PDA

View Full Version : سوال: در #C کدام کامپوننت رو می توان استفاده کرد؟ از نظر سرعت، زیبایی و راحتی

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 13:03 عصر
سلام
من می خوام برنامه هام رو با کنترلهای زیبای کامپوننتهای معروف بنویسم.

مثلاً برای اتوماسیون اداری کدام کامپوننت بهتر است؟ چرا؟
مثلاً برای کار با فایلها و فولدرها ( می خوام یک برنامه بنویسم که تمام فیلمهایی که در کامپوتر دارم رو براساس ژانرهای مختلف لیست کند و اجرا و کپی و ... ) کدام کامپوننت بهتر است؟ چرا؟

1- کدام کامپوننت از نظر سرعت خوب است؟ یعنی سرعت برنامه را پایین نمیاره.
2- کدام کامپوننت از نظر زیبایی بهتر است؟ یعنی کنترل های موجود در اون زیباتر هستند و می توان حالتهای مختلف را برای ظاهر آنها تغییر داد.
3- کدام کامپوننت از نظر راحتی کار با اون بهتر است؟ یعنی در حین اجرای برنامه دچار ارور نشود و کدهای آنها با کدهای کنترلهای خود ویژوال تفاوت ندارد.

لطفاً لینک دانلود کامپوننتهایی که خودتون دانلود کردید و سالم بوده رو قرار دهید تا هم خودم استفاده کنم و هم اگر کسی داخل این تاپیک شد دیگه مطلب کامپوننت کاملاً دستش بیاد و بتونه استفاده کنه.

با تشکر

علی متقی پور
پنج شنبه 05 دی 1392, 14:45 عصر
با سلام

معمولا همه کامپوننت های تلریک رو توصیه میکنن

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 14:56 عصر
با سلام

معمولا همه کامپوننت های تلریک رو توصیه میکنن
پس چرا اغلب فیلمهای آموزشی یا سورسها یا برنامه هایی که می بینم با کامپوننت DevComponent هستند؟

علی متقی پور
پنج شنبه 05 دی 1392, 15:06 عصر
پس چرا اغلب فیلمهای آموزشی یا سورسها یا برنامه هایی که می بینم با کامپوننت DevComponent هستند؟

اگر دقت کنید من عرض نکردم که تلریک بهتره ولی اونچه بنظر میرسه اینه که توصیه ها برای استفاده از کنترل های تلریک بیشتره. شاید یکی از علتهاش این باشه که شرکت تولید کننده اش خواهر خونده مایکروسافته و ضمنا کنرتل های کاملتری ارائه میده.

این کامپیونتی که شما فرمودید بعید میدونم به کاملیت تلریک باشه.

علی متقی پور
پنج شنبه 05 دی 1392, 15:10 عصر
این دو تا لینک رو هم ببین:

http://forums.asp.net/t/1753720.aspx

http://stackoverflow.com/questions/6915936/whats-the-fastest-winforms-controls-suite-commercial

barnamenevisjavan
پنج شنبه 05 دی 1392, 15:39 عصر
دوست عزیز اگه میخوای برنامه زیبا و در عین حال پرسرعت داشته باشی بهترین کار استفاده از WPF هستش که هم میتونی خودت استایل بسازی هم بیای از استایل های آماده و زیبای Modern UI یا Mah.Apps.Metro و... استفاده بکنی.
در غیر اینصورت توی ویندوز فرم Dev.Express Universal یک مجموعه کامل و قدرتمند و بسیار زیبا هستش.

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 17:04 عصر
لطفاً اسم کامپوننتهای مختلف را بگید.
من خودم 3تا می شناسم:
1- Janus
2- Dev Component
3- Telerik

لطفاً لینک دانلود کامپوننتهای خوب رو قرار دهید.

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 17:07 عصر
این دو تا لینک رو هم ببین:
http://forums.asp.net/t/1753720.aspx

این برای ASP هستش.
آیا مثلاً کامپوننتهای تلریک WIN و WEB فرقی دارند؟

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 17:26 عصر
دوست عزیز اگه میخوای برنامه زیبا و در عین حال پرسرعت داشته باشی بهترین کار استفاده از WPF هستش که هم میتونی خودت استایل بسازی هم بیای از استایل های آماده و زیبای Modern UI یا Mah.Apps.Metro و... استفاده بکنی.
در غیر اینصورت توی ویندوز فرم Dev.Express Universal یک مجموعه کامل و قدرتمند و بسیار زیبا هستش.
کدهای WPF شبیه به #C است یا VB یا HTML یا CSS یا ...؟
و سوال دیگه اینکه یعنی کامپوننتهایی مثل تقویم شمسی که درست می کنند با WPF هستش؟

barnamenevisjavan
پنج شنبه 05 دی 1392, 20:30 عصر
کدهای WPF شبیه به #C است یا VB یا HTML یا CSS یا ...؟
و سوال دیگه اینکه یعنی کامپوننتهایی مثل تقویم شمسی که درست می کنند با WPF هستش؟
wpf هم سیشارپ داره هم وی بی
فقط باید یکم xaml بلد باشی که نباشی هم مشکلی نیستش
همون کدهای سی شارپ و وی بی هست فقط با یکمی تغییر کوچیک

