PDA

View Full Version : سوال: vb.net یا #C ؟؟؟؟

aminomidi
دوشنبه 02 دی 1392, 17:34 عصر
سلام
دوستان به نظر شما وی بی دات نت رو شروع کنم یا سی شارپ ؟؟
لطفا دلیل هاتون هم بگید.

maythamahmadi
دوشنبه 02 دی 1392, 17:40 عصر
سلام دوست من . به جامعه برنامه نویسها خوش اومدی.اگه نظر بچه های این تالار رو بخوای نظر اکثریت سی شارپه.یاد گیری وی بی نسبت به سی شارپ راحت تره. چون از کدهای کوتاه تر و روانتر استفاده میشه.اما به نظر من شیرینی زبان و قدرت مدیریت سی شارپ رو نداره.این از نظر من

موفق باشی.

Mofid.m
دوشنبه 02 دی 1392, 19:26 عصر
به نظر من اول سراغ C# برو بعد VB

amirreza_.net
دوشنبه 02 دی 1392, 19:27 عصر
هر 2 شون خوبن و زیادی با هم تفاوت ندارن و هر 2 به زبان میانی IL ترجمه می شن
از نظر یادگیری یاد گیری VB راحت تره ولی چون سینتکس سی شارپ با زبان C++ و Java نزدیک تره اگه خواستی بعد سی شارپ یکی از اینارو شروع کنی کارت راحت تره نسبت به VB.
الانمبخش سی شارپ تو این سایت از بقیه انجمن ها فعال تره و بچه ها هم کمک می کنن!
موفق باشی!

aminomidi
سه شنبه 03 دی 1392, 16:56 عصر
با تشکر از همه دوستان

من فقط یه سوال دارم
اگه تفاوتی زیادی ندارند ( که خودم هم به این نتیجه رسیدم ) چرا در اکثر شرکت ها برای برنامه نویس سی شارپ میخوان ؟؟؟

و یه نکته هم این که توی یه سایتی خونده بودم که منابع و نمونه کد ها برای سی شارپ بیشتره .و خودم هم به عینه این مطلب رو دیدم .

و این که برای شروع یادگیری از کجا باید شروع کرد ؟؟؟

alone1happy
سه شنبه 03 دی 1392, 17:18 عصر
سلام دوست عزیز اگه بخوای بدونی باید از کجا شروع کنی؟جواب یکجا و مفیدی نمگیری!!!سره منم این سوال اومده!
به نظر من کتاب یا فیلم آموزشی ببین بعد شرو کن به نوشتن برنامه هایی که میاد تو ذهنت و سعی کن حلشون کنی.
این سوال که باید از کجا شروع کنی رو من پرسیدم یه نفر بهم گفت کتاب سید محمد هاشمیان رو بخون.منم خوندم.بد نبود. ولی کافی هم نبود
موفق باشی

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 17:23 عصر
به نظر من اول وی بی بعد سی شارپ

Mehrdad_Parsi
سه شنبه 03 دی 1392, 17:30 عصر
علت اینه که C# ترکیبی از قابلیت های کاربردی VB و قابلیت های حرفه ای C رو داره .و همون طور که دوستان اشاره کردن بعدش می تونی سراغ java و ... بری . بعدشم فکر می کنم ماکروسافت بیشتر بها میده .

kasraaa
سه شنبه 03 دی 1392, 18:23 عصر
سیشارپ زبانه تازه تکامل یافته هست و حرفه ای
از طرفی هم Sytax برنامه ی سی رو داره

mohammadsalehi1385
سه شنبه 03 دی 1392, 20:08 عصر
چون در ایران در دانشگاه ها c تدریس می شه و نزدیکی دستور زبان c# به c حداقل در ایران بیشتر به سمت c# گرایش دارند وبه همین دلیل c# منابع یادگیری بیشتری نیز داره اگر نه از لحاظ قدرت فرقی ندارند.
به نظر من c# رو یاد بگیر.

aminomidi
چهارشنبه 04 دی 1392, 17:47 عصر
ممنونم از همه دوستان .

به نظر دوستان کار با یه نمونه آموزشی برنامه که با سورس هستش چقدر می تونه مفید باشه ؟؟ نمونه ها هم توی اینترنت هم زیاده .

sagggad
چهارشنبه 04 دی 1392, 17:51 عصر
به نظر من بهترین کار جستجو توی اینترنت و ساختن برنامه توسط خود آدم هستش،چون اینطوری پله به پله یاد میگیری!