر
سوالاتو می تونی تو جندتا فرم جداگانه طراحی کنی

نمی خوام چند تا فرم ایجاد کنم، آخه اینکار یه کمی مبتدیه و جالب نیست مثلا برای پرسشنامه 30 سوالی که هر کدوم چهار جواب داره و مثلا توی هر فرم بشه 3 یا 4 تا سوال با جواباشون گذاشت، باید حداقل 10 تا فرم ایجاد کنم و فکر کنم این کار overload برنامه رو بالا ببره.
اگه کسی بتونه با تب کنترل برام توضیح بده ممنون می شم.:لبخندساده:

shamim57
دوشنبه 02 دی 1392, 13:21 عصر
میتونی از TabControl هم استفاده کنی.مثلا بطور موضوعی یا هر10تا سوال رو توی یک Tab درست کن

میشه لطف کنی برام توضیح بدی که این کار رو چه طوری انجام بدم، با توجه به اینکه گرافیک و ظاهر فرم هم برام مهمه. مثلا اگه بشه تب کنترل ها رو طوری طراحی کرد که ظاهرشون مثل یک button باشه. در ضمن مثل فرم های تحت وب ظاهری روتین نداشته باشه.
مرسی.:افسرده:

khokhan
دوشنبه 02 دی 1392, 13:30 عصر
نمی خوام چند تا فرم ایجاد کنم، آخه اینکار یه کمی مبتدیه و جالب نیست مثلا برای پرسشنامه 30 سوالی که هر کدوم چهار جواب داره و مثلا توی هر فرم بشه 3 یا 4 تا سوال با جواباشون گذاشت، باید حداقل 10 تا فرم ایجاد کنم و فکر کنم این کار overload برنامه رو بالا ببره.
اگه کسی بتونه با تب کنترل برام توضیح بده ممنون می شم.:لبخندساده:
اصلا نیازی به چند تا فرم نیست که
ابتدا سوالات رو که از بانک فراخوانی کردین
خود سوال رودر قالب لیبل و جوابها رو درقالب چک لیست باکس توی TableLayoutPanel بریزین و خاصیت اسکرول بار رو درش فعال کنین دراین حالت کاربر به ترتیب که سوالات رو جواب می ده می تونه اسکرول کنه و سوالات بعدی رو ببینه و جواب بده:لبخند:
114298

shamim57
دوشنبه 02 دی 1392, 21:28 عصر
اصلا نیازی به چند تا فرم نیست که
ابتدا سوالات رو که از بانک فراخوانی کردین
خود سوال رودر قالب لیبل و جوابها رو درقالب چک لیست باکس توی TableLayoutPanel بریزین و خاصیت اسکرول بار رو درش فعال کنین دراین حالت کاربر به ترتیب که سوالات رو جواب می ده می تونه اسکرول کنه و سوالات بعدی رو ببینه و جواب بده:لبخند:
114298

مرسی از جوابتون ولی ببخشید من که گفته بودم نمی خام کاربر اسکرول کنه و یک صفحه طولانی رو طی کنه تا بقیه سوالا رو ببینه و جواب بده. می خام فرمی داشته باشم مثل registeration form های تحت وب ولی این برنامه رو در ویندوز داشته باشم.:افسرده:

maythamahmadi
دوشنبه 02 دی 1392, 21:32 عصر
از تب کنترل های دات نت بار استفاده کن.ظاهر زیبا و کاربر ‍‍‍‍سندی دارن

abbas.oveissi
سه شنبه 03 دی 1392, 03:16 صبح
میشه لطف کنی برام توضیح بدی که این کار رو چه طوری انجام بدم، با توجه به اینکه گرافیک و ظاهر فرم هم برام مهمه. مثلا اگه بشه تب کنترل ها رو طوری طراحی کرد که ظاهرشون مثل یک button باشه. در ضمن مثل فرم های تحت وب ظاهری روتین نداشته باشه.
مرسی.:افسرده:
نحوه ی کار کردنش که نکته خاصی نداره،TabControl روی صفحه Drag&Drop میکنی،به اندازه صفحه هایی که لازم داری،توش TabPage درست میکنی و دیگه قضیه اسکرول پیش نمیاد. حالا میتونی برای ساماندهی سوال های داخل هر TabPage از TableLayout استفاده کنی.
در مورد ظاهر هم حقیقتا نمیتونم کمک خاصی بکنم،چون من همیشه از همین کنترل ها استاندارد استفاده کردم و با بک گراند اینا مشکلاتمو حل کنم.
مثلا میتونی چنتا RadioButton بذاری که کاربر وقتی روی اونا کلیک میکنه TabPage عوض بشه یا همچین طرح هایی :متفکر:

cpppro
سه شنبه 03 دی 1392, 06:30 صبح
با سلام
این برنامه رو دانلود و اجرا کنین

http://s5.picofile.com/file/8103371134/Dictionary_Windows_7.rar.html
تو تب memory سوالات چهار گزینه ای هست.منظورتون اینجوریه ؟

shamim57
شنبه 07 دی 1392, 19:20 عصر
با سلام
این برنامه رو دانلود و اجرا کنین

http://s5.picofile.com/file/8103371134/Dictionary_Windows_7.rar.html
تو تب memory سوالات چهار گزینه ای هست.منظورتون اینجوریه ؟

