PDA

View Full Version : سوال: چطوری با استفاده از تایمر در هر تیک، یک تصویر را از فایل لیست باکس در یک پیکچر باکس قرار دهیم؟

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 10:30 صبح
سلام بر دوستان
سه تا کنترل دارم: تایمر، فایل لیست باکس(ویژه vb6) و پیکچر باکس
حالا چطور میتونم با استفاده از تیک تایمر هر مثلا 10 دقیقه یکی از آیتم های موجود در فایل لیست باکس ام که همشون هم با دستور
fileListBox1.Pattern = "*.jpg;*.gif;*.bmp";
به صورت فایل های با پسوند گرافکی میباشه ، در پیکچر باکس ام خاصیت ایمیج لوکیشن اون قرار بدم؟
ممنون از تون .

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 11:47 صبح
سلام دوست من.فکر کنم FileListBox که شما استفاده میکنی یک کامپوننت باشه.برای همین هم کسی نمیتونه جوابت روبده.شما اگه میتونی اون کامپوننت رو اینجا برای دانلود قرار بده تا شاید بتونم مشکلت رو حل کنم.
موفق باشید

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 13:46 عصر
سلام دوست من.فکر کنم FileListBox که شما استفاده میکنی یک کامپوننت باشه.برای همین هم کسی نمیتونه جوابت روبده.شما اگه میتونی اون کامپوننت رو اینجا برای دانلود قرار بده تا شاید بتونم مشکلت رو حل کنم.
موفق باشید

ممنونم از جوابتون
اما این جزء کامپوننت های .net کافیه از قسمت تول باکس choose toolbox items و سپس تو قسمت تکست باکس Filter کلمه vb رو بنویسیم تا لیست کامپوننت های vb رو واسمون بیاره حالا فقط مونده که Filelistbox رو تیک بزنیم و در نهایت اوکی.

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 13:50 عصر
باشه من پیگیری می کنم!!!!

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 13:52 عصر
یعنی چی "در پیکچر باکس ام خاصیت ایمیج لوکیشن اون قرار بدم؟" ؟؟؟
یک کم بیشتر راجع به منظورت توضیح بده
ضمنا این فایل لیست باکس فایل های کودوم درایو رو نشون میده؟؟

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 14:01 عصر
خب خاصیت ایمیج لوکیشن در پیگچر باکس از نوع string فقط کافیه متن رشته ای آیتم کنترل فایل لیت باکس رو در این خاصیت ایمج لوکیشن قرار بدیم دیگه پیکچر باکسمون همون عکس مسیر ایتم انتخاب شده رو نشون میده

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 14:39 عصر
این هم از برنامه ای که نوشتم
اما میخوام با استفاده از تایمر ، در هر تیک اون ایتم هایی که داخل فایل لیست باکسم قرار داره رو روی پیکچر باکسم نمایش بدم 114347

Mofid.m
سه شنبه 03 دی 1392, 15:38 عصر
ببین این برنامه کمکت میکنه؟

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 16:09 عصر
ببین دوست من،من یه برنامه نوشتم که عکس های شما مثلا به اسم های 01و02و03و04و.... هستن.حالا این برنامه میاد به صورت اسلایدشو این هارو به طور پشت سرهم به هر مدتی که شما تعیین کنی در پیکچرباکس قرار میده.اگه بدردت میخوره که سورسش رو بذارم.
موفق باشید

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 16:47 عصر
ببین این برنامه کمکت میکنه؟
ممنونم دوست عزیز
خیلی خوبه
اما امکانش هست که با استفاده از کنترل folderBrowserDialog بتونم کل فایل های داخل پوشه را به فایل لیست باکسم اضافه کنم ؟
اضافه کردن با روش شما هم مفیده ولی اکه بتونم یک پوشه رو انخاب کنم عالی میشه!!!

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 17:40 عصر
ببین دوست من،من یه برنامه نوشتم که عکس های شما مثلا به اسم های 01و02و03و04و.... هستن.حالا این برنامه میاد به صورت اسلایدشو این هارو به طور پشت سرهم به هر مدتی که شما تعیین کنی در پیکچرباکس قرار میده.اگه بدردت میخوره که سورسش رو بذارم.
موفق باشید
ممنون میشم اگه حتما سورس تون بذارید چون منم میخوام به صورت اسلاید شو نشون بدم

sagggad
سه شنبه 03 دی 1392, 17:54 عصر
بفرما این هم لینک دانلود فقط نتونستم تو سایت آپ کنمش :http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=78df6dcf182f1d8eb7e076735c305983

Mofid.m
سه شنبه 03 دی 1392, 18:14 عصر
ممنونم دوست عزیز
خیلی خوبه
اما امکانش هست که با استفاده از کنترل folderBrowserDialog بتونم کل فایل های داخل پوشه را به فایل لیست باکسم اضافه کنم ؟
اضافه کردن با روش شما هم مفیده ولی اکه بتونم یک پوشه رو انخاب کنم عالی میشه!!!

بله میشه
شما به سلیقه خودت تغییرش بده

ariya_omidi
سه شنبه 03 دی 1392, 18:50 عصر
بله میشه
شما به سلیقه خودت تغییرش بده

دوست من اینم کدی که بتونه فایل های پوشه انتخاب شده رو داخل FileListBox قرار بده
ولی
دستور foreach اون مشکل داره نتونستم درستش کنم نمیدونم چرا داخل filelistbox1 هیچی نمایش نمیده؟
اگه امکانش هست تستش کنید ممنون میشم
راستی اینم بگم خطای گرامری نمیده.
مرسی از محبتتون

privatevoid btn_selectfolder_Click(object sender, EventArgs e)
{
try

{
FolderBrowserDialog fbd = newFolderBrowserDialog();
fbd.ShowNewFolderButton = false;
if (fbd.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
String path = fbd.SelectedPath;

string Pattern = "*.jpg;*.gif;*.bmp";

string[] filePaths = Directory.GetFiles(path, Pattern, SearchOption.AllDirectories);

foreach (string s in filePaths)

fileListBox1.Path.Insert(0, s);
}

}

catch (Exception ex)

{

ex.ToString();
}

}