PDA

View Full Version : سوال: مشکل در مقدار دادن Combobox در رویداد دابل کلیک DataGridView

Mr.HAMiD87
چهارشنبه 04 دی 1392, 22:48 عصر
سلام به دوستان عزیز
پروژه پایانی دارم و مبتدی! در مورد مدیریت فروشگاه تو بخش مدیریت و ویرایش کاربران به مشکل خوردم. 2 تا جدول مدیریت و کاربر عادی و پیرو اون هم 2 تا هم DataGridView دارم. دکمه ثبت رو نوشتم و به سلامتی کار میکنه
الان میخوام دستورات ویرایش و حذف رو بنویسم که برای اینکار اول باید با رویداد RowHeaderMouseDoubleClick - GrdAdmin رو صدا بزنم که مشکل من هم اینجاست یه Combobox دارم که فامیل کاربر(MemberFName) رو نشون میده و کلید من هم MemberID هست و نمیتونم این گزینه رو تغییر بدم
دستورات رو بصورت زیر نوشتم و فقط قسمت آخر CmbMemberId رو نمیدونم چطور مقداردهی کنم

BtnEdit.Enabled = true;
BtnDelete.Enabled = true;
btnAdd.Enabled = false;
TxtUserName.Text = GrdAdmin.CurrentRow.Cells["UserNameAdmin"].Value.ToString();
TxtPass1.Text = GrdAdmin.CurrentRow.Cells["PasswordAdmin"].Value.ToString();
TxtPass2.Text = GrdAdmin.CurrentRow.Cells["PasswordAdmin"].Value.ToString();
RdbAdmin.Checked = true;
CmbMemberID.

Tiam121
چهارشنبه 04 دی 1392, 22:54 عصر
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم

CmbMemberID.item.add("value")

Mr.HAMiD87
چهارشنبه 04 دی 1392, 23:10 عصر
اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم

CmbMemberID.item.add("value")
ممنون ADD نمیخوام بکنم. جدول رو تو DataGridView نشون میدم حالا میخوام یکی از اطلاعات رو ویرایش کنم که باید اونو انتخاب و مقادیرش در فرم جاگذاری بشه
همه مقادیر رو درست جاگذاری میشه اما Combobox رو نمیتونم ست کنم! در جدول کدشناسایی کلید خارجی هست و من رویداد لود فرم در Combobox فامیل کاربر رو لود میکنم و مشکل من هم اینجاست

Mousavmousab
چهارشنبه 04 دی 1392, 23:22 عصر
سلام
دوست عزیز خوب توضیح ندادی !!! بیشتر توضیح بده !!! روشن تر !!!
موفق باشی

Mr.HAMiD87
چهارشنبه 04 دی 1392, 23:37 عصر
سلام
دوست عزیز خوب توضیح ندادی !!! بیشتر توضیح بده !!! روشن تر !!!
موفق باشی
فرم مدیریت کاربرانم بصورت زیر هست
114426
الان میخوام مثلاً تو جدول مدیریت کاربر Admin1 رو ویرایش کنم برای این کار روی جایی که قرمز نشون دادم دابل کلیک می کنم(از رویداد RowHeaderMouseDoubleClick استفاده میکنم)
و مقادیر اون سطر در Textbox , radiobutton و combobox مورد نظر جاگذاری بشه مثل زیر:
114427
حالا مشکل اینکه که نمیتونم مقدار Combobox که نوشتم شماره شناسایی رو تغییر بدم یا همون جاگذاری کنم.
مثلاً شماره شناسایی تو جدول 210 هست میخوام فامیل اون کاربر رو نشون بده اگه نشد تغییر میدم و میگم کدش رو نشون بده
من نمی دونم برای این چه دستوری بنویسم. آخرین خط دستور در اولین نوشته ام کامل نیست