PDA

View Full Version : پیشنهاد ِ یک زبان برنامه نویسی به یک تازه وارد !

Starter_programmer
دوشنبه 09 دی 1392, 17:47 عصر
سلام دوستان . من همین امروز نهم دیماه 92 عضو سایت شما شدم .
بذارید خلاصه بگم که وقت شما گرفته نشه.
1- از دنیای برنامه نویسی هیچ چیزی نمیدونم .
2-انگیزه م برای شروع و حرکت در این مسیر اینه که در عصر مدرن امروز بهتر بتونم زندگی کنم .
3- با چه زبانی شروع کنم من یک تازه واردم .؟؟
4- از چه منبعی برای خواندن و پیشرفت استفاده کنم ؟؟
5-چه زبان های برنامه نویسی در چه جاهایی بیشتر کاربرد دارد ؟؟
6- آینده ی کدام زبان برنامه نویسی را روشن و رو به رشد می بینید؟؟
و سوال های زیاد دیگری در ذهنم دارم ولی همینها فعلا کافی است .
منتظر جواب های شما هستم . از شما تشکر میکنم ....

mthreat.info
دوشنبه 09 دی 1392, 18:04 عصر
سلام دوستان . من همین امروز نهم دیماه 92 عضو سایت شما شدم .
بذارید خلاصه بگم که وقت شما گرفته نشه.
1- از دنیای برنامه نویسی هیچ چیزی نمیدونم .
2-انگیزه م برای شروع و حرکت در این مسیر اینه که در عصر مدرن امروز بهتر بتونم زندگی کنم .
3- با چه زبانی شروع کنم من یک تازه واردم .؟؟
4- از چه منبعی برای خواندن و پیشرفت استفاده کنم ؟؟
5-چه زبان های برنامه نویسی در چه جاهایی بیشتر کاربرد دارد ؟؟
6- آینده ی کدام زبان برنامه نویسی را روشن و رو به رشد می بینید؟؟
و سوال های زیاد دیگری در ذهنم دارم ولی همینها فعلا کافی است .
منتظر جواب های شما هستم . از شما تشکر میکنم ....
c++ ,کتاب deitel & deitel یا Wrox ، تو همه جا هست و کاربردیه

meisam3322
دوشنبه 09 دی 1392, 19:33 عصر
C++‎ ,کتاب deitel & deitel یا Wrox ، تو همه جا هست و کاربردیه

دوست عزیز شما با چه معیاری چنین پیشنهادی رو دادین ؟؟

Starter_programmer
دوشنبه 09 دی 1392, 20:29 عصر
پیشنهاد شما چیه دوست عزیز؟

mthreat.info
دوشنبه 09 دی 1392, 20:50 عصر
دوست عزیز شما با چه معیاری چنین پیشنهادی رو دادین ؟؟
وقتی میبینم هر چی برنامه ی قوله با c++ و هم خانوادهاش نوشته شده ، وقتی میبینم حتی باهاش درایور مینویسن ، وقتی میبینم باهاش ....
دیگه چی پیشنهاد بدم؟ تازه هر کی c++ یاد بگیره در واقع php و C# و ... رو هم یه دستی برده ، البته هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد ، که هندوستان
c++ میشه خوندن تجربیات دیگران و کار زیاد و کار کردن حداقل روی 5 پروژه ی یکم بزرگ

