PDA

View Full Version : سوال: مشکل ارقام فارسی

mohmmad6006
جمعه 06 دی 1392, 21:30 عصر
قبلا که تاریخ جلالی تابع jdate ارقام انگلیسی خروجی میداد در نتیجه مثلا میخواستیم $year مثلا یک سال کم کنیم مینوشتیم $lastyer-1 و خروجی یک سال کم میکرد

اما بعد از به روز رسانی که ارقام رو به صورت فارسی شده خروجی میده چطور باید این عملیات ریاضی رو انجام بدم؟

چون هر طور زدم درست جواب نمیده حتی از ارقام فارسی برای کم کردن استفاده کردم بازم درست جواب نداد

مثلا

last_year=۱۳۹۲

حالا میخوام یک رقم کم کنه
$last_year-1 میکنم درست عمل نمیکنه

$last_year-۱ مینویسم صفر میده

راه حلش چیه دوستان؟

mohmmad6006
جمعه 06 دی 1392, 21:33 عصر
آقا شرمنده تو خود تابع توضیح داده بود من نخونده بودم اون قسمتش رو

جوابش اینه :

tr_num$ : پارامتر پنجم ، تنظیم کننده ی زبان اعداد خروجی می باشد و حالت پیشفرض آن 'fa' است ، یعنی اگر آن را وارد نکرده یا خالی بگذاریم ، اعداد خروجی از تابع ، اعداد فارسی خواهند بود. اعداد فارسی برای نمایش در صفحات سایت ، بسیار مناسب و زیبا هستند. امّا همیشه نمی توان از اعداد فارسی استفاده نمود. در مواقعی که قصد دارید محاسباتی بر روی خروجی تابع انجام دهید ، مثلاً آن ها را در عدد دیگری ضرب کنید یا با هم جمع ببندید یا ... ، حتماً باید اعداد را به صورت انگلیسی نوشته باشید تا بتوان از طریق توابع php بر روی آن ها عملیات ریاضی انجام داد. برای این که از این تابع ، اعداد به صورت انگلیسی خارج شوند ، فقط کافیست این پارامتر را برابر با 'en' قرار دهید. توجّه داشته باشید که بزرگی و کوچکی حروف ، مهم است و در این پارامتر ، حتماً باید 'en' یا 'fa' به حروف کوچک انگلیسی وارد گردند.

MMSHFE
جمعه 06 دی 1392, 22:52 عصر
ضمناً یک تابع جداگانه دیگه هم به اسم tr_num داره که میتونید با کمک اون عدد رو به فارسی یا انگلیسی تبدیل کنید.