PDA

View Full Version : راهنمایی برای شروع پروژه

bgr.mostafa
یک شنبه 08 دی 1392, 18:21 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه بانک اطلاعاتی می خوام بنویسم که بانکش خیلی سنگینه و می دونم بعد از چند سال شاید به چندین گیگابایت برسه
چه روش هایی رو برای ایجاد امنیت اطلاعات بیشتر ، سرعت بالا ، ارتباط چندین یوزر به صورت همزمان، نحوه پشتیبان گیری از داخل برنامه ، کانکشن (مثلا لینک یا ... ) ، و... پیشنهاد می کنید؟
ممنون می شم دوستانی که در این مورد تجربیاتی دارند راهنمایی کنند

arash_flag
دوشنبه 09 دی 1392, 19:35 عصر
سلام
براي افزايش سرعت در كار با بانك اطلاعاتي شما مي توانيد از index ها استفاده كنيد.
براي كار امنيت برنامه و بانك اطلاعاتي شما مي توانيد از روش چند لايه و sp ها استفاده كنيد.
و براي پشتيبان گيري شما بايد در خارج از وقت اداري پشتيبان تهيه كنيد (خيلي مهمه).

bgr.mostafa
سه شنبه 10 دی 1392, 13:46 عصر
ممنون که پاسخ دادین
وقتی بعد از چندین سال تعداد یکوردهای من به مثلا 300 میلیون رکورد برسه آیا برنامه sql server می تونه بدون هیچ مشکلی به کارش ادامه بده ؟ آیا سنگین نمیشه یا گیر نمی کنه؟
به نظرتون میشه مثلا همین 300 میلیون رکورد رو جدا جدا کرد و در بانک های دیگه ذخیره کرد؟یا نیازی نیست و مواقع نمایش و فیلتر کفایت می کنه؟
آیا دسترسی به 300 میلیون رکورد داخل شبکه محلی و از چند جای مختلف توسط چند کلاینت به صورت هم زمان امکان پذیر هست؟برای کاهش بار ترافیکی چی کار میشه کرد؟ چون ممکنه کاربر بخواد نمودار مقایسه چندین سال رو ببینه و مجبوره تمامی رکوردها رو بخونه
برای سروری که چنین برنامه sql روش نصب میشه چی پیشنهاد می کنین؟ از نظر سخت افزاری
برای پشتیبان گیری خود برنامه sql چه امکاناتی داره؟

matin.soft
سه شنبه 10 دی 1392, 17:40 عصر
شما می تونید ماهیانه یا سالیانه بستگی به حجم پاگاه داده تون داره رکوردهانون رو بایگانی کنید و با یک اسم خاص برای هر بایگانی.

mxmostafa
چهارشنبه 11 دی 1392, 16:49 عصر
شما می تونید ماهیانه یا سالیانه بستگی به حجم پاگاه داده تون داره رکوردهانون رو بایگانی کنید و با یک اسم خاص برای هر بایگانی.

ممنون
منظورتون اینه که هر بار مثلا ماه به ماه جدا کنم و در یک پایگاه داده دیگه ذخیره کنم
اونوقت تو پایگاه داده اصلی حذفشون کنم؟
واسه خوندنشونم اونوقت هر بار به پایگاه داده ها وصل شم؟
می خواستم ببینم برنامه های حرفه ای مثل همکاران سیستم چی کار می کنند؟
و یه سوال دیگه
برنامه اس کیو ال تا چند تا رکورد رو میتونه ساپورت کنه به صورت معمولی و بدون مشکل؟

hmbarnamenevis
چهارشنبه 11 دی 1392, 18:18 عصر
این سوال برای من هم یک دغدغه است و اینکه شما به هر حال بعد از مدت زمان زیادی پایگاه دادتون شلوغ می شه و اطلاعات به حدی می رسه که نمایش یا پرس و جو در آن با سرعت پایینی صورت می گیرد.
اینکه هر ماه کل فایل پایگاه داده رو عوض کنیم یک راه حل غیر منطقی است.
مثلا شما برای فروشگاه بزرگ برنامه نوشتید و در این برنامه مشخصات مشتریان ثابت ثبت شده و همچنین مشخصات کالاها. حال اگر قرار باشد فایل جدید ایجاد کنیم باید تمام این اطلاعات رو هم در پایگاه جدید درج کنیم.

به نظر دوستان آیا نرم افزار های بزرگ فایل پایگاه داده خود را هر چند وقت یکبار تغییر می دهند؟
اگر این کار را انجام نمی دهند ؛ چه راه حلی برای این کار انتخاب می کنند؟؟

mxmostafa
چهارشنبه 11 دی 1392, 21:29 عصر
چرا کسی نیست جواب بده؟!!!!!

mxmostafa
چهارشنبه 11 دی 1392, 23:09 عصر
دوستان کسی پیدا نشد به من کمک کنه
با تحقیقایی که کردم
بعضی از دوستان پیشنهاد دادن از sql server استفاده کنم با ایندکس گذاری درست روی سال مالی تاریخ و استفاده از فایل توزیع شده
استادم هم فرمودند از اوراکل استفاده کن تا 10 میلیون رکورد رو هم جواب میده
حالا هم شروع به یادگیری اوراکل کردم تا ببینیم خدا چی می خواد