PDA

View Full Version : انتخاب لینوکس

ushuah
چهارشنبه 04 دی 1392, 10:51 صبح
باسلام

عذر خواهی می کنم اگه سوالم تکراریه .
اما مشکل من کمی فرق داره لطفا کمک کنین. من به علت علاقه ای که دارم میخوام لینوکس کار کنم . شغلم برنامه نویسی هست پس لینوکس رو فقط می خوام تحقیقاتی کار کنم. اما واقعا به مشکل برخوردم در مورد انتخاب یک نسخه درستو درمون که متاسفانه پیدا نکردم (هنوز) . RHEL که پکیج هاش پیدا نمیشه . 3 تا DVD centos گرفتن که قربونش برم اصلا نصب نمیشه. این توزیع های fedora , ubunto اینها که انگار اومدی شهر بازی به اون افکتهای آنچنانی (قصد توهین ندارم اصلا. فقط شوخیه) . یا SLES 11 که اینترنت با کابل هم وصل نمیشه

مثلا من خودمو کشتم نتونستم GCC 4.8.1 رو روی RHEL نصب کنم n تا پکیج میخواد که اصلا پیدا نمیشه

آقا یک محیط ساده داشته باشه مثل RHEL و پکیجهاش موجود باشه که مثلا خودم بتونم از اینترنت دانلود و نصب کنم فکر نمی کنم این خواسته زیادی از یک سیستم عامل به این عظمت باشه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین منو

با تشکر

shahramlp
چهارشنبه 04 دی 1392, 12:21 عصر
سلام دوستم. پیشنهاد بنده یکی از توزیعهای دبیان هست مثلا همون Ubuntu یا mint البته mint یه توزیع دبیانی خالص هم داره(Mint Debian) دلیل پیشنهادم هم اینه که دبیان dependency پکیجها رو خودش مدیریت میکنه و برای نصب یه نرم افزار مثل توزیعهایی که از RPM استفاده میکنن نیست که لازم باشه dependencyها رو خودت (یا سیستم) تشخیص بدی و یکی یکی نصب کنید این یک دلیل دلیل بعدی هم که همه میدونن مخازن بی حد این توزیع و نرم افزارهای بی نقصش هست حالا اگه شما مشکلتون با میز کار هست خودتون میتونید اضافه یا کمشون کنید اگه میخواید سبک باشه Xfce هست میخواید محیط قشنگی داشته باشه Gnome هست KDE هم که به نظر بنده از نسخه 3 به بعد گنوم از گنوم خیلی بهتره حالا دیگه خود دانید

prpe26
چهارشنبه 04 دی 1392, 19:45 عصر
پیشنهاد من استفاده از DVD های دبیان هست. هم مخزن آفلاین هستن هم با محیط گنوم کلاسیک نصب میشه :لبخندساده:

Cold.82
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:24 عصر
دوست عزیز در مورد rhel باید عرض کنم تجاریه شما باید پول بدی تا بتونی پکیج دانلود کنی. در مورد cent os متوجه نشدم 3 تا دی وی دی یعنی چی . میتونی بیشتر توضیح بدی کدوم نسخه رو می خواستی نصب کنی ؟
در مورد gcc چرا با gcc خود rhel کار نمی کنی فکر کنم 4.4 باید باشه.

tux-world
پنج شنبه 05 دی 1392, 23:58 عصر
حرف من هم که حدود ۱۰ ساله با لینوکس کار میکنم فقط و فقط و فقط دبیان هستش.