PDA

View Full Version : پیشنهاد ِ یک زبان برنامه نویسی به یک تازه وارد !

Starter_programmer
دوشنبه 09 دی 1392, 17:46 عصر
سلام دوستان . من همین امروز نهم دیماه 92 عضو سایت شما شدم .
بذارید خلاصه بگم که وقت شما گرفته نشه.
1- از دنیای برنامه نویسی هیچ چیزی نمیدونم .
2-انگیزه م برای شروع و حرکت در این مسیر اینه که در عصر مدرن امروز بهتر بتونم زندگی کنم .
3- با چه زبانی شروع کنم من یک تازه واردم .؟؟
4- از چه منبعی برای خواندن و پیشرفت استفاده کنم ؟؟
5-چه زبان های برنامه نویسی در چه جاهایی بیشتر کاربرد دارد ؟؟
6- آینده ی کدام زبان برنامه نویسی را روشن و رو به رشد می بینید؟؟
و سوال های زیاد دیگری در ذهنم دارم ولی همینها فعلا کافی است .
منتظر جواب های شما هستم . از شما تشکر میکنم .

Ananas
سه شنبه 10 دی 1392, 01:19 صبح
سلام.
خب هدف شما خیلی کلیه!
ولی من برای یادگیری دلفی رو پیشنهاد میکنم. به نظرم یاد گیریش آسونه و میتونید شروع امیدوار کننده ای داشته باشید (برای تازه کار ها اذیت کننده نیست). با شروع کردن از دلفی، از پیشرفتتون لذت می برید و می تونید برنامه نویسی رو با یک یک زبان خوب برای یاد گیری شروع کنید و بعدا کم کم زبان دیگه ای رو یاد بگیرید. این تجربه ی شخصیه من بوده.

NeoFighT
سه شنبه 10 دی 1392, 11:50 صبح
سلام.
من c رو پیشنهاد میکنم چون برای شروع مناسبه و پایه ی بیشتر زبان هاست.
الان شما بیشتر کسانی رو که میبینید برنامه نویس شدن ، c رو هم بلده چون با c کارشون رو شروع کردن.
و بعد از اینکه c رو یاد گرفتید میتونید خیلی راحت برید سراغ زبان های دیگه یا اگه خواستین c++ رو ادامه بدین فریم ورک Qt رو پیشنهاد میکنم.
(البته این نظر من بود)

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 09:56 صبح
خیلیییییییی خوبه ! مثل این میمونه که تازه متولد میشی و باید از صفر آموزش ببینی پس من به شما پیشنهاد میکنم خودتو مثل من و اکثر دوستان درگیر زبان های دیگه مثل .NET نکن و از اولش برو روی C/C++ ما بقیه زبان ها به قدری راحت هستند که در صورت نیاز میتونی در کمترین زمان یاد بگیری...بچسب از C++ و ولشم نکن.

Starter_programmer
پنج شنبه 12 دی 1392, 10:57 صبح
خیلیییییییی خوبه ! مثل این میمونه که تازه متولد میشی و باید از صفر آموزش ببینی پس من به شما پیشنهاد میکنم خودتو مثل من و اکثر دوستان درگیر زبان های دیگه مثل .NET نکن و از اولش برو روی C/C++ ما بقیه زبان ها به قدری راحت هستند که در صورت نیاز میتونی در کمترین زمان یاد بگیری...بچسب از C++ و ولشم نکن.

دوست ِ من خیلی ممنون از دلگرمی دادنت .به نظرم خیلی موثر بود....
دوست ِ من یه سوال دیگه م دارم اینکه من میخوام یه وب سایت هم داشته باشم که واسه طراحی و اداره کردنش نیازمند هیچ کسی جز خودم و این اینترنت نباشم .باید چه زبان تحت وبی رو یاد بگیرم ؟ و از کجا شروع کنم ؟اصلا واسه طراحی و راه اندازی و مدیریت یه وب سایت چه زبان هایی رو لازمه بدونم .سپاس فراوان منتظر جواب دلگرم کننده ت هستم

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 دی 1392, 11:57 صبح
دنیازمند هیچ کسی جز خودم و این اینترنت نباشم .باید چه زبان تحت وبی رو یاد بگیرم ؟ و از کجا شروع کنم ؟اصلا واسه طراحی و راه اندازی و مدیریت یه وب سایت چه زبان هایی رو لازمه بدونم .

ظاهرا هدفت مشابه به اهداف منم هست ... پیشنهاد من کار کردن با C/C++‎‎ برای هسته نویسی و تولید نرم افزار در دسکتاپ هست و برای کار در تحت وب از PHP استفاده کنید.
یادتون باشه برای اینکه در آینده محدودیتی نداشته باشید از اینا همراه با دیتابیس MySQL استفاده کنید.

هیچوقت سعی نکنید برید سراغ ASP,C#‎‎ چه میدونم SQL Server و ... چون اینا فقط در بازار ایران جا افتادن و از نظر من کار با اینا خیلی راحت هست و واقعا برنامه نویس یعنی C/C++‎‎ کار یعنی PHP کار...
شما برای اینکه موفق باشید با این 2 زبان کاراتونو انجام بدین قول میدم پشیمون نخواهید شد, مخصوصا در آینده ای نزدیک که با پیشرفت سخت افزار و وارد شدن پردازنده های کوآنتومی زبان قدرتمندی مثل C++‎‎ حرف اول رو خواهد زد.

alireza es
پنج شنبه 12 دی 1392, 15:13 عصر
اگه از دنیای برنامه نویسی هیچی نمیدونید بهتره کلا برنامه نوییسی نکنید و با زبانی مثل html و بعد css کار کنید که زبون نشانه گذاری اند و بعد java script و بعد php و بعد c++که زبان برنامه نویسی اند
4 تای اولی مربوط میشه به طراحی وب که 3 تای اولی خیلی راحتن و ذهنتونو با برنامه نویسی و مفهوماتش آشنا میکنند.php یکم سختتره اما بازم خیلی راحته.
بعد از این 4 تا یه جهش بزرگ داریم به c++(من خودم اول چهار تای اولی رو یاد گرفتم بعد رفتم دلفی حالا دارم c++ کار میکنم و به نظر خودم بهترین کارو کردم اما انتخواب با توئه اگه سفارشی سازی برنامه برات مهم نیست
و نمیخوای تو لینوکس برنامه بنویسی دلفی کار کن)

jahadgar91
پنج شنبه 12 دی 1392, 23:59 عصر
من دانشجو ترم اول کامپیوترم و از cترم بعد همc++ استادمون میگه اگه این زبان هارو یاد بگیری بقیه برات راحت میشه