علی متقی پور
پنج شنبه 05 دی 1392, 20:51 عصر
این برای ASP هستش.
آیا مثلاً کامپوننتهای تلریک WIN و WEB فرقی دارند؟

بله فرق دارن. تلریک برای وب و ویندوز کنترل های جداگونه داره و البته خب طبیعی هم هست. خود دات نت هم کنترل های وب و ویندوزش باهم فرق دارن.
کنترل های تلریک که برای asp.net MVC طراحی شده Kendo UI نام داره.

mthreat.info
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:09 عصر
من خودم وقتی میخواستم تست سرعت بگیرم تلریک بیشترین زمان مصرفی رو داشت! dev هم سرعت خوب بود ولی به خوبی و کاملتری تلریک نبود Janus هم مشکلات زیاد خودش رو داشت میخواستم برم سراغ wpf ولی سیستم هایی که برنامم میخواست روش اجرا بشه xp هم بود :D هیچی دیگه نشستم دارم عین ... خودم طراحی میکنم

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:19 عصر
من خودم وقتی میخواستم تست سرعت بگیرم تلریک بیشترین زمان مصرفی رو داشت! dev هم سرعت خوب بود ولی به خوبی و کاملتری تلریک نبود Janus هم مشکلات زیاد خودش رو داشت میخواستم برم سراغ wpf ولی سیستم هایی که برنامم میخواست روش اجرا بشه xp هم بود :D هیچی دیگه نشستم دارم عین ... خودم طراحی میکنم
یعنی WPF روی XP اجرا نمیشه؟؟؟

maythamahmadi
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:37 عصر
من کامپوننتهای DotNetBar رو پیشنهاد میکنم.هم زیباست و هم سرعت برنامه رو پایین نمیاره

mthreat.info
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:57 عصر
یعنی WPF روی XP اجرا نمیشه؟؟؟
چرا با یک شرایط خاص و نصب هزار کوفت و زهمار بالا میاد ولی از چه بالا اومدنی :D هیچ چیز رو درست نشون نمیده واسه ی نمونه میتونی این لینک رو نگاه کنی (http://learnfiles.com/%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-wpf-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%a7%d9%88%d9%84.html)
همه چیز دستت میاد (مخصوصا پیام کاربرا رو بعد از دیدن فیلم بخون )

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:58 عصر
یه سوال!!!
میشه در برنامه مثلاً چندتا از کنترلهای کامپوننت تلریک و چندتا از کنترلهای دات نت بار و چندتا از کنترلهای جنیوس و ... استفاده کرد؟؟؟
مثلاً در یک فرم از کنترلهای چند کامپوننت مختلف استفاده کرد؟؟؟
مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

mthreat.info
پنج شنبه 05 دی 1392, 21:59 عصر
من کامپوننتهای DotNetBar رو پیشنهاد میکنم.هم زیباست و هم سرعت برنامه رو پایین نمیاره
اسم کامل این کامپوننت DevComponents DotNetBar هست که خیلی زیاده پس بهش میگن Dev
:چشمک:

mthreat.info
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:00 عصر
یه سوال!!!
میشه در برنامه مثلاً چندتا از کنترلهای کامپوننت تلریک و چندتا از کنترلهای دات نت بار و چندتا از کنترلهای جنیوس و ... استفاده کرد؟؟؟
مثلاً در یک فرم از کنترلهای چند کامپوننت مختلف استفاده کرد؟؟؟
مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
نه ، تا حالا واسه کسی مشکل پیش نیاورده ، فقط سرعت رو باید بیخیال شی

maythamahmadi
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:01 عصر
ماشااله شما هم اینجایید واسه غلط املایی

mthreat.info
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:03 عصر
ماشااله شما هم اینجایید واسه غلط املایی
بابا من خودم این قدر سوتی دادم که نگو :D ببخشید اگر باعث ناراحتیتون شدم

maythamahmadi
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:08 عصر
بابا من خودم این قدر سوتی دادم که نگو :D ببخشید اگر باعث ناراحتیتون شدم

نه بابا شوخی می کنم.:لبخندساده:

rezaei_y
پنج شنبه 05 دی 1392, 22:23 عصر
به نظر من DotNetBar

forodo
پنج شنبه 05 دی 1392, 23:26 عصر
دوستان لطفاً لینکهای دانلودی که خودتون دانلود کردید و هیچ مشکل و کم و کسری نداشته قرار بدید.
با تشکر.