پروگرامنویس
چهارشنبه 11 دی 1392, 10:55 صبح
شما با C# آغاز کن .زبان سی شارپ یکی از محبوب ترین زبانهای دنیا بین برنامه نویس های حرفه ای و تازه کار هستش که تقریبا باهاش هرکاری میشه کرد و از توانایی و انعطاف پذیری بالایی برخورداره.
از همون نخست هم نرید دنیاله برنامه نویسی ویندوزی و کارتون رو با برنامه نویسی کنسولی آغاز کنید تا مفاهیم پایه برنامه نویسی رو بهتر و تندتر یاد بگیرید.
بهتون پیشنهاد میکنم فیلم های آموزش سی شارپ مهندس مهرداد کیانیان و مهندس مهرداد نادری رو حتما ببینید.
دانلود رایگان فیلمهای مهندس نادری:
http://www.mehrdadnaderi.com/Amuzesh/IntroductionToCsharp.html

cmaster
چهارشنبه 11 دی 1392, 13:43 عصر
سلام دوست عزیز
برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی دسکتاپی سی شارپ و جاوا را پیشنهاد می کنم چون جدیدترین تکنولوژیها در این دو زبان پیاده سازی شده اند. برای برنامه نویسی وب دو زبان ASP.NET برای برنامه نویسان سی شارپ و PHP را برای برنامه نویسان جاوا توصیه می کنم.

Starter_programmer
چهارشنبه 11 دی 1392, 20:01 عصر
از همون نخست هم نرید دنیاله برنامه نویسی ویندوزی و کارتون رو با برنامه نویسی کنسولی آغاز کنید تا مفاهیم پایه برنامه نویسی رو بهتر و تندتر یاد بگیرید.

سلام دوست عزیز ممنون بابت لینک.........این دو تا چه تفاوتی با هم دارند؟ برنامه نویس ویندوزی و برنامه نویسی کنسولی چجور برنامه نویسی هستن ؟
متشکرم

Starter_programmer
چهارشنبه 11 دی 1392, 20:04 عصر
برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی دسکتاپی سی شارپ و جاوا را پیشنهاد می کنم .

سلام دوست عزیز متشکرم ....ببخشید من در بالا گفتم که حتی یک کلمه از برنامه نویسی نمیدونم . برنامه نویسی دستکتاپی به چه نوع برنامه نویسی اطلاق میشه ؟ سپاس گزارم کمی بیشتر توضیح بدین

پروگرامنویس
پنج شنبه 12 دی 1392, 13:25 عصر
سلام دوست عزیز ممنون بابت لینک.........این دو تا چه تفاوتی با هم دارند؟ برنامه نویس ویندوزی و برنامه نویسی کنسولی چجور برنامه نویسی هستن ؟
متشکرم

دوست گرامی شما اگه بتونید فیلم های مهرداد نادری رو دانلود و نگاه کنید تو همون دو سه کلیپ نخست متوجه تفاوتشون میشید.
اگه بخام ساده بگم برنامه های "ویندوزی" به همه برنامه هایی میگن که دارای پنجره و دکمه و کلا اشیای گرافیکی هستند،مثه فتوشاپ ،ورد و ... و برنامه های کنسولی هم برنامه هایی هستند که توی محیطی مانند محیط cmd ویندوز اجرا میشن و متنی هستند.زمانیکه شما با اینجور برنامه نویسی آموز رو آغاز میکنید دیگه درگیر مطالب گرافیکی برنامه نویسی نمیشید.

cmaster
سه شنبه 17 دی 1392, 21:37 عصر
سلام دوست عزیز متشکرم ....ببخشید من در بالا گفتم که حتی یک کلمه از برنامه نویسی نمیدونم . برنامه نویسی دستکتاپی به چه نوع برنامه نویسی اطلاق میشه ؟ سپاس گزارم کمی بیشتر توضیح بدین

دوست عزیز
با حساب های زیر می تونی با من در ارتباط باشی:
نیمباز - اسکایپ - یاهو
آیدی : kamalMz38

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 19 دی 1392, 19:33 عصر
برای شروع اگه هیچ زبانی رو کاملا مسلط نیستید ابتدا پیشنهاد میشه برید روی C/C++ چون زبان مادر و پایه هستش و بعددر کنارش زبانی رو یاد بگیرید که فکر میکنید براتون راحتره ! ولی در کل زبان C/C++ چیزیرو براتون کم نمیزاره.
در رابطه با بحث وب هم PHP رو یاد بگیرید.