PDA

View Full Version : اضافه کردن اطلاعات به combo box

lovecity7
دوشنبه 09 دی 1392, 07:30 صبح
سلام وعرض ادب
قصددارم اطلاعات رابه کمبوباکسی اضافه کنم وذخیره هم بشود.
کداضافه کردن اطلاعات رومی دونم ام چکارکنم تادرون کمبوباکس ذخیره شود؟
باتشکر

lovecity7
دوشنبه 09 دی 1392, 13:02 عصر
سلام دوستان
من منتظریه جواب هستم.
ممنون

sagggad
دوشنبه 09 دی 1392, 14:31 عصر
سلام.ببین دوست من،من با Access کار کردم و تا حدی بلدم.من هیچ وقت برای کار با بانک اطلاعاتی از کدهای مستقیم که به دیتابیس میدن استفاده نمی کنم.یعنی اول یه گرید ویو رو به بانکم مقید میکنم و سپس تمام عملیات رو روی گرید ویو انجام میدم و در جاهای مورد نیاز اون هارو با کد در بانک ذخیره میکنم...
حالا راجع به سول شما هم اگر اینجوری بدردت میخوره بگو توضیح بدم یا برات سورس بنویسم...
موفق باشید

Hossis
سه شنبه 10 دی 1392, 11:00 صبح
اطلاعات تو خود کامبو ذخیره نمی شود بلکه باید در جایی بیرون از برنامه مثل یک فایل متنی یا رجیستری یا بانک اطلاعاتی ذخیره کنید تا در فرایندی معکوس، هنگام باز شدن مجدد برنامه, لود شوند. ساده ترین راه برای ذخیره آیتم های لیست (اعم از کامبو یا هر لیست دیگر) ذخیره در فایل متنی هست ذخیره: io.file.writeallLines(application.startupPath & "\Items.txt",combo1.items) لود و بارگزاری combo1.items.addrange(io.file.readAllLines(applica tion.startupPath & "\Items.txt") چون این کدها رو دستی نوشتم و تست نکردم بلکه قبلا زیاد باهاش کار کردم ممکنه اشتباه جزئی داشته باشه اگر مشکلی داشت بگید اصلاح کنم

lovecity7
چهارشنبه 11 دی 1392, 07:02 صبح
سلام
از کمک دوستان ممنونم.باتوجه به صحبت آقاسجاد من هم می خوام به کمبوباکسی که به دیتابیسس وصله اضافه کنم پس اگه لطفی کنید ممنون میشم.البته ذخیره هم صورت بگیره .

sagggad
چهارشنبه 11 دی 1392, 12:26 عصر
ببین من الان میتونم برات یه برنامه بنویسم که اطلاعات یک ستون از گرید ویویی که به بانک وصله رو تو کامبوباکس نمایش بده!خوبه؟؟

Ali_Fallah
پنج شنبه 12 دی 1392, 15:06 عصر
اطلاعات تو خود کامبو ذخیره نمی شود بلکه باید در جایی بیرون از برنامه مثل یک فایل متنی یا رجیستری یا بانک اطلاعاتی ذخیره کنید تا در فرایندی معکوس، هنگام باز شدن مجدد برنامه, لود شوند. ساده ترین راه برای ذخیره آیتم های لیست (اعم از کامبو یا هر لیست دیگر) ذخیره در فایل متنی هست ذخیره: io.file.writeallLines(application.startupPath & "\Items.txt",combo1.items) لود و بارگزاری combo1.items.addrange(io.file.readAllLines(applica tion.startupPath & "\Items.txt") چون این کدها رو دستی نوشتم و تست نکردم بلکه قبلا زیاد باهاش کار کردم ممکنه اشتباه جزئی داشته باشه اگر مشکلی داشت بگید اصلاح کنم

با سلام
میشه کدهاتون رو دقیقتر بنویسید