PDA

View Full Version : مشکل با utf-8

arman-gamer
دوشنبه 02 دی 1392, 12:14 عصر
سلام به همه دوستان
دوستان من یک متغیر یا پارامتری رو در view از طریق url میفرستم واس متدی در کنترلر اما وقتی این متد رو در کنترلر میخوام پردازش کنم مثلا وقتی echo میگیرم ازش یک سری حروف نامربوط نشونم میده در صورتی که اگه این پارامترم اینگلیسی باشه یا عدد به درستی نشونش میده فایل config و چک کردم utf-8 گذاشتم جاهای دیگه برنامه با کارکتر های فارسی مشکلی ندارم حتی با دیتابیس هم به خوبی و بدون مشکل کار میکنه همچنین تمامی فایل های (صفحه های) برنامه رو برای اینکه فرمتشون utf-8 باشه چک کردم اما باز درست نشده نمیدونم مشکل از کجاست دیگه ممنون میشم راهنمایییم کنید .

این url هستش :

<a href="<?=base_url()?>/index.php/blog/tags/من">

اینم وقتی اکو میگیرم کلمه "من" رو که متغیرم هستش که میفرستمش به کنترلر این شکلی نمایش میده :

%D9%85%D9%86

MRmoon
دوشنبه 02 دی 1392, 12:57 عصر
<meta charset="utf-8"/>

اينو گذاشتين؟

arman-gamer
دوشنبه 02 دی 1392, 13:23 عصر
<meta charset="utf-8"/>

اينو گذاشتين؟

بله گذاشتم ... توو صفحه هایی که توو view دارم برای نمایش فارسی مشکلی ندارم یعنی از کنترلر به ویوو فارسی میتونم بفرستم و نشون بدم اما وقتی از ویوو ب کنترلر یه چیزی به صورت فارسی میفرستم کنترلر اونو به صورت حروف نا مربوط دریافت میکنه اما اگه عدد بفرستم یا کارکتر انگلیسی مشکلی نداره

pary_daryayi
دوشنبه 02 دی 1392, 14:30 عصر
تو فایل config.php ببینید این ست هست یا نه ؟

$config['charset'] = 'UTF-8';

arman-gamer
دوشنبه 02 دی 1392, 15:05 عصر
تو فایل config.php ببینید این ست هست یا نه ؟

$config['charset'] = 'UTF-8';

آره دوست عزیز گفتم که config چک کردم

mostafa_shoakry
سه شنبه 03 دی 1392, 09:02 صبح
سلام
منم قبلا یه همچین مشکلی داشتم متاسفانه یادم نیست تو کدوم پروژم ازش استفاده کردم ولی از urlencode یا urldecode استفاده کردم.
باز اگه نتونستی حل کنی بهم خبر بده یه کاریش می کنیم

arman-gamer
سه شنبه 03 دی 1392, 12:24 عصر
سلام
منم قبلا یه همچین مشکلی داشتم متاسفانه یادم نیست تو کدوم پروژم ازش استفاده کردم ولی از urlencode یا urldecode استفاده کردم.
باز اگه نتونستی حل کنی بهم خبر بده یه کاریش می کنیم

ممنون میشم اگه بهم بگید چیکار کردید چون من از یه راه غیر اصولی حلش کردم و مجبور شدم با پست بفرستمش به کنترلر در صورتی که خیلی راحت باید با url بشه فرستاد

mostafa_shoakry
سه شنبه 03 دی 1392, 12:39 عصر
ممنون میشم اگه بهم بگید چیکار کردید چون من از یه راه غیر اصولی حلش کردم و مجبور شدم با پست بفرستمش به کنترلر در صورتی که خیلی راحت باید با url بشه فرستاد
شما می تونید با استفاده از urldecode این کار رو انجام بدید.

public function myfunc($string){
$this->load->view('site/_header');
$data['val'] = urldecode($string);
$this->load->view('site/func',$data);
$this->load->view('site/_footer');
}