آره، یه همچین فرمی می خام با این تفاوت که کاربر بتونه برگرده و سوالات قبلی رو ببینه و در صورت لزوم جواباشو ویرایش کنه. می شه لطف کنید برام توضیح بدین این برنامه رو چه طور نوشتین؟ یا سورس کد برنامه رو در اختیارم بذارید.

shamim57
شنبه 14 دی 1392, 21:16 عصر
آره، یه همچین فرمی می خام با این تفاوت که کاربر بتونه برگرده و سوالات قبلی رو ببینه و در صورت لزوم جواباشو ویرایش کنه. می شه لطف کنید برام توضیح بدین این برنامه رو چه طور نوشتین؟ یا سورس کد برنامه رو در اختیارم بذارید.

سلام دوست عزیز چی شد؟ می تونید سورس کد برنامه رو در اختیارم بذارید یا راهنمایی کنید چطوری همچین فرمی رو طراحی کنم؟ مرسی از کمکتون. خیلی لازم دارم. لطفا کمک کنید.:افسرده:

Davidd
یک شنبه 15 دی 1392, 08:23 صبح
طراحي بايد طوري باشه كه بتوني بعدا ازش استفاده كني. اگه ميخواي اصولي بنويسي اول يك ديتابيس بساز واسه سوالات. هر سوال ميتونه شامل فيلدهاي شماره سوال؛ متن سوال؛ گزينه1؛ ...؛ گزينه4 ؛ شماره گزينه صحيح و پاسخ كاربر باشه.
با استفاده از UserControl يك كنترل بساز كه يك Label و چهارتا RadioButton داشته باشه و property هاش مثل فيلدهاي ديتابيس باشه. روي فرم 10 تا از اين كنترل ها را قرار بده و در زمان اجرا هر بار 10 سوال از ديتابيس بخون و كنترل هاي فرم مقداردهي كن. اگه كاربر دكمه قبلي يا بعدي زد ميتوني سوالات قبلي يا بعدي از ديتابيس بخوني و نشون بدي. يا اينكه همون اول كار يه بار بخوني و توي يك DataTable ذخيره كني و پس از نهايي شدن پاسخ ها توي ديتابيس ذخيره كني.
اين طراحي اگرچه ممكنه وقت بيشتري بگيره ولي ميتوني به راحتي سوالات تغيير بدي و كم وزياد كني.

shamim57
یک شنبه 22 دی 1392, 13:42 عصر
طراحي بايد طوري باشه كه بتوني بعدا ازش استفاده كني. اگه ميخواي اصولي بنويسي اول يك ديتابيس بساز واسه سوالات. هر سوال ميتونه شامل فيلدهاي شماره سوال؛ متن سوال؛ گزينه1؛ ...؛ گزينه4 ؛ شماره گزينه صحيح و پاسخ كاربر باشه.
با استفاده از UserControl يك كنترل بساز كه يك Label و چهارتا RadioButton داشته باشه و property هاش مثل فيلدهاي ديتابيس باشه. روي فرم 10 تا از اين كنترل ها را قرار بده و در زمان اجرا هر بار 10 سوال از ديتابيس بخون و كنترل هاي فرم مقداردهي كن. اگه كاربر دكمه قبلي يا بعدي زد ميتوني سوالات قبلي يا بعدي از ديتابيس بخوني و نشون بدي. يا اينكه همون اول كار يه بار بخوني و توي يك DataTable ذخيره كني و پس از نهايي شدن پاسخ ها توي ديتابيس ذخيره كني.
اين طراحي اگرچه ممكنه وقت بيشتري بگيره ولي ميتوني به راحتي سوالات تغيير بدي و كم وزياد كني.

مرسي از راهنماييتون.:بوس: تا به حال اينطوري برنامه‌نويسي نكردم، ببينم مي‌تونم يا نه؟ اگه تو مراحل كار به مشكل برخوردم اميدوارم بتونم از راهنماييتون استفاده كنم.:متفکر: