PDA

View Full Version : سوال: ساخت برنامه های داده محور بدون Access,SQL

mmbguide
شنبه 07 دی 1392, 22:38 عصر
سلام به همه

آیا میشه برنامه های داده محوری ساخت که هیچ نیازی به SQL و Access نباشد؟ منظورم اینه که خود VB.NET چیزی برای ساخت بانک اطلاعاتی داره؟

امیدوارم منظورم رو درست عنوان کرده باشم

ممنون

Mani_rf
شنبه 07 دی 1392, 22:47 عصر
خوده VB.Net فقط زبانه کد نویسیه و قابلیت ایجاد برنامه ای رو بهت میده که در نهایت از توابع ویندوزی استفاده میکنن. (البته به زبان ساده)
حالا اگر منظورت اینه که نیاز نباشه Provider نصب کنی تا بتونی به دیتا دسترسی پیدا کنی، راه هایی هست. البته به شرط این که حجم داده هات کم باشه.
مثلا SQL CE میتونه جایگزین خیلی خوبی باشه ، همه امکانات دیتابیس رو داره نیازه به Provider هم نداره. البته نداره نه به این معنا که بی نیاز باشه، به این معنا که با ویندوز نصب میشه اگر هم نشه با .Net Framework نصب میشه.
فایل XML میتونه تا حدی این کار رو انجام بده البته نه تو مقیاس بالا
در نهایت هم که میتونی به سراغ سیستم فایل بری که تکنولوژی قبل از دیتابیس محسوب میشه.

اگر منظورت اینه که مثل دلفی برای خودش چیزی داشته باشه باید اول این رو بگم که دلفی هم دیتابیس داشت البته با Provider خاص خودش. ثانیا نه VB.Net و #C چنین چیزی ندارند (البته تا جایی که من اطلاع دارم.) اون هم به این دلیه که مایکروسافت داره 3 تا دیتابیس مختلف و قوی رو خودش فقط در اختیار شما قرار میده رقبا که دیگه بماند.
اگر توضیحات کامل نبود بهتر بگی که دقیقا میخای چه کاری انجام بدی تا بهتر راهنمایی کنیم

sagggad
شنبه 07 دی 1392, 22:53 عصر
سلام جناب Mani_rf.ممنون از توضیحاتتون.میشه یه سری توضیحات درباره فایل های Xml بدید یا یک مرجع فارسی خوب برای آموزش مبتدی Xml به من معرفی کنید؟؟من تایپیک جدید ایجاد نکردم که الکی شلوغ نشه.ممنونم

Mani_rf
شنبه 07 دی 1392, 23:58 عصر
سلام جناب Mani_rf.ممنون از توضیحاتتون.میشه یه سری توضیحات درباره فایل های Xml بدید یا یک مرجع فارسی خوب برای آموزش مبتدی Xml به من معرفی کنید؟؟من تایپیک جدید ایجاد نکردم که الکی شلوغ نشه.ممنونم

سلام.
میخاستم رفرنس بدم تو سایت اما هرچی گشتم منبع خوبی پیدا نکردم متاسفانه، برای همین یک تاپیک با همون موضوع ایجاد کردم (http://barnamenevis.org/showthread.php?434058-XML-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%86-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F&p=1941160#post1941160)با تگ های مناسب که شاید رفرنسی باشه برای آینده گان!

sagggad
یک شنبه 08 دی 1392, 06:42 صبح
ممنون استاد!

mmbguide
یک شنبه 08 دی 1392, 12:40 عصر
سلام

دقیقا درست فرمودید. میخواستم هیچ نیازی به Provider نباشه. میشه راهنمایی بفرمایید باید به چه مراجعی رجوع کنم؟ البته بانک من ممکنه تا حدود 30 هزار رکورد برسه.

ممنون

a_mohammadi_m
دوشنبه 09 دی 1392, 16:58 عصر
سلام
معمولا وقتی حجم داده بالاست بهتر از یک دیتابیس استفاده کنید هرچی باشه اونها برای کار با داده بهینه شدن و تا شما کدی بنویسی که همون کارها رو به همون خوبی و سرعت انجام بده کلی وقت میبره تازه به شرطی که بلد باشید
در ضمن برنامه های پایگاه اطلاعات متعددی وجود دارند که خیلی سبک و کم حجم بوده و نیاز به نصب و راه اندازی پیچیده ای ندارند و ممکنه setup برنامه شما به راحتی اونها رو هم نصب و استفاده کنه
توصیه میکنم حتما در مورد انواع اونها بررسی دقیقی بکنید و با توجه به نیازتون یکی رو انتخاب کنید

mmbguide
دوشنبه 09 دی 1392, 17:10 عصر
ممنون از جواب دوستان

لطفا اگه اطلاعاتی دارید ارائه بفرمایید. یکی از تحقیقات من در همین سایت هستش تا از اطلاعات و تجرببیات دیگران استفاده کنم. اگر امکان داره از اون دسته برنامه هایی که میشه به همراه Setup در سیستم کاربر به راه انداخت را معرفی کنید مابقیش رو خودم دنبال میکنم. مشکل من اینه که نمیدونم از کجا شروع کنم و دنبال چه چیزی باید بگردم.

ممنون

mmbguide
دوشنبه 09 دی 1392, 17:11 عصر
البته دنبال SQL CE هستم که جناب Mani_rf معرفی فرمودند