PDA

View Full Version : ساخت دکمه Close برنامه و نمایش Form ی که در آن پیغامی را چاپ می کنیم همانند Message

امید خطیبی
سه شنبه 03 دی 1392, 18:51 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
دوستان من می خواهم با CommandBinding کدی رو بنویسم که فرم 2 من رو به نمایش در بیاره داخل اون فرم من از یک User Control استفاده کرده ام که استایل بندازم روی فرمم و کلید های من هم داخل آن User Control هست

می خواستم بدونم که من چطوری می تونم به فرم خودم که داخل WPF هست و کلید های من داخل User Control هست بتونم کل برنامه را با زدن کلید تایید ببندم

1.کلید تایید به کلاس کامندهای من بایند شده
2.و داخل Executed هم این کد رو نوشتم.

Button2.Click();

و این هم کد کلید باتون 2:

Mainwindow window=new MainWindow();
window.close();

می خواستم بدونم چرا به close و Click گیر میده من باید چی کر کنم.
من اگر خواسته باشم با زدن کلید تایید کل برنامه من بسته بشه و یک MessageBox سفارشی داشته باشم.
لطفا کمک کنید هر چه سریعتر مهم می باشد.

امید خطیبی
چهارشنبه 04 دی 1392, 23:02 عصر
با سلام خدمت دوستان عجب سایت خوبی این همه بهت جواب می دهند

این هم از کدی که می خواستم و حتی کسی داخل اینترنت هم یک جستجو نکرد جوابش رو به من بده :گریه:

اشکالی نداره جوابش رو خودم می گذارم

داخل WPF شما اگر می خواهید توسط فرم دیگر فرم اولیه خودتون رو ببندید به این وسیله می تونین فرم رو ببندید

این کد رو داخل فرم اصلی بنویسید

namespace WpfApplication1 { /// <summary> /// Interaction logic for MainWindow.xaml /// </summary> public partial class MainWindow : Window { Window2 secondForm; public MainWindow() { InitializeComponent(); } private void button1_Click(object sender, RoutedEventArgs e) { secondForm = new Window2(); secondForm.setCreatingForm =this; secondForm.Show(); } } }

و این هم داخل فرم 2

namespace WpfApplication1 { /// <summary> /// Interaction logic for Window2.xaml /// </summary> public partial class Window2 : Window { Window creatingForm; public Window2() { InitializeComponent(); } public Window setCreatingForm { get { return creatingForm; } set { creatingForm = value; } } private void button1_Click(object sender, RoutedEventArgs e) { if (creatingForm != null) creatingForm.Close(); } } }

حالا اگر روی فرم اول یک باتون قرار بدین فرم 2 به نمایش در میاد
و زمانی که باتون شماره 2 رو در فرم 2 فشار میدید فرم اول شما بسته میشه
حالا این به چه دردی می خوره به این درد که من یک MessageBox سفارشی ساختم می خواهم دکمه هایی که می خواهم داخلش باشه رو نمایش بدم و با تکست بلاکی که گذاشتم اونجا برای نمایش متنم
و یک تکست بلاکی که برای نمایش عنوانش هست اینجوی یک فرم اختصاصی و یا مسیج می سازم و ازش استفاده می کنم و می تونم با تایید یا انصراف برنامه را ببندم و یا از بستن برنامه انصراف بدم.

و یا خیلی از کارهای دیگه که می تونین با اون مسیج باکس اختصاصی با استایل انجام بدین.
انشاالله در آینده یک کلاس ازش می نویسم و می گذارم داخل همین تاپیک تا دیگران هم از این کد استفاده کنند و هر استایلی رو که خواستن به پیغامشون بدهند.
موفق باشید دوستان.