PDA

View Full Version : گروه بندی و میل کردن اطلاعات دیتاگریدویو

headshoter
یک شنبه 08 دی 1392, 18:21 عصر
سلام دوستان ؛
من یه دیتاگریدویو دارم که اطلاعات توش رو میخوام اول بر اساس یه ستون ثابت گروه بندی کنم ، و بعدشم هم اطلاعات میل میشه ،
میخواستم راهنمایی کنید که اول چجوری گروه بندی کنم ؟
و دوم اینکه چجوری اطلاعات رو گروه بندی شده میل کنم ؟کد میل فرستادن رو دارم ، ولی نمیدونم این دیتا هارو چجوری میل کنم !!! میشه واسه این کار دیتا ها رو به یه فایل مثلا Word، Export کنم ؟یا راه حل بهتری هست ؟

http://upload7.ir/images/31014773857909278653.jpg

ممنون.

fmehrvarzi
یک شنبه 08 دی 1392, 18:40 عصر
اطلاعات داخل جدولت به اس کیو ال بایند هستند؟

headshoter
یک شنبه 08 دی 1392, 23:53 عصر
3تا فیلد PI , Price,Quantity خیر ؛بقیه هم توی 3 تا جدول ذخیره شدند ، ولی میتونم اگه لازم باشه یه همچین دیتایی رو اول تو دیتابیس ذخیره کنم ؛ یعنی یه جدول با این فیلد ها درست میکنم و از دیتاگرید اطلاعات رو بریزم توی جدول !! ولی کمکی میکنه ؟
بیشتر هم دوست دارم با دیتابیس اکسس واسه این پروژه کار کنم ، چون برنامه خیلی سبکی هست ؛ ولی اگه لازم باشه میتونم به اس کیو ال سوییچ کنم :چشمک: یعنی دستم بازه واسه انجام پروژه , هر راهکاری که تشخیص بدم رو میتونم پیاده کنم .

fmehrvarzi
دوشنبه 09 دی 1392, 10:11 صبح
فکر میکنم منظورتون sort کردن باشه اگر میخوای سورت رو براساس stuff و Brand به ترتیب انجام بدی که مثلاً بایند هستند و همین طور بر اساس Price و Quantity که مثلاً بایند نیستند انجام بدی

اون ستون هایی که بایند به دیتا سورس هستند
به نظرم بیاید یه دیتا ویو درست کن بعد اطلاعات رو به دیتا ویو وصل کن بعدش میتونی با این دستور سورت کنی
dataview.Sort = "_Stuff desc, _Brand";

و اون ستون هایی که بایند نیستند نیز میتونی با این دستورها مرتب کنی

datagridview.Columns[Price].HeaderCell.SortGlyphDirection = SortOrder.Descending;
datagridview.Columns[Quantity ].HeaderCell.SortGlyphDirection = SortOrder.Ascending;

ولی اگر میخوای گروه بندی کنی میتونی از این لینک استفاده کنی
OutlookGrid: grouping and arranging items in Outlook style (http://www.codeproject.com/Articles/14388/OutlookGrid-grouping-and-arranging-items-in-Outloo)

و یا میتونی از کامپوننت ها استفاده کنی
توی کامپوننت تلریک هم یه دیتاگریدویو هست که قابلیت گروپ کردن هم داره

headshoter
دوشنبه 09 دی 1392, 18:48 عصر
ممنون ، با استفاده از یه کاستم کنترل مشکل گروه بنده حل شد،
حالا نمیدونم به نظر شما چجوری این اطلاعات رو میل کنم ؟

fmehrvarzi
سه شنبه 10 دی 1392, 13:22 عصر
منظورتون از میل کردن چیه؟ "میل" ؟

headshoter
سه شنبه 10 دی 1392, 16:46 عصر
ببینید ، این اطلاعاتی که تو این برنامه توی دیتا گرید ویو ذخیره میکنیم (که در واقع یه سفارش خرید هست) ، قبلا توی یه فایل اکسل به صورت دستی وارد میشد ، بعد او فایل اکسل رو با ایمیل فرستاده میشد برای یه نفر !!!
حالا من میخوام این سیستم رو یه خرده مکانیزه کنم ، اومدم یه گرید ویو گزاشتم که سفارش رو توی اون ایجاد کنند ، که تا اینجاش انجام شده !!
حالا اون قسمتی که اونا فایل اکسل رو با ایمیل میفرستادن رو هم میخوام که به صورت مکانیزه انجام بشه ،
تونستم خوب مساله رو توضیح بدم ؟

حالا من نمیدونم این فرم سفارش رو که توی دیتاگرید درست شده رو چجوری با ایمیل بفرستم ...

fmehrvarzi
سه شنبه 10 دی 1392, 21:39 عصر
اوه منظورتون ایمیل بود :اشتباه:(من میگفتم این میل میل میل چیه که شما میگید! ) :لبخند:
اگر شما اطلاعات دیتا گریدویو را بخواهید ایمیل کنید این که نشد مکانیزه کردن!
شما بیاید اطلاعات را تو همان فایل اکسل بریزید بفرستید که دردسرش کمتره

یک راه اینه که شما بیاید از این گزارش گیرها مثل استیمول سافت استفاده کنید که خودش خروچی اکسل هم داره
و برا ایمیل کردن هم تو تالار بگردین کد فرستادن ایمیل هم فراوون ریخته
www.bing.com/search?setmkt=en-US&q=site%3Abarnamenevis.org+فرستادن+ایمی +attachment
این هم چند سایت خارجی
www.c-sharpcorner.com/uploadfile/scottlysle/send-email-messages-and-attachments-using-C-Sharp/

www.emailarchitect.net/easendmail/kb/csharp.aspx?cat=7

csharp.net-informations.com/communications/csharp-email-attachment.htm

headshoter
چهارشنبه 11 دی 1392, 01:06 صبح
مرسی بابت راهنماییت ، واسه اون قسمت کد ایمیل فرستادن مشکل ندارم ؛ اون قسمتی که چجوری این فرم سفارش رو فرستادنش برام مساله هست که احتمالا اگه بتونم با همون استیمول سافت که گفتین درست بشه ...
فعلا که رفتم تو امتحانا :) بعدش دوباره برمیگردم سر وقت این برنامه ، نتیجشو همینجا میگم :چشمک: