PDA

View Full Version : از c++ شروع کنم یا php

ro-programing
جمعه 06 دی 1392, 19:56 عصر
سلام خدمت اساتید محترم
دوستان من میخوام برم دنبال زبان اشنایی هم دارم تا حدودی و میدونم چی هستم اخه رشتم اینه ولی هنوز دنبال یاد گیریش نرفتم
من میخوام سی و php رو یاد بگیرم و اینجا دو تا سوال پیش میاد
اول از همه c بهتره یا c++ ? یعنی من کدومش رو برم و تا اخر سطح پیشرفتش بخونم و کار کنم؟
و سوال دوم اینه که اول از کدوم شروع کنم به نظر شما؟ php یا سی؟
ممنونم از همگی

rasoolll
جمعه 06 دی 1392, 20:02 عصر
سلام، ببینید یه جورایی میشه گفت تو برنامه نویسی زبون بهتر و بدتر نداریم (حداقل تو این موردی که شما میگین)
شما باید ابتدا مبانی برنامه نویسی (الگوریتم نویسی) رو یاد بگیرین. اگه تو این مورد مشکلی نداشتین بعد برین دنبال زبان! برای شروع معمولاً همه از c شروع میکنن و این که من هم c رو توصیه میکنم بعد برای یادگیری c++ مشکل خاصی نخواهید داشت چون یه جورایی ادامه c محسوب میشه (که البته خیلی لازمه به نظر من)
بعد از یادگیری یه زبان برنامه نویسی به انتخاب خودتون میتونین برین سراغ یکی از ابزار های برنامه نویسی تحت وب (مثل همین PHP)!
یادتون نره سی لازمه و حتماً باید بلد باشی یه جورایی نمیشه گفت من برنامه نویسم ولی c بلد نیستم. موفق باشین :)

amin1softco
جمعه 06 دی 1392, 20:17 عصر
ببین آخرش سی یک چیز دیگه است ;) حتی باور کن پی اچ پی را هم با سی نوشتن

ro-programing
جمعه 06 دی 1392, 20:22 عصر
مرسی از همتون پس شما میگید من برم سی رو بخونم اول
باشه رو حرف اساتید نمیشه حرف زد مرسی

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 08 دی 1392, 00:14 صبح
اینکه نشد راهنمایی کردن...

ببین دوست عزیز شما زبان C++ رو یاد بگیر و زبان PHP رو هم در کنارش دلیل اینکه میگم هر دورو یاد بگیری اینه که راحت بتونی در وب و تحت دسکتاپ مانور بدی.
شما برای برنامه نویسی هسته و همچنین نرم افزار های تحت دسکتاپ از C++ استفاده کن و برای برنامه نویسی تحت وب برای وب سایت از PHP و از اونجایی که میدونید این دو زبان بیشتر از هر زبانی با همدیگه مچ و سازگار هستند.

نرییییییییی ASP یاد بگیری ها... زشته ... یعنی حیفه با وجود زبان های قدرتمندی مثل C و PHP از زبان های دیگه ای استفاده کنید.

موفق باشید.

asdasd123123
دوشنبه 09 دی 1392, 11:23 صبح
برای برنامه نویسی وب جاوا اسکریپت (با جاوا فرق میکنه) در کنار php خوبه. برای دکستاپ C++‎ رو اول یاد بگیر بعد qt. حتی اگه می خوای فقط تحت وب کار کنی اولین زبانی که بهتره یاد بگیری سی پلاس پلاس هست (در حد مقدماتی) چون کسی که سی بلد نیست برنامه نویس نیست.