PDA

View Full Version : cron همیشه در حال اجرا

alirezador
دوشنبه 28 فروردین 1385, 18:48 عصر
سلام
من میخواستم بدونم که ما چطوری میتونیم یک فایل cron همیشه در حال اجرا داشته باشیم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

armin390
سه شنبه 29 فروردین 1385, 19:10 عصر
اگر منظورت اینه که در هر لحظه برنامه ای با cron اجرا بشه runpath/ * * * * *

alirezador
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 09:31 صبح
آقا آرمین اگر من از طریق یک while سعی کنم فایل را در حال اجرا نگاه دارم موقع رسیدن زمان مجدد اجرای فایل دوباره آن را اجرا خواهد کرد یا چون در حال اجرا است از اجرای مجدد صرف نظر میکند ؟

armin390
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 18:29 عصر
اگر منظورت اینه که در هر لحظه برنامه ای با cron اجرا بشه runpath/ * * * * *
اشتباه کردم نمی شه در هر ثانیه با cron برنامه ای رو اجرا کرد و حداقل زمان برای اجراش 1 دقیقه است

آقا آرمین اگر من از طریق یک while سعی کنم فایل را در حال اجرا نگاه دارم موقع رسیدن زمان مجدد اجرای فایل دوباره آن را اجرا خواهد کرد یا چون در حال اجرا است از اجرای مجدد صرف نظر میکند ؟

تا بحال تست نکرده بودم
ولی تست کردم و زمان اجرا را 360 ثانیه کردم با این حال هر 1 دقیقه برنامه اجرا شد

alirezador
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 20:14 عصر
آقا آرمین ما یک تکه کدی داریم که باید هر 5 دقیقه یک بار اجرا بشه ولی بعد اجرا شدن ممکنه که مراحله اجرا 20 دقیقه طول بکشه در این صورت فکر میکنید که چی کار کنیم بهتره؟

armin390
چهارشنبه 30 فروردین 1385, 20:53 عصر
علی جان چون نیاز به اجرای زمانبندی شده برنامه داری باید از cron استفاده کنی
ولی منظورت رو از
چی کار کنیم بهتره؟ نفهمیدم

alirezador
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 11:29 صبح
آقا ارمین ببخشید که دردسرتون دادم ولی من میخوام هر 5 دقیقه فایلم اجرا بشه
فرض کنید که در دقیقه 10 یک بار شروع میکنه به اجرا شدن ولی زمان اجرا 15 دقیقه طول میکشه ( چون عملیات زیاد و زمانبر هستش) و زمان به دقیقه 25 میرسه من میخوام که فایل در دقیقه 15 و 20 اجرای مجدد نشه چون همون فایل در حال انجام عملیات هستش و اجرای مجدد ( یعنی یک فایل 2 یا 3 بار هم زمان اجرا بشه) موجب اختلال میشه
در این باره میتونین من را راهنمایی کنید

armin390
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 13:23 عصر
چرا برنامه رو هر 15 دقیقه اجرا نمی کنی؟

ولی اگه بر اجرای هر 5 دقیقه تاکید داری می تونی بخش هایی در برنامه که ممکن اختلال توش ایجاد بشه قبلش به طریقی (مثلاً نوشتن در فایل یا ...) به برنامه (ها)ی بعدی بفهمونی که این بخش قفله صبر کن تا کار من تموم بشه!! وقتی کارم تموم شد اون علامت رو باز می کنم هر چند ثانیه بیدار شو علامت رو چک کن!!!!! به همین ترتیب هر بار که هر برنامه اجرا می شه این کار رو انجام بده و هر بخش که باز شد اول ببندش بعد واردش بشه!

alirezador
پنج شنبه 31 فروردین 1385, 19:47 عصر
آقا آرمین راه حل خوبی بود خیلی ممنون از راهنمایی که کردین