PDA

View Full Version : ویرایش اطلاعات در دیتا گرید یا گرید ویو

razeghaik1
چهارشنبه 04 دی 1392, 10:59 صبح
سلام دوستان.اگه می شه واسه این سوال راهنماییم کنید.با تشکر
میخواستم بدونم چطوری می شه در دیتا گرید و یا گرید ویو وقتی روی یک ردیف کلیک کردیم اطلاعات نمایش داده بشه و یتوان ان را در تکست باکس مربوطه ویرایش و ذخیره نمود.اگر دوستان با مثال و یا فایل آموزشی راهنمایی کنند خیلی ممنون می شم.
مانند عکس زیر که قصد دارم وقتی روی ردیف اول کلیک کردیم اطلاعات ردیف 1 در تکست باکس های 1 تا 4 برای ویرایش نشون داده بشن.
متشکرم که لطف می کنید.

razeghaik1
چهارشنبه 04 دی 1392, 13:29 عصر
nدوستان اگه کمکم کنید ممنون می شم ازتون.
Escalipcher
چهارشنبه 04 دی 1392, 20:45 عصر
برای انتقال اطلاعات از grid به textbox باید روی گرید دابل کلیک کنی

protected void GridView1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
txtname.Text = GridView1.SelectedDataKey[1].ToString();
txtfamily.Text = GridView1.SelectedDataKey[2].ToString();

SelectedDataKey[0] همون اندیس id هست که لازم نیست تغییر بدی! التبه باید enable select مربوط به گرید رو فعال کنی!

برای ذخیره هم بستگی داره از چه روشی برای ذخیره اطلاعات تو بانک استفاده میکنی!

razeghaik1
پنج شنبه 12 دی 1392, 09:04 صبح
مرسی که راهنمایی می کنید. اما مشکلی که هست اینه که من من وقتی برای گرید ویو این کد رو می نویسم و روی select کلیک می کنم ارور می ده که یه عکس هم گرفتم از اروری که می ده.
ضمنا توی گرید ویوو من چیزی به اسم enable select ندیدم که بخوام فعال کنم.البته اگه منظورتون همون select , delete , update , cancel هست اونا رو فعال کردم.و با استفاده از کلیک روی دکمه select این کار رو می کنم که با خطا مواجه می شم.
دوستان دیگری هم ار لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون می شم.
تشکر114713

razeghaik1
پنج شنبه 12 دی 1392, 17:44 عصر
دوستان کسی نمی تونه کمکم کنه؟ :(

kingabra
چهارشنبه 26 آذر 1393, 03:09 صبح

اینو بنویس :
126656

Mohsen7848
دوشنبه 28 دی 1394, 21:06 عصر
اینم میتونی بنویسی
textbox.text=dgv.currentrow.cell[0.value.tostring();]

notlikeothers
سه شنبه 29 دی 1394, 11:39 صبح
مرسی که راهنمایی می کنید. اما مشکلی که هست اینه که من من وقتی برای گرید ویو این کد رو می نویسم و روی select کلیک می کنم ارور می ده که یه عکس هم گرفتم از اروری که می ده.
ضمنا توی گرید ویوو من چیزی به اسم enable select ندیدم که بخوام فعال کنم.البته اگه منظورتون همون select , delete , update , cancel هست اونا رو فعال کردم.و با استفاده از کلیک روی دکمه select این کار رو می کنم که با خطا مواجه می شم.
دوستان دیگری هم ار لطف کنن راهنمایی بفرمایند ممنون می شم.
تشکر114713
واسه اینکه موقع بایند datakey معرفی نکردی واسه گرید.

DataGrid1.DataKeyField = "primerykeyFeild";

somitlb
یک شنبه 24 شهریور 1398, 21:17 عصر
سلام دوستان من میخوام وقتی اطلاعات رو از دیتابیس گرفتم و تو دیتاگریدویو نمایش دادم بتونم یه ستون رو دوباره ویرایش کنم ولی وقتی اطلاعات رو نمایش دادم دیتاگریدویو حالت ویرایش نداره چطور میتونم حالت ویرایششو فعال کنم تو قسمت تنظیمات هم حالت read only رو false کردم و edit رو فعال کردم اما زمان اجرا وقتی رو ستونی که میخوام ویرایشش کنم میزنم حالت ویرایش نمیاد