PDA

View Full Version : سوال در مورد upload/Download در FTP به روش Socket Programming

ali_nob
دوشنبه 28 فروردین 1385, 18:29 عصر
با سلام

من در برنامه ای که با VB.NET نوشته ام قرار است یکسری فایل های ضمیمه و مدارک توسط کلاینت ها ( یوزر های تعریف شده ) به همراه پیام های متنی بین کاربران به یکدیگر جا به جا گردد برای این منظور من به این نتیجه رسیدم که می بایست فایل های مذکور توسط برنامه در مکان مشخصی بر روی سرور کپی شود تا در هر زمان دیگر که سایر کاربران می خواهند به فایل ها دسترسی داشته باشند آنها را به کمک برنامه از محل کپی شده بردارند فقط یک مساله ای وجود دارد و آن اینکه کاربران بطور مستقیم نباید بتوانند به این مسیر و فایل ها دسترسی پیدا کنند و فقط توسط برنامه و با سطح دسترسی تعیین شده بتوانند فایل ها را در برنامه مشاهده و یا کپی کنند.
اولا برای این منظور چه روشی را پیشنهاد می کنید ؟
آیا می توان یک فولدر با دسترسی Read/Write در سرور Share نمود که کاربران فایل های ضمیمه خود را فقط بتوانند توسط برنامه در آن نوشته و از آن بخوانند و در حالت معمول به ان فولدر Share شده دسترسی نداشته باشند ؟

من برای این منظور از روش Socket استفاده کردم و فایل ها را در فولدر FTP موجود در سرور توسط برنامه Upload/Download می کردم و این روش تمام شرایط مورد نظر را دارد بجز اینکه بسیار کند این کار را انجام می دهد حتی برای فایل های خیلی کم حجم ، بگونه ای که با این سرعت برای برنامه نمی تواند کارایی داشته باشد.

در این خصوص لطفا راهنمایی بفرمایید

ali190
چهارشنبه 04 اسفند 1389, 14:34 عصر
باسلام
دوستان من تونستم FTP رو در سيستمم راه بندازم
لطفاً به من بگيد چطور ميتونم سطوح دسترسي رو در FTP مشخض كنم
ممنون ميشم اگر زاهنماييم كنيد
اگر ميشه يه مقايسه كوچيك هم بين دو سيستم FTP و file sharing ويندوز هم انجام دهيد
ممنون و متشكر
ياعلي

knight-rak
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 15:41 عصر
میشه درمورد اتصال به ftp از طریق وی بی هم کمی توضیح بدید
میخوام با ویبی بتونم به Ftp یه هاستی متصل بشم یه چیزی مثل cutftp
good luck....

ali190
پنج شنبه 05 اسفند 1389, 18:38 عصر
سلام دوستان
من سرويس FTP ام رو راه اندازي كردم
فايلهام رو هم بصورت دستي آپلود كردم
من از اينترنت يه برنامه VB6 دانلود كردم كه مياد بر روي سايت FTP عمليات آپلود و دانلود رو انجام ميده
البته من خودم هنوز موفق نشدم اين كار رو انجام بدم ، چون يكي از پارامترهاي اجراي اين برنامه ساخت يوزرنيم و پسورد در FTP است
دوستان ميخواستم ازتون خواهش كنم موارد زير رو جهت تعريف ارتباط درست در VB با FTP توضيح دهيد:
1- چطور ميتونم در FTP براي كاربر دسترسي و يوزيرنيم و پسورد تعيين كنم؟
2-چطور ميتونم با اين برنامه با FTP ارتبط برقرار كنم و بتونم درش فايل UPLAOD و ازش فايل DOWNLOAD كنم؟
3- چطور ميتونم مستقيماً از FTP فايل حذف كنم؟
4- چطور ميتونم در FTP مستقيماً يك فايل رو OPEN كنم؟
5-چطور ميتونم يك فايل رو از FTP بر روي يك مكان كپي كنم؟
6-آيا امكانش هست يك يوزر بتونه مستقيماً در يك فايل موجود در FTP ويرايش كنه ، مثلاً ويرايش نمودن يك فايل WORD
7- چطور ميتونم در FTP ام يك كاري كنم تا افراد ديگه نتونن از سيستمشون همه فايلهاي موجود در FTP‌ام رو مشاهده كنند (دقيقاً همون مشكلي كه در سيستم FILE SHARING ويندوز وجود داره و گاهي امنيت فايل هاي SHARE شده رو به صفر ميرسونه)
دوستان باور بفرمائيد پاسخ دادن به يك يا بخشي از اين سئوالات كمك خيلي زيادي ميتونه به من و به خيلي از دوستان ديگه اي كنه كه با اين موضوع دست به گريبان هستند
نمونه رو خدممتون آپلود ميكنم
ممنون و متشكر
ياعلي