PDA

View Full Version : ذخیره ایتم های chek list box در پایگاه داده

silver189
شنبه 07 دی 1392, 12:41 عصر
با سلام
من یک لیست چک باکس دارم که حدود 40 تا آیتم داره ( نام خانوادگی ) که از یک تیبل در پایگاه اطلاعاتش پر می شه .
حالامی خواهیم با انتخاب هر یک از آیتم از درون لیست باکس نام خانوادگی ها در یک فیلد از یک تیبل دیگه ذخیره بشه .
من قبل از ایجاد پست یه سرچ در سایت زدم ولی چیزی دستگیرم نشد . دوستان اگه کمک کنند ممنون می شم .

sagggad
شنبه 07 دی 1392, 12:44 عصر
سلام دوست عزیز.من متوجه این خط نشدم:"حالامی خواهم با انتخاب هر یک از آیتم از درون لیست باکس نام خانوادگی ها در یک فیلد از یک تیبل دیگه ذخیره بشه"
بیشتر توضیح بده:لبخندساده:

silver189
شنبه 07 دی 1392, 12:56 عصر
به عکس زیر نگاه کنید :
114534

این برنامه مکاتبات اداری هستش . اصل کار اینه که من می خواهم یک رونوشت از یک نامه برای چند نفر بفرستم .

sagggad
شنبه 07 دی 1392, 13:12 عصر
خوب الان میخوای با انتخاب یه آیتم چه عملی انجام بشه دقیقا؟؟من از رو عکس دقیق متوجه چیزی نشدم.

AliSaeedi_v
شنبه 07 دی 1392, 16:01 عصر
سلام.اگه این افراد کدی دارن بهتره کدشون رو توی جدول جدید ثبت کنی!!اگر هم میخوای نام و نام خانوادگی رو ذخیره کنی ..باید تک تک چک باکس هارو چک کنی اگه انتخاب بود مقدار خاصیت تکستش رو توی جدول ذخیره کنی.

silver189
یک شنبه 06 بهمن 1392, 15:42 عصر
دوستان من می خوام با انتخاب هریک از اون چک باکس ها آی دی هاشون به صورت اسپلیت در یک فیلد از تیبلم ذخیره شه که تا اینجاش هیچ مشکلی ندارم و با کد زیر ذخیره می کنم :

for (int i = 0; i < listBox1.Items.Count; i++)
{
if ((i + 1) < listBox1.Items.Count)
txtCopyID.Text += listBox1.Items[i] + ",";
else
txtCopyID.Text += listBox1.Items[i];
}

حالا مشکل من اینه که می خوام این ایتم ها رو که به صورت اسپلیت در تیبلم ذخیره شده رو بازیابی کنم . و به یک دیتا گرید ویو هم که دارم بگم که بر اساس این آی های فیلتر بشوند .
دوستان اگه یک مثال عملی بتونند بگند ممنون می شم .

silver189
دوشنبه 07 بهمن 1392, 10:56 صبح
همینک منتظر یاری سبزتان هستم

milad_d993
دوشنبه 07 بهمن 1392, 13:55 عصر
اسپلیت

for (int i = 0; i < listBox1.Items.Count; i++)
txtCopyID.Text += listBox1.Items[i] + ",";

از اسپلیت خارج کردن

string names = "milad,ali reza,mohammad,naser,";
string temp = "";
for (int i = 0; i < names.Length; i++)
{
if (names.Substring(i, 1) != ",")
temp += names.Substring(i, 1);
else
{
listBox1.Items.Add(temp);
temp = "";
}
}

silver189
سه شنبه 08 بهمن 1392, 09:18 صبح
دوست عزیز ممنون که جواب داید .
فقط یک سئوال آیا می توان از چک لیست باکس هم به همین روش استفاده کرد . یعنی آیتم های چک شده رو به صورت اسپلیت ذخیره و بازیابی کرد ؟