PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار روی دیوایس های پرتابل مانند رستوران ها

ramin_hashemi
یک شنبه 08 دی 1392, 23:29 عصر
سلام دوستان
من یه پروژه قبلاً با c# نوشتم بعد از یه مدت به من زنگ زدن گفتن که میخوایم مثل رستوران ها هست که گارسون سفارشتو با یه دستگاهی مثل موبایل میگیره ها!!! اون هم به پروژشون اضافه کنن. دستگاهو میخوان.حالا سوال من از شما عزیزان اینه:
1_اصلا این چی هست؟زبان برنامه نویسیش چییه؟با برنامه ای که من نوشتم همخونی داره؟!
2_وایرلس؟؟بلوتوثه؟؟
3_کجا باید تهیه کنم ؟؟
اصلاً گیج شدم.لطف کنید این حقیر را راهنمایی بفرمایید

dab_hrd
دوشنبه 09 دی 1392, 09:33 صبح
جالبه لطفا" جواب بدهيد .

ashkan1234
دوشنبه 09 دی 1392, 10:41 صبح
سلام.
شما باید از تبلت یا اسمارت فون استفاده کنید.
طبق سیستم عاملی که تبلت یا اون اسمارت فون داره براش برنامه بنویسی...مثلا اگر سیستم عاملش اندروید بود باید برای اندروید برنامه بنویسی و بعدش هم با وایرلس به شبکه محلی وصل شی و اطلاعات رو ارسال کنی به سرور...
اکر از تبلتهای مایکروسافت هم استفاده کنی سیستم عاملش ویندوز8 هست که میتونی از برنامه ای که نوشتی توش استفاده کنی....
:لبخند:

ramin_hashemi
دوشنبه 09 دی 1392, 21:07 عصر
ممنون
دوستان کسی تجربه برنامه نویسی نداشته یکم بیشتر بحث کنیم
به گفته آقا اشکان حالا من اگه برم تبلت و بخرم یه وقت نکنه نصب نشه :شیطان:
یه virtual machine یا چیزای دیگه شرکت مایکروسافت برای pc نزده که برنامه نویسا روش کار کنن برا این تبلتا؟
دوستانی که اطلاعات دارن لطف کنن راهنمایی کنن تا به یه نتیجه خوب برای همه عزیزان برسیم

ramin_hashemi
دوشنبه 09 دی 1392, 21:11 عصر
ممنون از پاسخت
اشکان جان من یکیشو امروز دیدم توی فروشگاه زنجیره ای اصلا محیط ویندوز نداشت
فقط اون برنامه روش بود
وب سایتی،چیزی هست که بشه تحقیق کرد دربارش؟

dabirsiaghi
سه شنبه 10 دی 1392, 00:53 صبح
دوست عزیز بنده مستقیما با این موضوع در ارتباطم
اگر دیوایس از نوع POCKET PC باشد باید از VISUAL STDIO 2008 استفاده کنی و یک پروژه sMART DEVICE بسازی و از طریق وای فای دیوایس به دیتابیس وصل بشه

114649

اگر هم دیوایس اندرویدی باشه میتونی وب سرویس بنویسی و سرویس ها رو داخل برنامه اندروید صدا بزنی
114648

ramin_hashemi
سه شنبه 10 دی 1392, 01:46 صبح
ممنون
اینطور که شما میفرمایید علاوه بر برنامه ای که من نوشتم نیاز به یک برنامه دیگه هم دارم برای تبلت.این وسط فقط دیتابیس بین این دو برنامه مشترک میتونه باشه
چند تا فرمی که نیاز دارمو باید از اول طراحی کنم برای این دیوایس.درسته؟

ashkan1234
سه شنبه 10 دی 1392, 11:24 صبح
سلام.
اگر میخواهید از برنامه نوشته شده توسط خودت استفاده کنی و دوباره اونو از نو ننویسی میتونی از تبلت های سرفیس ماکروسافت استفاده کنی ولی یکم هزینه ات میره بالا...
اصلا سراغ پاکت پی سی نرو(این فقط یک پیشنهاده)
اگر بخوای میتونی سراغ تبلت های با سیستم عامل اندروید بری و با اکلیپس جاوا و یا گوگل استدیو براشون برنامه رو بازنویسی کنی.
و یا تبلت های اپل با سیستم عامل ios.
اگر از اندروید بخوای استفاده کنی باید جاوا بلد باشی.
اگر جاوا بلد نیستی از پروژه مونو میتونی استفاده کنی و با سی شارپ برای اندروید کد بنویسی.
اینایی که عرض کردم رو میتونی سرچ کنی در مورد همشون یه عالمه منبع فارسی تو نت هست...
راه آخر هم همونیه که دوستمون گفتن یعنی وب سرویس...
موفق باشید.

hamid_0341
چهارشنبه 11 دی 1392, 07:25 صبح
میتونی وبسایت بسازی دسترسی بهش اسون تره برنامه نویسیش برای خودتم ساده تره فقط رستوران باید اینترنت داشته باشه !!!

ramin_hashemi
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 23:35 عصر
دوست عزیز بنده مستقیما با این موضوع در ارتباطم
اگر دیوایس از نوع POCKET PC باشد باید از VISUAL STDIO 2008 استفاده کنی و یک پروژه sMART DEVICE بسازی و از طریق وای فای دیوایس به دیتابیس وصل بشه

114649

اگر هم دیوایس اندرویدی باشه میتونی وب سرویس بنویسی و سرویس ها رو داخل برنامه اندروید صدا بزنی
114648

سلام
ممنون از جوابت
مجبور شدم با smart device کار کنم:گریه::گریه::گریه::گریه:
با vs2005 نمیشه؟؟چون من برنامه با vs2005 و sql2005 نوشته بودم

shahryari
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 09:57 صبح
برای برنامه نویسی سیستم عامل اندروید ، به غیر از زبان جاوا یا مونو در سی شارپ ، میتونی از B4A (http://www.basic4ppc.com/) استفاده کنی به زبان vb کد بنویسی

http://www.basic4ppc.com/android/images/ide_designer.png