PDA

View Full Version : سوال: مشکلات netbeans با سرویس sql server

hercool
چهارشنبه 04 دی 1392, 15:40 عصر
سلام دوستان
من یه سوال دارم
من نرم افزار netbeans را نصب کردم و شروع کردم به کار اما به یه مشکل خوردم من نمی تونم به سرور sql ام دسترسی داشته باشم
و هر بار که سرویس برنامه sql server را استارت میزنم در کسری از ثانیه سرویس استاپ می شود
چون نرم افزار دیگه ای نصب نکردم و تغییرات خاصی هم ندادم می دونم که به احتمال خیلی زیاد مشکل از netbeans هست ولی نمی دونم چکار کنم که بدون اینکه برنامه را حذف کنم بتونم این مشکل را حل کنم

تو تنظیمات برنامه هم گشتم چیزی پیدا نکردم که مربوط به این باشه

ایا برنامه netbeans تنظیمات خاصی یا سرویس خاصی را فعال می کنه که باعث بشه استفاده از سرور sql سیستم غیر فعال بشه و مدام پس از فعال کردن سرویس sql server ان را متوقف کنه ؟؟؟

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 04 دی 1392, 19:28 عصر
این مشکل ربطی به نصب netbeans نداره
ولی شاید مشکل از پورت sql server و تداخل اون با mysql یا odbc باشه
در سرویسها نگاه کن ببین از روی چه پورتی داره sql server اجرا میشه و با پورتهای دیگه یکی نباشه. چون در صورت یکی بودن امکان چنین مشکلی هست

hercool
شنبه 07 دی 1392, 14:48 عصر
ممنون مهرداد
سرویس هام رو هم بررسی کردم و الان باز مشکل سر جاش هست پورت mysql با sql server , mssql کاملا متفاوت هست نمی دونم چطور بررسی کنم کدوم سرویس باعث میشه سرویس اس کیو ال سرور غیر فعال بشه

Unique
یک شنبه 08 دی 1392, 18:25 عصر
نمیدونم چرا Netbeans را مقصر میدونید (مثلا بعد از نصبش sql server به مشکل خورده ؟) شما میگین سرویس stop میشه ! که این ربطی به netbeans نداره ! مشکل از windows هست و باید Event log ها را بررسی کنید ببینید چرا سرویس mssql داره shutdown میشه !