PDA

View Full Version : حرفه ای: پرداخت آنلاین در برنامه ویندوزی

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 08:31 صبح
سلام
کسی از دوستان در مورد پرداخت آنلاین در برنامه ویندوزی با vb.net تجربه ای دارد؟

sagggad
دوشنبه 09 دی 1392, 08:42 صبح
پرداخت آنلاین چرا؟من به نظرم بهتره از وب بروسر و صفحات پرداخت استفاده کنی.البته این نظر منه،احتمالا اساتید راه های بهتری بلدن!!

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 08:44 صبح
برنامه من ویندوزی هست و برای دریافت شارژ میخواهم از همین طریق برای راحتی بیشتر عمل کنم
اساتید نظری دارند؟

sagggad
دوشنبه 09 دی 1392, 08:46 صبح
یعنی مثلا نمیخوای با زدن یه دکمه وارد صفحه ی خرید شارژ و پرداختش بشی؟؟

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 08:58 صبح
دقیقا بله
با زدن دکمه وارد صفحه پرداخت بشم
ولی از طریق برنامه ویندوز

sagggad
دوشنبه 09 دی 1392, 09:01 صبح
شما با کنترل WebBrowser کار کردی؟؟

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 15:07 عصر
بله چند سال پیش کار کردم اما در vb6
چطور میتونم پارامترها را با قیمت مثلا به درگاه بانک ملت پاس بدم؟

sagggad
دوشنبه 09 دی 1392, 15:19 عصر
والا من آدرس درگاه بانک ملت رو نمیدونم اما پروژه ای که برات نوشتم رو دانلود کن شاید بدردت بخوره:
لینک دانلود:114611
موفق باشید:لبخندساده:

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 15:26 عصر
ممنون ولی یک چیزی که من میخوام و بلد نیستم این که وقتی صفحه اینترنتی باز شد باید قیمت را پاس بدم!!!

a_mohammadi_m
دوشنبه 09 دی 1392, 16:28 عصر
سلام
معمولا خود بانک نحوه ارتباط با صفحه پرداخت رو با یک مثال آماده میگه
فکر می کنم در رشته ادرس درخواستی از صفحه پرداخت قرار میگیره
معمولا به صورت وب سرویس پیاده سازی میشه و از هر محیط برنامه نویسی جددیدی قابل درخواست هست

rabin110
دوشنبه 09 دی 1392, 16:29 عصر
ممنون از راهنمایی

negative60
سه شنبه 10 دی 1392, 01:00 صبح
وارد کردن رمز کارت در برنامه برای خود شما و استفاده کنند از لحاظ امنيتی بسيار نا امن خواهد بود چون استفاده کننده اطلاعات کارت خودش رو در برنامه شما وارد ميکنه و شما به راحتی ميتونيد به اون دسترسی داشته باشيد و همچنين استفاده کننده نميتونه مطمئن باشه از چه آدرسی اطلاعات داره عبور ميکنه و آيا اينکه از ssl خود بانک داره استفاده ميشه يا خير.
اگر در آينده مشکلی برای استفاده کننده پيش بيايد يکی از مظنونين ممکنه شما باشيد

behrooz69
سه شنبه 10 دی 1392, 03:42 صبح
سلام واسه همچین برنامه هایی وقت گذاشتن = وقت تلف کردن .
میخوای کار کنی و یادبگیری و تست کنی رو سیستم خودت و سرور خودت میتونی کار کنی ولی نه با VB.net بلکه با Asp.net و Html و PHP و دیتابیس Mysql و ...

میدونی چرا میگم وقت تلف کردنه ؟؟؟

اول این سایتو ببین : http://www.esharge.com/

1 ) برنامت باید تحت اینترنت باشه یعنی وقتی سیستم مشتری اینترنت نداشته باشه عملا برنامت غیر استفادست .
مثلا : حالا به نظر خودت بهت یه نرم افزار بدن بگن باهاش میشه از اینترنت شارژ بخری تو میای استفاده کنی و همه اطلاعات کارتتو بزنی توش در صورتی که ندونی از کجاست و صاحبش کیه ؟؟
یا بهت بگن از سایت بانک ملی : www.bmi.ir برو شارژ بخر کدوم رو انتخاب میکنی ؟؟

2) امنیت برنامت خیلی پایین میاد و کسی استفاده نمیکنه.

3 ) الان تو گوگل سرچ کن Script شارژ دهی واست 100 تا Script میاره که رو سرورت نصب میکنی و Payment از بانکت حالا ملت ، ملی ، پارسیان هرجا هست رو انتخاب میکنی و تو Script نصب میکنی

4 ) Payment و ارسال اطلاعات به بانک رو باید از خود بانک بگیری مثلا بانک ملت رو باید از شرکت به پرداخت بگیری از زیر شاخه های بانک ملته . (اگه میخوای پول و سود مستقیم به حسابت بیاد )

-------------------------------------------------------------------

حالا بخوای به صورت تستی کار کنی بهت یاد میدم چون 2 سال پیش برنامشو نوشتم به صورت تستی .
دیتابیس Sql
زبان Vb.net
با الگوریتم Grid یه کد تولید میکنه که هیچ جا دیگه تولید نمیشه چه 16 رقمی ایرانسل چه 15 رقمی همراه اول.

حساب رو قبلا داشتی ، برنامه حسابتو چک میکنه اگه اوکی بود کم میکنه و به کاربر شارژو میده البته رمز اینترنتی ، Cvv2 و شماره کارت و ... رو ازت میگیره ( الکی که نیست ) :خجالت:

-------------------------------

یا حق

rabin110
سه شنبه 10 دی 1392, 08:25 صبح
ممنون بهروز جان
ولی من برای فروش کارت شارژ نمیخوام
میخوام نسخه نمایشی بدم تو بازار بعدا هر کسی خواست بدون اینکه وارد سایتی بشه از طریق خود نرم افزار وجه مورد نظر من را به حسابم واریز کنه!!!!