PDA

View Full Version : گفتگو: ايجاد يك بستر مديريت چاپ در php ؟

imanitc
دوشنبه 09 دی 1392, 07:38 صبح
با سلام
دوستان عزيز مدتي است در پروژه هاي مختلف نياز به يك سيستم مديريت چاپ شبيه آنچه در كريستال ريپورت دات نت يا چيزي شبيه اون را احساس ميكنم.تا به حال باري php چيزي پيدا نكردم ،اگر شما عزيزان برنامه اي را ميشناسيد كه اين كار را انچام ميدهد معرفي كنيد و اگر بياييد با كمك همديگر يك چنين سيستمي را ايجاد نماييم.

Unique
دوشنبه 09 دی 1392, 09:54 صبح
راستش چاپ چون سمت کاربر اتفاق میفته زیاد ربطی به php نداره ! و از اونجایی که کاربر ممکنه تنظیمات مرورگر را دستکاری کنه روی چاپ حالا چه pdf چه html بدی ممکنه خروجی جالبی از نظر margin و غیره .. نداشته باشه.

tux-world
دوشنبه 09 دی 1392, 09:58 صبح
همچین نرم افزاری برای php نیست اصلا. خودتون باید صفحات چاپ رو تولید کنید و بقیش دیگه مربوط به سیستم عامل میشه که چاپش کنه. مثلا یه کلید با جاوا اسکریپت بزارید که روش کلیک کرد کادر چاپ توسط مرورگر نمایش داده بشه.

imanitc
دوشنبه 09 دی 1392, 10:39 صبح
آخه چرا اين جوريه ؟؟؟!!!:عصبانی++:
كل مشكلات كار هاي وبي مخصوصا برنامه ها و نرم افزار هاي تحت وب با اين چاپ مشكل دارن البته دات نت كار ها كمتر ،يه كريستال ريپورت نصب ميكنن ديگه به چاپ كار ندارن .ما هم بياييم يه همچين چيزي بسازيم توليد pdf هم اونم ا زنوع فارسي فكر كنم مرد كهن ميخاهد و بس ...

Unique
دوشنبه 09 دی 1392, 12:35 عصر
ببین من متوجه نمیشم ! توی net. هم این مشکل وجود داره ! نکنه منظور شما همون ساختن report ها هست و کاری با printer نداری ؟ میشه کامل توضیح بدی چی میخوای که توی net. ابزار داره ولی php نه !؟
آخه میدونی با این موضوع که net. چیز خوب و به درد بخوری داره که php نداره یه جورایی جامعه Open source را زیر سوال میبری ! غیر ممکنه کسی تا حالا با مشکل شما روبرو نشده باشه و حلش نکرده باشه !

imanitc
چهارشنبه 11 دی 1392, 09:28 صبح
منظورم همون مديريت چاپ هست يعني همون گزارش كه قابل چاپ باشه صفحه بندي داشته باشه خروجي به فرمت هاي گوناگون بده و سايز كاغذ بشه بهش داد و صفحه رو خودش بچينه نه اينكه بشه پرينتر باش كنترل كرد.دات نت برنامه كريستال ريپورت رو داره كه اين كار ها رو ميكنه البته به قول شما مشكلات خاص خودش رو داره ولي كلا از خروجي چاپي دادن متنفرم روي يه سيسم درست يه جاي ديگه ميزنه بيرون توي فاير درست ميكني تو آي اي ميريزه بهم كلا موندم خودم چيكار كنم در كل قصدم ريز سوال بردن پي اچ پي بهيچ وجه نبود و نيست.پي اچ پي خيلي مرد

Unique
چهارشنبه 11 دی 1392, 11:43 صبح
قبل از توضیحات بگم که من عموما از php برای report هام استفاده نمیکنم و کار را با java یا Lazarus (قدیم ها با دلفی) انجام میدهم ! اما برای php هم تحقیقاتی کردم که در اولین پروژه مورد نیاز بعدی بررسیش میکنم.

اولین موردی که بررسیش میکنم پروژه سورس باز reportico (http://www.reportico.org/site/index.php) هست که خیلی ها ازش خرف میزنند و شما هم میتونید چک کنید و اگه به درد خور بود با ما هم به اشتراک بگذاری.

مورد بعدی اینه که بیایم از زحماتی که برای PHP/Java Bridge کشیده شده استفاده کنیم و راه حل های زیر را در نظر بگیریم :
۱- apache یک پروٓژه ای داره به نام FOP که با استفاده از xml و xsl میشه توش خیلی کار ها انجام داد و اینجا (http://wiki.apache.org/xmlgraphics-fop/HowTo/PHPJavaBridge) دقیقا گفته چطور با FOP از طریق PHP/Java Bridge بتونید کار کنید.
۲ - یک پروژه باز متن شبیه crystal برای java هست به نام DataVision (http://datavision.sourceforge.net/) (البته از این دست پروژه ها برای java زیاده و بگردی شاید چیز های بهتری هم پیدا کنید) خوب حالا که PHP/Java Bridge داریم با این هم میشه کار کرد.

این نتیجه تحقیقات من توی این زمینه بود ولی وقت پیگیری ندارم .امیدوارم وقت بگذاری و قبل از من به نتیجه قطعی برسی.